hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Zmiany na forum. WIOSNA 2011 :)

Czy chcesz zmian na forum ?
Tak
36%
 36%  [ 8 ]
Nie
4%
 4%  [ 1 ]
Obojętne mi
27%
 27%  [ 6 ]
Tak, mogę pomóc
31%
 31%  [ 7 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

slave 
robię co moge

Wysłany: 2011-03-20, 15:58   Zmiany na forum. WIOSNA 2011 :)

Przyszedł czas na zmiany :)
Jako że forum zyje własnym zyciem, a troche od paru lat się nam rozrosło, trzeba pomyślec o wprowadzeniu tu jakiegoś porządku, zasad, regulaminu, i znalezieniu osób chętnych do trzymania forum w ryzach.

Ja jako założyciel, bije się w pierś, wiem że pozostawilłem forum prawie bez opieki poświęcajac czas jedynie na drobne prace podtrzymujace forum przy zyciu. Za to przepraszam.
Nie chcę się w żaden sposób tłumaczyć i usprawiedliwiać. Prawda jest taka że jak się chce naprawde oddać czemuś to czas zawsze się znajdzie. Ja nie znalazłem.
Postaram sie teraz jeśli jest i u Was taka potrzeba trochę ożywić z waszą pomocą to forum. Pomożecie ?

A więc do rzeczy:

1. Wpisujcie w tym wątku wszelkie pomysły które chcielibyście tutaj wdrożyć. Jakie zasady tutaj wdrożyć, jaki regulamin? Jakie zasady tytułowania nowych tematów, struktury pisania postów, uzywania wyszukiwarki itd. Również struktura kategorii i działów forum. (obecne 4 główne działy mogą byc niewystarczające).

2. Poszukiwani są ochotnicy którzy mogliby i chcieliby się zająć forum. Prawdopodobnie o randze moderatorzy (usuwanie postów, edycja, przenoszenie postow, ew ostrzeżenia), administratorzy (pełna prawa do zarządzaniem forum). Zgłaszajcie się tutaj w wątku lub w prywatnej wiadomości do mnie.

Cieżko liczyć tutaj na jakieś profity finansowe itd z tytułu chęci pomocy bo forum generuje same straty raczej. Ale profity duchowe w postaci lepszego samopoczucia powinny wystąpić :)

3. Kwestie techniczne biorę na siebie. Chyba że naprawde duże zmiany techniczne będą wymagane postaram się komuś to oddać lub znaleźć osobę która temu podoła :)
Wszelkie uwagi techniczne również mile widziane.

A więc czekam na Wasze posty w tym temacie. Na bieżąco główny post będe aktualizował i dopisywał co postanowimy i większość z was bedzię oczekiwać.

PS. dziękuję mayones23 i Gregorowi za inicjatywę :)

__________________________________________________________________________________________________________________________

Pomysły na zmiany, plan zmian : Wersja z 1 kwietnia 2011

1. ADMINISTRATOR I MODERATORZY
A więc potrzebujemy pomocy, osoby chętne które się ze mną kontaktowały lub wyraziły chęć pomocy w sondzie:
Gregor, Piotr S. , martan, Aga86, Inga, azorek, AdamOoo, pakeroso, mayones23

chciałbym jak naszybciej wybrać jedną osobę której mogłbym dać konto Administratora, i pozostałym chętnym konta moderatorów. Są może chętni ? Dajcie znać w tym wątku lub na PM.
Moze ktos z was ma doswiadczenie w prowadzeniem forum w oparciu o PhpBB ?

2. NETYKIETA

Może ktoś podjałby się napisania NETYKIETY : dyskusja na ten temat jest już w wątku: http://hcv.mine.pl/viewtopic.php?t=792
na początek bardzo podstawowa, krótka wersja mówiąca o zasadach zakladania wątków, tytułowania, kategoryzowania itd

3. FAQ
I znów poszukiwana osoba która założy temat FAQ i wygrzebie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, wraz z odnosnikami do wątków.

4. KATEGORIE
Pomysl na zmiane struktury forum podany przez martan,

- Przedstaw się - czyli Twoja historia
    - HCV - życie z chorobą, diagnoza
    - W trakcie leczenia - czyli wszystko co związane z terapią , reterapią
    - Ogłoszenia i Off Topić
    - Wszystko co powinieneś wiedzieć o HCV

wziąż możemy dyskutować o tym, ustalić podkategorie ?

5. WYGLĄD,
zostawiamy to na koniec :)

_____________________________________________________________________________________________________________________________
Ostatnio zmieniony przez martan 2011-05-06, 13:36, w całości zmieniany 4 razy  

azorek 

Wysłany: 2011-03-20, 23:39   

oczywiście składam propozycję pomocy :) bo pewnego czasu bardzo mnie denerwowało spamowanie forum... :/ widzę żę teraz się uspokoiło, ale nigdy nic nie wiadomo

mayones23 

Wysłany: 2011-03-21, 08:35   

Nie ma za co;)

Wiec mysle, ze trzeba powolac regulamin, ktory trzeba bedzie zakceptowac przy rejestracji, od razu zawierajacy wskazowki dotyczace uzytkowania forum, typu "zanim zalozysz watek, sprawdz, czy nie istnieje juz podobny, lub nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie "
Nastepna sprawa to zalozenie nowych dzialow, np. zawierajachyc juz konkretne informacje (przykladowo opis krok, po kroku jak postepowac po stwierdzeniu HCV lub chociaz p-cial, bo ludzie o to ciagle pytaja, moze po prostu FAQ ;P)
Nie napisalem nic nowego, czego juz nie zapropnowaliby uzytkownicy, wiec przepraszam pomyslodawcow;]

Jesli bede mogl pomoc, to prosze bardzo. Oczywiscie, ze charytatywnie, jak juz.

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-03-21, 12:00   

To ja jeszcze do tego co napisał mayones

Dyskusja na temat netykiety odbyła się w tym temacie zaproponowanym przez myszatą
http://hcv.mine.pl/viewtopic.php?t=792

Moje podstawowe uwagi odnośnie funkcjonowania forum są następujące

1. Zmiana czasu edycji, z doświadczenia wiem że najlepiej sprawdza się 15 min. Albo dowolny inny skończony czas a nie wieczność ;-) To bardzo przeszkadza w odnajdywaniu nowych dodatkowych wpisów.

2. Przydałoby się aby modzi wykonali katorżniczą pracę polegającą na połączeniu większości wątków, które niestety nieustająco powtarzają się :-/ Ryzyko takiego posunięcia - bałagan w postach, wymieszanie odpowiedzi jeśli np. były pisane w tych samych dniach. Może to być niestety nieczytelne.
Jeśli nawet nie uda się wszystkiego połączyć, to trudno. Ważne aby od momentu pełnego moderowania pilnować tej zasady.

3. Ja odnośnie powtarzających się pytań i wątków zastosowałam kiedyś takie rozwiązanie
- stworzyłam temat pt. Najczęściej zadawane pytania - zanim założysz wątek sprawdź czy nie ma już odpowiedzi na forum

A w nim pogrupowane hasła

np. Biopsja - a pod spodem linki do tematów w których to zagadnienie było czytelnie omówione- nie musi być to jeden temat lecz np. wiele.

Naprawdę na forum już obecnie jest zgromadzona ogromna wiedza :D

4. Proponuje następujące działy

:arrow: Przedstaw się - czyli Twoja historia
:arrow: hcv - życie z chorobą, diagnoza
:arrow: W trakcie leczenia - czyli wszystko co związane z terapią , reterapią
:arrow: Ogłoszenia i Off Topić

Jeszcze można by było stworzyć dział pt. :arrow: Wszystko co powinieneś wiedzieć o HCV - mógłby się znaleźć tam przysłowiowy FAQ ale także linki do artykułów czy newsów na temat choroby, odkryć, ważnych stron www, czy też akcji obecnie prowadzonych

W tym dziale widziałabym np. listę lub link do takowej, ośrodków które w chwili obecnej podejmują się terapii.

To tyle tak na szybko co mi przychodzi do głowy, z pewnością jeszcze będę myślała jak ewentualnie usprawnić forum :-)

aga86

Wysłany: 2011-03-21, 13:50   

jak trzeba będzie pomóc to ja również pomoge, mysle że można by było zmienic forum nie tylko na temat działów i poddziałów ale również pomyśleć o zmianie wyglądu,zawsze to jakos orzywi nasze forum.
Pozdrawiam serdecznie

mayones23 

Wysłany: 2011-03-21, 15:57   

Skoro na forum sa ludzie z calej PL to mozna by zebrac opinie wlasnie na temat placowek i lekarzy u ktorych sie leczymy.

Gregor 
Hause

Wysłany: 2011-03-21, 19:13   

To i ja się dołączam do pomocy ;-)

Slave Nie ma za co przepraszać :-) Ja rozumię twoją sytuację bo każdy z nas tutaj wlaczy z tym cholernym HCV. Dlatego jestem wdzięczny ci i składam ukłony że takie forum założyłeś i poświęciłeś swój na to czas. Bo dzięki temu wielu ludziom udało się pomóc.

Popieram pomysły martan. Mam podobne zdanie i trzeba to jakoś uporzadkować. Dodatkowo w działach dodać poddziały które były by związane z tematyką.

martan 

Wysłany: 2011-03-21, 20:36   

A propos edycji.

Mam do Was prosbę czy ktoś, bo ja nie mogę, może dodać ogłoszenie o spotkaniach chorych w Warszawie , 22 marca godzina 18. Wszystkie pozostałe dane na temat miejsca, jak w poprzednich moich postach

Dzięki :-)

xann 

Wysłany: 2011-03-22, 18:02   

Również popieram pomysł martan :-)
I pomysł agi86 o zmianie kolorów :-)
I myślę tak jak Gregor że Slave nie ma za co przepraszać, akurat takie forum wymaga wyrozumiałości dla każdego z wiadomej przyczyny a faktycznie jest za co być wdzięcznym, że ktoś podjął się założenia go bo jest to jedyne hulające forum dla osób z hcv.
Bardzo fajnie, że Admin zaproponował chęć włączenia innych osób do działania na forum, w kupie raźniej :mrgreen:
Wykazuję także chęć pomocy bo lubię tu bywać i nie chciałbym aby to forum upadło. Pozdrawiam wszystkich zwartych i gotowych do działania :mrgreen: he he

Inga

Wysłany: 2011-03-23, 09:46   

Witam :)
I ja chetnie sie przylacze :))))
Tak sobie pomyslalam, ze moze przydalby sie osobny "dzial" dla tych, ktorzy po prostu chcieliby sie dowiedziec w jaki sposob mozna sie "przetestowac" : np. Wszystko o testach - nie byloby wtedy zamieszania w postach z dzialu Zyc z HCV ?

A dzial w trakcie leczenia polaczylabym w jedno z: Wszystko o lekach i leczeniu :)
A tak mi wpadlo do glowy ;))) Hihihi... Milego dnia i ciesze sie, ze na forum wiosenne ozywienie ;)

AdamOoo 

Wysłany: 2011-03-23, 23:23   

;]

jestem za zmianami i chętnie pomoge jako moderator

moderowałem juz różne fora a wiec doswiadczenie jakieś jest ;)

mogę równiez pomóc przy doborze nowego stylu (kolorystyki) forum ;)

slave 
robię co moge

Wysłany: 2011-04-01, 08:58   

Dziękuje Wam za odzew ! Zaktualizowałem pierwszy Post, wciąż czekam na wasze pomysły i już konkretniejsze deklaracje do pomocy,
Mysle że najwazniejsze to musimy podzielić pracę, Jesli ktos z czuje ze moglby Administrowac tym forum, nie krępujcie sie. Zacząłbym właśnie od tego. Wybrać Admina i Moderatorów.

Pozdrawiam was serdecznie

martan 

Wysłany: 2011-04-01, 20:12   

Jedno z moich for przez 6 lat chodziło pod phpBB by Przemo, jak najbardziej poruszam się w administracji, ale szczerze pisząc nie chce pretendować do roli admina.
Moge pomóc, to znaczy wszystko poustawiać, tak żeby było zgodne z ustaleniami. Dla mnie to nie problem. Jednak mentalnie , w mojej ocenie, w chwili obecnej naturalnym adminem jest Gregor.
I dlatego deklaruje- jeśli będzie potrzebna pomoc techniczna, w obszarze mi znanym, nie ma sprawy, pomogę :-) Jeśli nie będzie lepszych modów, mogę przejąć jakiś dział. Po prostu, jeśli mogę być w czymś pomocna, do usług.

Gregor 
Hause

Wysłany: 2011-04-02, 10:00   

Martan dzięki za nominację, ale moim zdaniem adminem powinien zostać ktoś, kto czuje się na siłach to udźiwgnąć. Jak to napisał slave. Ja zaś nie mam doświadczenia w tych sprawach oraz sił podołać temu i bardziej skłoniłbym się zostać jednym z moderatorów. Tym bardziej, że teraz muszę się zająć swoimi sprawami, które pochłoną sporo czasu. A odkładałem je przez wiele ostatnich lat z powodu terapii. Więc myślę, że najlepiej jak by administratorem został dalej slave jak oczywiście będzie chciał. Zaś my w tym mu pomożemy nawet od strony technicznej czy mentalnej. Chyba że ty czujesz się na siłach i jestem za nominacją ciebie martan na administratora. Zawsze też, czym więcej osób w to zaangażowanych tym łatwiej udźwignąć całe forum.

Fajnie było by też się kiedyś spotkać np. w Krakowie czy innym miejscu i omówić to.

martan 

Wysłany: 2011-04-04, 00:04   

Gregor napisał/a:
Więc myślę, że najlepiej jak by administratorem został dalej slave jak oczywiście będzie chciał

Oczywiście że musi pozostać. :-) Nie można się ograniczać do jednego admina z powodów chociażby bezpieczeństwa, więc na pewno nie planował abdykacji ;-)

Gregor napisał/a:
Zaś my w tym mu pomożemy nawet od strony technicznej czy mentalnej.

I dokładnie tak ja to widzę.

Ja podobnie jak inni nie chce się deklarować że na pewno dam radę. Właśnie pozbyłam się dwóch takich "obowiązków" ale jeśli wszyscy będą się migać, to nie będę się zachowywać jak baba :-P i mogę na początku poustawiać wszystko tak by było w miarę przejrzyste.

Ja proponuje w ogóle żeby funkcja administratora była jak prezydencja w Unii :mrgreen: (w tych rozważaniach pomijam slava) aby się zmieniać np. co pół roku. Tym sposobem może obowiązki rozłożą się na całe ciało zarządzające.

Odpowiedz do tematu