hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: martan
2011-04-15, 00:54
miejsce do zastrzyku-gdzie najlepiej?
kwidza 

Wysłany: 2012-03-24, 12:17   

Witam :-)
A ja cały czas daję sobie w nogi, bo jak raz spróbowałam w brzuch, to miałam straszny problem ze swędzeniem skóry głowy i pleców.
Co ciekawe na ciele najbardziej swędziały mnie znamiona i pieprzyki, no i był ogromny problem, bo przecież nie można ich podrażniać, bo jeszcze się zezłośliwią.

pitu 

Wysłany: 2012-03-25, 12:35   

Ja daję w uda i tak ostatnio dostałem wysypki i jakiegoś swędzenia na plecach i brzuchu :-(

Mariena 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-03-25, 13:13   

Pitu, ja tak samo - od początku tylko uda (13 zastrzyków), a od miesiąca mam wysypkę na brzuchu. Dermatolog przepisała banalną rzecz - maść cholesterolowa. Na drugi dzień po smarowaniu tylko ledwie widoczna plamka, żadnego swędzenia :)

THORNN

Wysłany: 2012-04-22, 17:48   

ja cala terapie zastrzyki mialem robione w ramię i efekt byl cudowny.. Nie dosc,ze nie mialem wlasciwie zadnych skutkow ubocznych leczenia (lekkie zdenerwowanie moze) to sie wyleczylem...jesli zastrzyk jest podskorny to wowczas nie ma znaczenia gdzie sie go robi..

gosica 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-04-22, 18:50   

Ja zawsze tylko w brzuch i jest spoko:)

lenka11 

Wysłany: 2012-05-16, 18:00   

Terris napisał/a:
Ja dopiero po pierwszym zastrzyku jestem - w brzuch i zamierzam dalej w brzuszek kłuć, nic nie czułam a na udach niestety cieniutka skóra i wybroczyny więc musiałabym przez lupe celowac chyba :) A co do słońca lekarz od razu w rozmowie przed leczeniem polecił unikać i przy ostrym słońcu duże filtry przy smarowaniu i najlepiej długi rekaw nosić

Mi w szpitalu ( Opole) powiedzieli,że tylko w brzuch!
Najmniejsze prawdopodobieństwo natrafienie na naczynie krwionośne ( chociaż nie ma reguły bo mi się już zdarzyło niestety), w miarę bezbolesne zastrzyki i najmniej widoczne siniaki jeśli się zrobią!
Jestem po 32-drugim zastrzyku i wszystkie w brzuch tylko niestety coraz mnie na nim warstwy tłuszczu, w którą można się wbić i trochę ostatnio boli :-(
Co do słońca to lekarze owszem odradzają intensywnego opalania ale nie ma co przesadzać z unikaniem bo spacer w słoneczku jak najbardziej wskazany :-) Chociaż w trakcie mega upałów, które już się pojawiły w tym roku uciekałam jak najbardziej w cień bo słabiutka byłam jak barszcz podczas takiej pogody :-(

Powodzenia i życzę duuużo siły do każdego kolejnego strzału :-)

cssdn

Wysłany: 2014-02-26, 19:46   

ja tam wale w brzuch nie ma to wiekszego znaczenia jak jest tkanka tluszczowa jest lepiej nie boli a lek i tak sie rozporwadzi po organizmie ;)

kalinaa 

Wysłany: 2016-03-16, 23:16   

Wiem jak to jest, bo sama bardzo schudłam i przy mniejszej masie ciała zawsze zastrzyki bardziej bolą. Akurat ja je mialam po operacjach, na wasze forum weszłam bo u mnie w rodznie się okazało, że jest osoba chora na wirus hcv...

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2016-03-20, 19:51   

kalinaa, niech ta osoba skontaktuje się z lekarzem zakaźnikiem i dowie się o kuracje, gdyż aktualnie są nowe, bezinterferonowe i w dużym stopniu skuteczne.

Odpowiedz do tematu