hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: martan
2011-04-15, 00:45
INTERFERON - Skutki uboczne
wiktoria_ego

Wysłany: 2013-10-22, 08:13   

Może witamina B pomoże? bo przypisują ją na zajady

Terris

Wysłany: 2013-10-22, 14:36   

Tak - na zajady wit B2, tabletki 2x dziennie łykać, albo jogurty i kefirki jak mozesz to popijaj, a do smarowania coś z cynkiem, z domowych sposobów to u mnie sudocrem był i krem bambino, podobno i maść ichtiolowa jest dobra, bo wysusza i odkaża. Jak nie pomoże to jesli też masz afty w buzi do tego pewnie trzeba coś przeciwgrzybicznego - u mnie nystatyna była. Generalnie na najbliższej wizycie lekarza popytaj będzie wiedział czy trzeba cos na receptę czy po domowemu mozna leczyć. Dla mnie im mniej dodatkowych leków tym lepiej :-)
Pozdrawiam

ferdynand

Wysłany: 2013-10-22, 15:11   

Mi lekarka radziła kiedyś na zajady 3 x 3 tabletki (tak! 3) witaminy B complex, aż do skutku.

Terris

Wysłany: 2014-03-25, 14:17   

Hm a ja mam skierowanie do reumatologa (hehe z NFZ wizyta za 3 miesiące) wstępne rozpoznanie RZS i jakieś szeptanie między lekarzami o autoimmunoagresji :-/

Terris

Wysłany: 2014-05-12, 09:38   

No i na szczęście nie mam rzs - a te powracające bóle stawów to od wirusa - ciekawe skoro już go nie ma.

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-05-12, 12:08   

Jeśli wirusa na pewno nie ma, czyli nie siedzi gdzieś ukryty, to może te bóle stawów to jeszcze pozostałość po interferonie :?:

Terris

Wysłany: 2014-06-03, 13:00   

Tak długo by się utrzymało? Ostatni zastrzyk rok temu na początku sierpnia a boleć zaczęło w marcu. Ogólnie poczułam się spławiona przez tego reumatologa :-/ ale źle się czułam i nie miałam siły na dokładne przepytanie co jak i dlaczego. Prawdę mówiąc to ja już do naszej służby zdrowia nie mam siły :-) Jak się nie pójdzie prywatnie to traktują jak wroga i wizyta przebiega na zasadzie "po co babo przylazłaś ja tu ciekawsze rzeczy mam do zrobienia niż przyjmowanie pacjentów w godzinach pracy idź juz sobie" przynajmniej w rejonie Warszawy bo nie wiem jak u was :-) . Pozdrawiam wszystkich i dam znać czy minusik się utrzymuje po roku. :-D

xbeatax 

Wysłany: 2014-06-03, 13:06   

Zapewne każdy odczuwa inaczej, ale ja odczuwałam przez kilka lat ból przy zmianach pogody. U mnie co prawda dodatkowo działał wirus, bo ten nie znikł. Zrób sobie takie proste badanie z krwi na czynnik reumatoidalny. Nie jest drogie.

Terris

Wysłany: 2014-06-03, 13:33   

Ok - bardzo dziękuję, zrobię, kolano jeszcze wytrzymam ale jak ręce bolą to i długopisu nie da się utrzymać więc problem w pracy :-/

xbeatax 

Wysłany: 2014-06-03, 18:21   

Jak to badanie wyjdzie Ci ujemne, to jeszcze dla sprawdzenia powiem Ci jakie badanie dobrze jest zrobić, aby wykluczyć RZS, ale muszę znaleźć swój wynik, aby przypomnieć sobie nazwę :-P
A masz jeszcze jakieś objawy np.: opuchnięcie buzi, palców, dłoni, stóp?

Terris

Wysłany: 2015-07-27, 13:39   

Qrcze a czy po 2 latach od zakończenia leczenia można mieć padaczkę? I to taka dziwna bo nigdy nie miałam żadnego ataku a tu w eeg wyszło coś nie tak. Poszłam do szpitala bo strasznie głowa bolała plus zawroty. Rezonans był robiony, tomografia i niby coś tam od kręgosłupa szyjnego plus chory błędnik ale lewą ręką się zainteresowali, że słabsza i eeg dodatkowo a potem jeszcze raz takie po bezsennej nocy no i rzekomo mam padaczkę :-/ - jeszcze poszukam innego specjalisty bo to dla mnie dziwne. A wiruska nie ma :mrgreen:

xbeatax 

Wysłany: 2015-07-27, 21:01   

A szukałaś w internecie, czy ktoś w ramach skutków ubocznych dostał padaczki? Może niech zrobią Ci TK dla wykluczenia :).

myszata 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2015-08-25, 20:04   nerwobóle

Czy komuś przytrafiła się taka przypadłość po leczeniu? Mam objawy podobne do półpaśćca ale bez wysypki i od kilku miesięcy. Chirurg mówi, że to zap. mięśnia lub powięzi najprawdopodobniej po zastrzykach, które bardzo źle działają u mnie miejscowo. Cały czas mam ślady po odczynach, nadwrażliwą i bolesną skórę, obrzęki. Leczenia oczywiście żadnego na to nie dostałam, pozostaje tylko czekanie, ale ile jeszcze? Nie jest to ból stały i bardzo silny, jednak ani trochę nie ustępuje.

xbeatax 

Wysłany: 2015-08-25, 20:49   

Pani, która leżała ze mną na sali, dostała półpaśca po leczeniu 2 lekową.

syntia39 

Wysłany: 2015-08-26, 16:42   

Półpasiec to choroba wirusowa i z leczeniem 2 lekową raczej nie ma nic wspólnego, chyba tylko tyle, że organizm osłabiony i złapał kolejnego wirusa.
myszata, ja mam podobne objawy do Twoich, ale w miejscu wkłucia po biopsji.
Nadwrażliwość, nerwoból. drętwienie. Ciekawostka, że od biopsji minęło prawie 5 lat.

Odpowiedz do tematu