hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: martan
2011-05-06, 14:08
Proszę nie powtarzać tematów ciągle tych samych / podobnych
Gregor 
Hause

Wysłany: 2011-02-28, 17:50   Proszę nie powtarzać tematów ciągle tych samych / podobnych

Nie wiem jak inni, ale od dłuższego czasu forum zamienia się w ciągłe i te same/podobne nowe tematy. Oczywiście nie ma tu moderatora, który tego pilnuje itd.., co by przykleił na stałe tematy ciągle się powtarzające. Więc może sami będziemy jakoś robić porządek na tym forum :?:
Potem tylko po raz kolejny tłumaczymy to samo a dużo ciekawych wypowiedzi było wcześniej. A to np. Praca , Ciąża , Kontakty ludzkie i partnerskie , Co oznaczją te wyniki i badania.
Ja na przykład już nie mam ochoty odpisywać na takie coś. Może i też w końcu powinienem się wynieśc z tego forum bo się wypaliłem :shock:

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-02-28, 18:41   

Cóż mogę się tylko pod tym podpisać. :-)

Wspominałam we właściwym dziale na tym forum ale na pewno nikt nie zawuażył, bo nie wygenerowałam nowego posta z powodu opcji edycji, że warto by było na priva napisać do admina. Ja jestem za krótko na forum żeby mu się narzucać. :-P Ale to jest apel do osób o starszym stażu.

W ogóle ta edycja nie ma większego sensu np. w działach dotyczących spotkań. Ostatnio dołożyłam nowe info o spotkaniu ale zostało po prostu dopisane do starej informacji.

Gregor dla mnie osobiście byłaby to wielka strata gdybyś przestał pisać. :cry:

Gregor 
Hause

Wysłany: 2011-02-28, 18:53   

martan mianował bym cię z miejsca moderatorem bo wiesz o co chodzi w tym co to jest forum. Admin slave chyba tu już wogóle nie zagląda a jak tak to niech się odezwie. Coś mi się wydaje że wyjechał się leczyć dość daleko gdzie nie ma dostępu do netu bo GG milczy. Może jest na biegunie z pingwinami :mrgreen: . Ale myslę że jest zapracowany czymś innym. Więc prosimy jeszcze raz o odzew bo pisanie maili nic nie zmieni. Forum jako chyba jedyne w PL jakoś działa i ma rację bytu. A ludzie do pomocy zawsze się znajdą.

martan 

Wysłany: 2011-02-28, 19:08   

Wydaje mi się że podwójnie warto walczyć o to forum, aby jednak było nadal pomocne w zdobywaniu informacji na temat choroby, z tej prostej przyczyny że obecnie bardzo dobrze się pozycjonuje, co jednocześnie skutkuje wieloma odwiedzinami osób szukających informacji.

Szkoda by było żeby nadal trwał taki bałagan, ale ludzie się właśnie wypalali odpowiadając nieustannie na te same pytania. Oczywiście, że jest to po części nieuniknione że ciągle się pewne kwestie są powtarzane jednak naprawdę jest już tutaj zgromadzona ogromna wiedza. :-)

syntia39 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2011-03-01, 09:36   

Nie załamujcie mnie i innych. Jak nie Gregor to kto? Żaden lekarz nie poinformował mnie tak dokładnie o naszej chorobie jak Wy tu wszyscy zebrani.

igoo

Wysłany: 2011-03-01, 09:59   

W jakiejś części zgadzam się z Wami, ale proszę wziąć pod uwagę, że wiele osób dopiero teraz zaczyna chorować i nie orientuje się, które inf są nadal aktualne, bo wiele rzeczy się zmienia. Proszę też o wiele cierpliwości dla nowych chorych, bo każdemu jest miło, że właśnie tutaj znajdują odpowiedź na pytania. Tak to też chyba jest, że potrzebujemy,aby zająć się nami indywidualnie.

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2011-03-01, 11:57   

igoo napisał/a:
proszę wziąć pod uwagę, że wiele osób dopiero teraz zaczyna chorować i nie orientuje się, które inf są nadal aktualne
Ale nie chodzi o to, że mają wiedzieć, które informacje są aktualne, ale przecież można się dopisać do już istniejącego tematu, a nie zakladać 10ty z rzędu temat pt. 'hcv, a ciąża'. Tu już nie chodzi wcale o chorobę, a po prostu o umiejętne korzystanie z Internetu i forów internetowych.
To forum nie jest aż tak duże, żeby nie wiedzieć gdzie znaleźć interesujący nas temat.

smutna

Wysłany: 2011-03-01, 14:21   

ja np dopiero od tyg dowiedzialam sie ze jestem chora i nie orientowalam sie w tym forum duzo ludzi mi tu pomoglo w odnalezieniu siebie wiec prosze o troche cierpliwosci dla nas

ButterflyEffect 

Wysłany: 2011-03-01, 14:28   

Ale orientowanie się w forum nie wiąże się ze stażem choroby, tylko z umiejętnością korzystania z zasobów internetu, którą każdy jego użytkownik powinien posiadać.
Przecież wystarczy wejść w dział 'hcv' i widać listę tematów, jakie mamy i wiele z nich się powtarza - właśnie np. hcv, a ciąża albo hcv w pracy.

martan 

Wysłany: 2011-03-01, 14:49   

ButterflyEffect napisał/a:
Ale orientowanie się w forum nie wiąże się ze stażem choroby, tylko z umiejętnością korzystania z zasobów internetu, którą każdy jego użytkownik powinien posiadać.

Tak masz całkowitą rację ale...
Trzeba wziąć pod uwagę że jest wiele osób, nawet młodych, nie mówiąc już o takich dojrzalszych ;) które nie bardzo umieją się poruszać po forach. Nie korzystali i nie mieli okazji pisać w takich miejscach

I tutaj właśnie jest ogromna rola modów, których brakuje na tym forum, którzy by szybko i sprawnie połączyli tematy czy też odesłali do odpowiedniego działu.

Na takim forum jak to powinien się znaleźć dział lub chociażby temat - najczęściej zadawane pytania, by można było samemu zweryfikować swoje wątpliwości zanim otworzy się ten sam temat.

Na każdym forum , na tym także, najczęściej na górze (u nas na pomarańczowym pasku) znajduje się ikonka Szukaj, dzięki niej można wpisać szukane słowo lub wyrażenie i system przefiltruje nam czy się już temat pojawił. :-) Dla większości z nas jest to zrozumiałe, ale właśnie dla osób mniej zaangażowanych w taką formę komunikacji już nie.

myszata 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2011-03-06, 14:33   

To że ktoś powtarza ten sam temat to jeszcze pół biedy bo dylematy ludki mają rózniste ale bardziej drażni mnie pisanie nie na temat i sami jesteśmy trochę winni odpisując i ciągnąc dyskusję pod takimi postami. To na pewno utrudnia przeszukiwanie forum "nowym". Oczywiście odpowiadajmy ale po zwróceniu uwagi i pod odpowiednim już tematem. Zastanawiam się ostatnio nad doklejeniem stale powtarzających się tematów typu HCV a ciąża, czy wyniki, ze szczególnym uwzględnieniem różnic miedzy anty HCV a RNA HCV co Wy na to?

ButterflyEffect 

Wysłany: 2011-03-06, 16:07   

myszata, tematy dokleić może tylko moderator lub administrator, a żadnej z tych osób na forum nie ma.

mayones23 

Wysłany: 2011-03-06, 17:48   

ButterflyEffect napisał/a:
tematy dokleić może tylko moderator lub administrator, a żadnej z tych osób na forum nie ma.
Ale będzie, kontaktowałem się z wodzem w tej sprawie i w najbliższych dniach ma się tym zająć, powoła modów, bedzie regulamin itd. Sam obecnie jest na terapii więc zrozummy go, że nie cierpi na nadmiar czasu. Niedługo powinien się odezwać na forum.

Pozdrawiam.

martan 

Wysłany: 2011-03-06, 18:14   

mayones23 napisał/a:
Ale będzie, kontaktowałem się z wodzem w tej sprawie i w najbliższych dniach ma się tym zająć

Super, to bardzo dobra wiadomość :lol:
Dzięki :-)

Odpowiedz do tematu