hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: martan
2011-04-15, 00:16
Moje leczenie
safee 

Wysłany: 2011-04-14, 08:02   

Wczoraj będąc na wizycie dowiedziałam się, że jednak mam krótsze leczenie, więc zostały mi jeszcze 2 strzały do końca :)

Do szpitala biorą mnie 28 na tydzień żeby zrobić resztę badań i powiedzieć co dalej.

Dostałam kopa nadziei... :)

Chciałabym, żeby było już po wszystkim... Trzymajcie kciuki :)

P.S. Jest to możliwe, że przy genotypie 3a i wiremii około 12 milionów, wyleczyć się na dobre przy 24 tygodniowym leczeniu?

...bo nie ważne ile bitew się przegra. Ważne, by wygrać wojnę!

Patt MelodyZ 

Wysłany: 2011-04-14, 10:26   

Trzymamy, ale i bez tego na pewno będzie dobrze :mrgreen:
Niech Ci się poprawi zdrówko po zakończeniu leczenia ;-)

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2011-04-14, 11:13   

safee napisał/a:
P.S. Jest to możliwe, że przy genotypie 3a i wiremii około 12 milionów, wyleczyć się na dobre przy 24 tygodniowym leczeniu?
Wysokość wiremii nie ma wpływu na większą czy mniejszą skuteczność leczenia :)

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-04-14, 19:07   

ButterflyEffect napisał/a:
Wysokość wiremii nie ma wpływu na większą czy mniejszą skuteczność leczenia :)

To znaczy ta skuteczność jest jednak w pewnym stopniu uzależniona od wysokości wiremii.
Rzeczywiście przy milinach te różnice są już słabo widoczne, jednak przy tysiącach i owszem ma to ogromne znaczenie

Wiremia jest wymieniana jako drugi czynnik w kolejność zaraz za genotypem 1, który ma wpływ na powodzenie leczenia. Wykazano że brak wirusa w 72 tyg jest odwrotnie proporcjonalny do stężenia wirusa we krwi przed leczeniem

Dodatkowo dla różnych genotypów jest ustalony różny poziom graniczny ilości wirusa przy którym skuteczność leczenia jest lepsza
genotyp 2 - właściwie wiremie tą ustala się na <600.000 IU/ml ale tutaj wykazuje się najmniejsze zależności pomiędzy skutecznością leczenia a wyjściową wiremią
genotyp 3- <600.000 IU/ml
genotyp 1- < 400.000 IU/ml

Zródło danych

Z tego też powodu czasami jest możliwość ruchomego traktowania długości leczenia właśnie w zależności od ilości wirusa w momencie startu terapii. Przepisy jednak mówią o tych małych wartościach, a dokładnie < 800.000 IU/ml. Niestety na temat tej wyższej wiremii dużo mniej się pisze. Chce jednak podkreślić że niezależnie od ilości wirusa wyleczenia są możliwe. Jak najbardziej Ci z milionami na koncie (niekoniecznie zielonymi :mrgreen: ) mają to szczęście i uzyskują upragnionego minusa. Inaczej lekarze nie podejmowaliby ryzyka. :-)

n4zgul 

Wysłany: 2011-04-18, 21:14   

hej, miałem dzisiaj kolejny zastrzyk dowiedziałem się że płytki krwi mi spadły do 60 000, zbliżam sie do granicy 50 tys gdzie poniżej tej granicy będe musiał ograniczyć tabletki. Pani kazała mi łykac rutinoscorbin po 9 tabletek dziennie. Nie pytałem jak działa bo zapomniałem ale moze macie jakies pojęcie czy to wpływa na wzrost płytek czy poprostu chroni przed infekcjami?

martan 

Wysłany: 2011-04-18, 22:56   

n4zgul napisał/a:
Nie pytałem jak działa bo zapomniałem ale moze macie jakies pojęcie czy to wpływa na wzrost płytek czy poprostu chroni przed infekcjami?

Na wzrost płytek nie wpływa, za to trochę zapobiega skutkom obniżonej ich ilości. Rutinoscorbin uczelnia naczynia krwionośne, działa głównie na te naczynia najdrobniejsze czyli włosowate. Zapobiega ich kruchości i zwiększonej przepuszczalności.

n4zgul 

Wysłany: 2011-04-21, 16:31   

ostatnio podczas leczenia pojawiły się u mnie na brzuchu 3 czerwone plamki śr. ok 1 cm, trochę swędzą. Czy ktoś miał podobnie? na razie psikam to czymś na grzybice nóg bo słyszałem że może się coś podobnego przyplątać podczas leczenia ale nic nie działa. Dodam że nie są to miejsca wkłuć

martan 

Wysłany: 2011-04-21, 18:11   

Dużo częściej takie zmiany mają charakter alergiczny lub mieszany.

W tym wątku jest sporo informacji na ten temat

http://hcv.mine.pl/viewtopic.php?t=808&start=0

n4zgul 

Wysłany: 2011-05-11, 10:18   

po maści na grzyby plamki przeszły.. jednak było coś związanego z osłabieniem organizmu.

Ostatnio jak posiędzę na słońcu z 30 minut to strasznie mnie głowa boli a nigdy tak nie było i mam wrażenie jakbym dostał jakiegoś porażenia, czy to normalne podczas terapii?

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2011-05-11, 10:41   

Raczej tak, ja podczas terapii unikałam słońca, bo też źle na mnie działało, ale tu widzę związek ze słabą hemoglobiną - osłabiony organizm.
Poza tym na terapii nie powinno się opalać=siedzieć na słońcu też raczej z umiarem.

Dusia

Wysłany: 2011-05-11, 20:42   

witam wszystkich w majowy cieply wieczor otoz; chce podzielic sie swoja radoscia...29tydzien leczenia wirus wyeliminowany ,wyniki krwi w gore a zawdzieczam wszystko prosze mi wierzyc sok pomidorowy dwie szklanki dziennie i gotowe.polecam pozdrawiam goraco trzymajcie sie cieplutko pa dusia

martan 

Wysłany: 2011-05-12, 11:51   

Dusia napisał/a:
witam wszystkich w majowy cieply wieczor otoz; chce podzielic sie swoja radoscia...29tydzien leczenia wirus wyeliminowany ,wyniki krwi w gore a zawdzieczam wszystko prosze mi wierzyc sok pomidorowy dwie szklanki dziennie i gotowe.polecam pozdrawiam goraco trzymajcie sie cieplutko pa dusia

To super Dusiu, bardzo ale to bardzo się cieszę. :mrgreen: Jakże minusik uskrzydla :mrgreen: Mam nadzieję że już tak będzie do końca terapii.

Sok pomidorowy na pewno nie zaszkodził, a dodatkowo nie miałaś przypadkiem zmniejszanych dawek leków ?

Dusia

Wysłany: 2011-05-12, 21:12   

hejka co do lekow tak ,rybawiryna odstawiona od 2miesiecy a zastrzyk najnizsza dawka ale tez od dluzszego czasu.Ale niewazne. Wazne ze wyniki lepsze ,samopoczucie -w granicach normy ,chwilowe napady zlosci zwatpienia.Jestem juz naprawde zmeczona obolala i troche wylniala na samym przodzie glowy. musze znow odpoczac przemyslec,a jeszcze tyle tygodni -mam nadzieje ze dam rade. pozdrawiam pa dusia

gosica 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-05-12, 21:16   

życze szczescia i zazdroszcze, ze juz po

n4zgul 

Wysłany: 2011-07-06, 18:39   

dzisiaj podczas zbierania starych strzykawek po zastrzykach ukłułem się jedną do krwi. Jestem w trakcie terapii która kończy mi się pod koniec sierpnia. Jak myślicie czy powinienem mieć obawy ze wprowadziłem starego wirusa do organizmu? W sumie wiem ze wirus żyje ponad tydzień poza organizmem poza tym jestem w trakcie terapii więc nawet jakbym te kilka kopii wirusa wprowadził to pewnie nie rozmnożą się bo interferon i ryba nie pozwolą?

Odpowiedz do tematu