hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
oddam za darmo paczke ....
diej

Wysłany: 2011-04-14, 14:24   oddam za darmo paczke ....

Okolo roku temu skonczylem kuracje na HCV w UK. Niedawno tez dowiedzialem sie ze juz jestem wyleczony.

z uwagi na to że w Polsce nie można obracać lekami na receptę usunęłam część postu budzący moim zdaniem kontrowersję odnośnie prawa farmaceutycznego obowiązującego w naszym kraju
Ostatnio zmieniony przez martan 2011-04-16, 22:40, w całości zmieniany 2 razy  

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2011-04-14, 14:50   

Oddaj do szpitala.
Oddawanie / sprzedawanie leków na receptę jest nielegalne, nigdy nie wiesz jak ktoś to wykorzysta.

arepo 

Wysłany: 2011-04-16, 03:26   

Pewnie i nielegalne, ale jakbym miał zapłacić furę szmalu za leczenie, to bardzo bym się cieszył z takiej oferty..
Może by się umówić, że proponując leki na forum sprawdzimy jakoś, czy ktoś jest leczony..? Za okazaniem wyniku badania HCV-RNA może..? Przecież możemy sobie pomóc.

wycięte przez martan
Ostatnio zmieniony przez martan 2011-04-16, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2011-04-16, 09:09   

arepo napisał/a:
Za okazaniem wyniku badania HCV-RNA może..?
Można mieć hcv RNA dodatnie, a się nie leczyć.
Ktoś musiałby Ci przedstawić dokumentację ze szpitala, w którym się leczy.

arepo 

Wysłany: 2011-04-16, 19:25   

Racja. Czyli jest taka opcja.
A wiem że będzie przydatna dla niektórych pacjentów. Mam teraz umowę o dzieło (składki do NFZ nie są opłacane przez pracodawcę)- i ocknąłem się po 2 miesiącach, że będzie problem. Studentom, nawet powyżej 26 lat, może (po zgłoszeniu) płacić składki na ubezpieczenie zdrowotne uczelnia. A ci, którzy nie załapią się na refundację albo ubezpieczenia po prostu nie mają..?
Spytam w tym tygodniu w przychodni (Chorzów), czy można przekazywać leki pozostałe po terapii. Oficjalnie to pewno nie:>

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-04-16, 22:45   

Poniżaj zamieszczam cytat artykułu na temat obrotu farmaceutykami przez prywatne osoby

Cytat:
Na mocy obowiązujących przepisów nie ma możliwości prowadzenia obrotu produktami leczniczymi przez prywatne osoby. Obrót lekami poza miejscem dozwolonym przez prawo farmaceutyczne jest nielegalny i przepisy karne są w tej kwestii bezwzględne. Za obrót produktem leczniczym, który jest nam niepotrzebny, grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Przepisy nie rozróżniają, z jakich powodów sprzedaje się leki poza oficjalnym obrotem. Jeśli nawet znajdziemy kogoś, kto zechce od nas kupić niepotrzebne nam medykamenty, to odstąpienie ich będzie przestępstwem. Na sankcję narażeni są zarówno świadomi, jak i nieświadomi sprzedawcy medykamentów. Również administratorzy forów internetowych powinni dokładać wszelkich starań, aby za ich pośrednictwem nie był prowadzony obrót produktami leczniczymi. Wszelkie ogłoszenia tego typu powinny być natychmiast usuwane. .

Link do artykułu

http://www.doz.pl/czyteln...korzystane_leki

Jeśli nie chcecie aby slava wsadzili za kratki proszę nie umieszczajcie takich ogłoszeń, wszystkie będą po prostu usuwane

arepo 

Wysłany: 2011-04-17, 01:02   

zdaje się że masz rację:/

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz.U.01.126.1381 z późn. zm.).
tekst jednolity: http://lex.pl/serwis/du/2004/0533.htm - rozdział 5 (i 9)

Streszczając co znalazłem poza tym: można przekazywać leki tylko w przypadku pomocy humanitarnej w sytuacjach krytycznych, w czasie klęsk żywiołowych i długotrwałych kryzysach (walki, wojny).

Czepiając się słówek: nigdzie (również w Prawie Farmaceutycznym) nie znalazłem definicji słowa "obrót" innej niż w znaczeniu "sprzedaż/handel/kupno/wymiana". Nie ma połączenia z "darowizną" albo czymś podobnym. Najbliżej na stronie Min. Zdrowia: "Obrót produktami leczniczymi może mieć charakter obrotu detalicznego oraz obrotu hurtowego." Ale za cienki jestem żeby się o to czepiać, prawnika by można pytać.

Wychodzi, że nie wolno i tyle.

:| ...

Odpowiedz do tematu