hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Wyniki biopsji
Ryba

Wysłany: 2011-05-26, 16:46   Wyniki biopsji

Witam
Prosiłbym jeśli ktoś się zna czy dobrze wyglądają moje wyniki, czy kwalifikuje się do leczenia? Wizytę u lekarza mam dopiero w listopadzie więc ciekawość by mnie prędzej zabiła gdybym miał tyle czekać
Hepatitis chronicab B
7 przestrzeni wrotnych, architektonika narządu zachowana, blaszka graniczna zachowana, przestrzenie wrotne wąskie, naciek zapalny minimalnego stopnia- limfoidalny, przewodziki żółciowe w normie. W zrazikach widoczne ogniskowe cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów. Włóknienie w normie
Obraz może odpowiadać B minimalis A-1, F-0
Wszystko to dla mnie czarna magia oprócz włóknienia, więc proszę o pomoc i z góry dzięki
jeszcze hbv-dna -413x 10 do trzeciej

Gregor 
Hause

Wysłany: 2011-05-26, 18:46   

Ryba napisał/a:
czy kwalifikuje się do leczenia?

Tak kwalifikujesz się do leczenia z tym że zależy jakim lekiem. Do tego potrzeba jeszcze inne badania na wzw B jak HBsAg HBeAg AntyHBcIgM. Tam się określa w jakim stopniu przebiega przewlekłe wzw. Jeśli chodzi o biopsję to jest powiem bardzo dobra. Bo nawet niektóre osoby bez wzw mają gorsze wyniki. HBV leczy się z innej kolejki niż HCV a tam jest większy nacisk na szybsze leczenie pacjentów będoących nosicielami materiału genetycznego HBV. Spokojnie na takim stopniu zakażenia wzw B ten czas nic nie zmieni byle oczywiście dbać o siebie i zero alkoholu.

Ryba

Wysłany: 2011-05-26, 20:12   

dzięki za odpowiedz
wynik mam dobre dlatego że jestem pewnie młody-22 lata i jeszcze nie zdążyło mi się popsuć to co trzeba w środku:D, a alkohol zdarza mi się wypić ale to z 2 razy do roku
prawdopodobnie będę leczony interferonem, tak mi powiedział lekarz po zobaczeniu wyników badań z wypisu ze szpitala, jednak przy tych kolejkach to pewnie zacznie się to za rok
mam jeszcze jedno pytanie, czy możliwe jest by poziom hbv dna po leczeniu spadł do 0?

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-05-27, 17:15   

Ryba napisał/a:
mam jeszcze jedno pytanie, czy możliwe jest by poziom hbv dna po leczeniu spadł do 0?

Tak jest to możliwe, a raczej spadek taki HBV DNA który nie jest wykrywalny czułością aparatu. I to jest właśnie cel do którego powinieneś dążyć i tego Ci życzę :-)
Trzeba jednak pamiętać że czasami po terapii jest minus a po pewnym czasie wirus może powrócić i dlatego trzeba badania powtarzać.

Ryba

Wysłany: 2011-11-09, 15:47   

Nie kwalifikuje się jednak, nie wiem czy to dobrze czy źle
Dr powiedział, że zakwalifikować się mogę jedynie przy posiadaniu 2 cech na 3 dostępne
alat- mam niski -31
zwłóknienie-w normie
ilość wirusa- tu się kwalifikuje
więc mam 1 na 3
Trochę to dziwne bo skoro miałbym zwłóknienie, które jest nieodwracalne to jaki jest sens by leczyć? Wydawało mi się, że profilaktyka jest ważniejsza ale jednak lepiej poczekać, kiedy jakiś element mi w środku siądzie :-P

ferdynand

Wysłany: 2011-11-09, 18:26   

Leczenie WZW B nie jest takie proste i zrozumiałe dla laików, jak leczenie WZW C.
Musisz zaufać lekarzowi (albo zapisać się na medycynę).
Lektura obowiązkowa:
http://www.hbv.pl/leczenie.php
(zarówno zalecenia ekspertów, jak i rozporządzenie Ministra Zdrowia).

Gregor 
Hause

Wysłany: 2012-01-30, 18:53   

Ryba napisał/a:

Trochę to dziwne bo skoro miałbym zwłóknienie, które jest nieodwracalne to jaki jest sens by leczyć?

Nie podawać się i szukać innej drogi do leczenia. Gdzie się ubiegasz o leczenia / diagnostykę ? Warto się wybrać też do innego hepatologa lub leczyć się za granicą nowszymi lekami (jeśli istnieje takie też wyjście). Co do Polskich standardów to wiadomo trochę odbiegają od Światowych ze względu na zasobność i hojność NFZ. Pozostaje też pisać pisma do NFZ i Ministerstwa Zdrowia z odpowiednim tekstem (mogę podać na prv.)
powodzenia

Ryba

Wysłany: 2012-01-31, 10:27   

przeczytałem link który zamieścił ferdynand i po prostu nie spełniam 2 z 3 przesłanek
muszę czekać albo na wyższy alat albo na zwłóknienie
Diagnostyka to kolebka rehabilitacji - Bydgoszcz - oddział zakaźny
Z tego co wiem to 1 zastrzyk to koszt 400zł więc niestety prywatnie odpada
Hepatolog wydaje mi się, że jest dobry, po prostu NFZ nie zapłaci za leczenie, gdy nie musi
Oczywiście jeżeli jest jakaś możliwość to mogę nękać ich listami więc poproszę o pismo :-)

Odpowiedz do tematu