hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Wszystko co pomaga podczas leczenia i nie tylko
pitu 

Wysłany: 2012-01-03, 20:06   

Więcej spać i się oszczędzać :mrgreen: - to z punktu widzenia faceta, może kobiety mają jakieś swoje mazidła 8-)

dziarka 

Wysłany: 2012-01-12, 22:12   

Mam pytanie a propo czerwoneggo buraka podczas terapii interferonem , nie za bardzo mam na niego ochote w żadnej postaci , a wiem, że przydałby sie, czy burak w tabletkch mi nie zaszkodzi???? Lepiej w tabletkach czy wcale??

pitu 

Wysłany: 2012-01-13, 15:59   

Co do buraka - opinie większości przeważają w kierunku sceptycznych. Buraki w jakiejkolwiek formie na pewno nie zaszkodzą, tylko czy pomogą? Niektórzy twierdzą że pomagają :-)

[ Dodano: 2012-01-13, 21:35 ]
A może macie jakieś sposoby /ziołowe/ na lepsze spanie :?:

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2012-01-13, 22:20   

Ziołowe raczej zakazane podczas terapii, niestety wszyscy polecają chemiczne preparaty.

Co do buraka, to ja tabletki brałam, nie mam pojęcia czy pomagały. Moja hemoglobina non stop oscylowała około 10 lub mniej. Ale dzielnie buraka łykałam :D

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2012-01-14, 01:11   

pitu - meliskę polecam :) I zieloną herbatę (ale sypaną, nie w torebkach!) parzoną 10 minut (parzenie 1-3' działa pobudzająco).

pitu 

Wysłany: 2012-01-14, 15:10   

ButterflyEffect napisał/a:
pitu - meliskę polecam :) I zieloną herbatę (ale sypaną, nie w torebkach!) parzoną 10 minut (parzenie 1-3' działa pobudzająco).

Meliskę przetestowałem wcześniej - it's not working 8-) wczoraj testowo zarzuciłem napar z szyszek chmielu /mam nadzieję, że choć w takiej formie mogę go zażywać :mrgreen: / i chyba coś mnie zmuliło, przynajmniej nie obudziłem się o 3-4 w nocy bez szans na resztę snu. Myślę że chmiel jest warty dalszych testów :-)

dziarka 

Wysłany: 2012-01-18, 22:15   

Mam po lekach metaliczny smak w ustach czy to jest normalne ( 7 zastrzyk)???Jak sobie z tym poradzic, ???

adamosia 

Wysłany: 2012-01-19, 07:53   

Tak jest to norma w tym leczeniu. Ja kupiłam sobie taki spray do ust o smaku mięty i chociaż troszkę było ulgi. Niestety trzeba się do tego przyzwyczaić. Wytrwałości :-)

dziarka 

Wysłany: 2012-01-19, 10:06   

Dziekuje bardzo bo troche sie zaczełam bac, a niestety jest to uciazliwe , ale kupie sobie tez ten spray. Pozdrawiam

pitu 

Wysłany: 2012-01-19, 13:09   

dziarka napisał/a:
Mam po lekach metaliczny smak w ustach czy to jest normalne ( 7 zastrzyk)???Jak sobie z tym poradzic, ???

Mi na większość problemów "gastrycznych" związanych z przyjmowaniem leków pomogła mięta + siemię lniane 2x dziennie :-) Tylko mięta ma być jak najlepsza - do zaparzania, nie jakieś dziadostwo.

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2012-01-19, 14:32   

I trzeba pamiętać przy mięcie, żeby nie pić jej zbyt dużo, bo wyjaławia żołądek, może być później powodem np. brzydkiego zapachu z ust.

dziarka 

Wysłany: 2012-01-19, 17:07   

No to sklep zielarski zaliczony :) dzieki za pomoc.
:-)

---------------------------------------------------------------------------
"Choroba jest swoim klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia..." Albert Camus

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2012-01-24, 15:43   

Ja z kolei jestem przeciwniczką jakichkolwiek ziół w czasie terapii, czytam w kilku wątkach o zbawiennym wpływie ziół na skutki uboczne leczenia.
Uważam że w wyjątkowych sytuacjach oczywiście lepiej poratować się np. miętą ale nie za często i nie regularnie.

Dlaczego jestem przeciwniczką, ponieważ takie są zalecenia wielu lekarzy prowadzących terapię.Może to przypadek ale moja koleżanka z ciężkimi powikłaniami po terapii piła przez pół roku leczenia ziółka na wzmocnienie. Zaznaczam że nie jakieś chińskie specyfiki ale ogólnie dostępne mieszanki w aptece.
Słucham tego co mówią lekarze - cytat z naszej Pani koordynator terapii " zioła rozregulowują układ immunologiczny organizmu" Chodziło szczególnie o osoby które regularnie wcześniej ich nie spożywały

Poza tym zielarze sami podkreślają, oczywiście Ci którzy nie tylko zajmują się handlem preparatami zielarskimi ale i czują powołanie w leczeniu, ze czym innym są preparaty dla ludzi zdrowych a czym innym dla chorych. Organizm nie jest w stanie poradzić sobie z przemianami metabolicznymi jeśli sam jest mocno obciążony a zioła dodatkowo zamiast pomagać mogą zaburzać jego funkcjonowanie.

To tyle z mojej strony, jest to kompilacja spostrzeżeń z różnych źródeł. Wybór należy do każdego. :-)

Trzeba mieć świadomość że nie ma prostego przełożenia zioła = zdrowe i nieszkodliwe.

Mariena 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-01-24, 15:57   

Marta, powyższe brzmi bardzo sensownie i z przeszłości pamiętam podobne opinie - ostrożnie z cudownymi ziółkami, dobre są, wszystko dla ludzi, ale z rozsądkiem, z umiarem.

ferdynand

Wysłany: 2012-01-24, 16:11   

Jest taka kardynalna zasada:
w czasie terapii interferonowej nie wolno stosować absolutnie żadnych ziół bez pozwolenia lekarza prowadzącego.

Zioła bardzo często zawierają bardzo silnie działające substancje. Niektóre z nich mają interakcje z interferonem. Przykładowo, popularny dziurawiec osłabia działanie interferonu.
Lekarz prowadzący powinien mieć rozeznanie, które zioła są nieszkodliwe (jak np. imbir), a które potrafią zabić. Tak, zabić. W Japonii są bardzo popularne chińskie zioła, występujące pod nazwami: SST, Sho-Saiko-To, Xiao Chai Hu Tang, Minor Bupleurum Formula albo 小柴胡湯 (zawierają: przewiercień (bupleurum), pinellię, tarczycę bajkalską, lukrecję, imbir, żeń-szeń i głożynę pospolitą (jujuba)).
Odnotowano tam kilkadziesiąt przypadków zgonu pacjentów przyjmujących te zioła razem z interferonem!

Odpowiedz do tematu