hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: martan
2011-04-15, 01:54
miejsce do zastrzyku-gdzie najlepiej?

Wysłany: 2010-06-16, 21:49   miejsce do zastrzyku-gdzie najlepiej?

witajcie. wiem troche to śmieszne, że pytam teraz jak zostało mi 10 zastrzykow do konca ale gdzie wam najlepiej sie daje zastrzyk i gdzie powinno sie. przyznam szczerze ze do tej pory mialam robione na zewnetrzej części przedramienia- bo robił to moj chłopak. natomiast teraz wyjechał do pracy na kilka tygodni i musze robić sama. Zaczęłam w brzuch ale słyszałam że raczej nei powinno się. dzis jestem po zastrzyku już - osttania dziesiątka- zrobiłam w udo ale boli bardzo:/ nie wiem czy możecie coś polecić. jeszcze dodam że jestembardzo szczupła przy wzroście 166cm waże 45 kg. (schudłam też przez leki prawie 6 kg).

Gregor 
Hause

Wysłany: 2010-06-16, 22:08   

aś napisał/a:
gdzie wam najlepiej sie daje zastrzyk i gdzie powinno sie

Według zaleceń tylko uda i brzuch (podobnie jak insulina w penach np. Pegintron, Pegasys w strzykawkach mini). Spradycznie powinno sie dawać w ramię. Mi tam wszystko jedno gdzie się dawało prawie bo tak samo działa. Co zastrzyk zmieniam tylko udo lub brzuch. Cały czas robię sobie je sam a mam wprawę po 92 strzałach interku .Bo pielengniarki brak ;-) . A wole nie ryzykować z kimś. Ale robię je już z zamkniętymi oczyma :-P

aś napisał/a:
dzis jestem po zastrzyku już

Ja też przed 2 godzinami dałem sobie działe :-D

p.s Po zastrzyku nic nie powinno boleć prucz oczywiscie gorączki czasem. Coś chyba źle robisz?

Wysłany: 2010-06-16, 22:15   

wiesz do tej pory miałam w ramie- nic nie bolało w brzuch tez nie dzis tylko w udo ale juz sie rozeszło zrobiłam zastrzyk o 20. ale mnie nigdy nie rozklada po nim dopiero na drugi dzies troche glowa poboli i goraczka wieczorkiem. zobaczymy czy jutro tez bedzie. a co do uda to wlasnie zastanawiam sie gdzie dokladnie bo wiekszość w moim przypadku to mieśnie i bardzo mało tłuszczyku :( mam nadzieje ze wage nadrobi epo leczeniu:)

Gregor 
Hause

Wysłany: 2010-06-16, 22:20   

aś napisał/a:
gdzie dokladnie bo wiekszość w moim przypadku to mieśnie i bardzo mało tłuszczyku

To nie chodzi by dawać sobie w tłuszczyk czy mieśnień bezpośrednio. Sa to zastrzyki pod skórne dawane pod odpowiednim kątem
Tu jest pokazane udo i jak przykładowo
http://www.hcv.pl/pegintron.php

Są też rysunki gdzie
Pegintron
http://www.emea.europa.eu...ined-h280pl.pdf
Pegasys
http://www.emea.europa.eu...ined-h395pl.pdf

podanie.jpg
Plik ściągnięto 12789 raz(y) 4,58 KB

udo.jpg
Plik ściągnięto 12790 raz(y) 3,29 KB

miejsca.jpg
Plik ściągnięto 12792 raz(y) 6,27 KB

peg.jpg
Plik ściągnięto 12793 raz(y) 6,78 KB

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2010-06-16, 22:57   

Gregor napisał/a:
p.s Po zastrzyku nic nie powinno boleć prucz oczywiscie gorączki czasem. Coś chyba źle robisz?
Grzesiu, wiesz, nie wiem, czy nie powinno boleć, bo wydaje mi się, że zależy na co trafisz pod skórą ;)
Mi, jak robili np. w szpitalu w ramię, to przez 1-2 dni ręka bolała okropnie, łącznie z tym, że na początku bywało tak, że na następny dzień bolała mnie czasem tak, że nie mogłam nią w ogóle ruszać! I ja, jak zrobię czasem w brzuch, to też mnie boli (choć rzadko), pewnie zależy w którym miejscu sobie wbiję ;)

Ja daję sobie w brzuch, tzn. w podbrzusze i nie mam żadnych dolegliwości po tym.

monikaa 

Wysłany: 2010-06-17, 15:24   

Ja od początku wszystkie zastrzyki robię sobie w brzuch i też nie mam żadnych dolegliwości po tym. Nie próbowałam robić gdzie indziej gdyż to miejsce polecili mi w szpitalu jako najlepsze (ale co lekarz to inna teoria).

mayones23 

Wysłany: 2010-06-17, 19:04   

Ja gdy dawałem sobie zastrzyk w udo również odczuwałem nieprzyjemny ból, ale szybko ustępował.

pakeroso 

Wysłany: 2010-06-19, 11:20   

W moim szpitalu pielęgniarki nawet nie wiedziały, że można podawać w brzuch, a to właśnie brzuch jest na pierwszym miejscu w ulotce pegasysu.
Osobiście większość zastrzyków przyjąłem jednak w ramiona, bo chodziłem co tydzień zawracać gitarę pielęgniarkom :-> a jeśli przyszło robić samemu to w brzuch, bo uda mnie też bolały.

Wysłany: 2010-06-21, 20:07   

dzięki za info. ja jednak chyba wróce też do brzucha, mniej boli :) a zrezygnowałam bo właśnie w ulotkach było że osoby bardzoi szczupłe nie powinny podawać leku w brzuch tylko ramie i udo. a powiedzcie mi wychodzą wam jakies plamy od słońca w miejscach zastrzyku? pytam bo ja te miejsca zakrywam jak juz sie opalam-choć wiem nie można podobno. ale jak tu uniknąć słońca jak takie upały były a czuje sie lepiej jak jestem naładowana słońcem i ruchem. nie moge siedzieć w moejscu. choc teraz może siły opadły już na końcówce.

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2010-06-21, 21:04   

aś napisał/a:
powiedzcie mi wychodzą wam jakies plamy od słońca w miejscach zastrzyku?
Nie, bo na co dzień nie wystawiam podbrzusza na słońce ;D
A w sierpniu jak się będę opalac, to będę już po terapii :)

azorek 

Wysłany: 2010-06-24, 12:33   

lepiej unikaj słońca bo ja jak robiłem zastrzyki w brzuch, a następnie za jakieś 2 - 3 dni wyszedłem na słońce do zrobiły mi się mega wielkie czerwone płamy w miejscach ukłucia :/ które szybko nie chciały zginąć :/

grazyna987654321

Wysłany: 2010-07-27, 17:24   

Ja caly czas daje w brzuch tak zalecil mi lekarz i to nie boli.Mam za to goraczke i objawy przeziebienia

[ Dodano: 2010-07-27, 17:26 ]
Do Azorka plamy te caly czas sa po przyjeciu zastrzyku slonce tu nie ma wplywu.

azorek 

Wysłany: 2010-07-28, 08:36   

nie zgodze się z Tobą... gdy unikałem słońca (tzn nie sciągałem koszulki gdy opoczywałem w domu czy gdzieś nad wodą) to rumienie były niewielkie, natomiast gdy tylko wystawiłem miejsca ukłucia na słońce to rumienie strasznie wyglądały...aż rodzice się wystraszyli... szkoda że nie zrobiłem zdjęć tych rumieni...

grazyna987654321

Wysłany: 2010-07-30, 23:25   

grazyna987654321,kazde cialo jest inne ale mozliwe ze pod wplywem slonca one ulegaja zwiekszeniu u mnie sa duze po kazdym zastrzyku

Terris

Wysłany: 2012-03-24, 08:56   

Ja dopiero po pierwszym zastrzyku jestem - w brzuch i zamierzam dalej w brzuszek kłuć, nic nie czułam a na udach niestety cieniutka skóra i wybroczyny więc musiałabym przez lupe celowac chyba :) A co do słońca lekarz od razu w rozmowie przed leczeniem polecił unikać i przy ostrym słońcu duże filtry przy smarowaniu i najlepiej długi rekaw nosić

Odpowiedz do tematu