hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: martan
2011-04-15, 01:45
INTERFERON - Skutki uboczne
Patur 

Wysłany: 2009-05-31, 16:34   INTERFERON - Skutki uboczne

Witam! Mam 17 lat i za miesiąc zaczynam leczenie INTERFERONEM. Będe miał zastrzyki co tydzień robione w Krakowie. Moje pytanie: Jakie są skutki uboczne brania tego leku?
Słyszałem o grypopodobnych samopoczuciach.

Proszę o POMOC!

channel87 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-05-31, 20:00   

http://www.prometeusze.pl/terapia_skojarzona.php poczytaj bo tego jest za duzo ja 2 dni temu zakonczylam leczenie 48 tyg nie przerazaj sie tymi skutkami po prostu trzeba to przezyc i byc cierpliwym ale ja i wiele innych na pewno jest przykladem ze mozna dac sobie rade wiec glowa do gory i najwazniejsze to nie TY masz sie bac to wirus ma sie bac ze masz cisnienie aby go zaczac niszczyc:D

żabcia :P 

Wysłany: 2009-06-03, 23:07   

Poczytaj troszke na forum bo duzo mozna sie dowiedziec a zeby cie troszke uspokoic to pierwszy miesiac czyli 4 zastrzyki moga byc najgorsze a pozniej jest to juz przyzwyczajenie i nic powaznego si enie dzieje ;-) wiadomo trzeba sie dobrze odzywiac i dbac o siebie ale nie ma co sie martwic na zapas.... :-) Trzymam kciuki ;-)

Takie samo słońce wszystkich nas co rano budzi...

Patur 

Wysłany: 2009-06-03, 23:37   

Słyszałem 2 wersje. Że się chudnie i że się tyje. Która jest prawdziwa?

channel87 

Wysłany: 2009-06-04, 09:01   

to zalezy m.in od funkcjonowania tarczycy bo te lki moga powodowac nadczynnosc lub niedoczycznoosc ,ale to wszystko pilnuje lekarza, ja np poczatkowo 4 kg schudlam a potem juz bylo lepiej gdyz juz apetyt no moze nie super byl ale okresami lepszy trzeba sie zmuszac do jedzenia zeby organizm byl silny a np moj kolega schudl 11 kg ale jego meczyly bardzo infekcje mial 4 anginy podczas leczenia co go bardzo wymeczylo nie ma reguly kazdy organizm jest inny ale tak jak zabcia napisala potem sa gorsze i lepsze dni ale juz to jakos ciagniesz bardziej Ci sie psychicznie jjuz nie chce ale naprawde nie martw sie az tak bardzo strach jest oczywisty bo to cos nowego ale ja np przez wiekszosc leczenia mialam grypodobne z duza goraczka a moja kolezanka tylko oslabienie wiec tak jak pisze nie ma reguly i bedzie dobrze glowa do gory i do przodu ja juz tydzien bez lekow i tak sie przyzwyczailam ze tylko mysle ze musze tabletki wziac i zastrzyk juz niedlugoo hehe:D

Wysłany: 2009-06-04, 15:22   

Ja naprzykład przez pierwsze 2 miesiace schudlam 10 kilo co mnie wcale nie załamało :-) A treraz stoje ciagle na tej samej wadze... Bez wzdledu co jem i ile caly czas 60 kg... Dokladnie zalezy to tez od tarczycy, u mnie ostatnio cos z nia nie tak ale nie przytylam ponownie... ;-)

pakeroso 

Wysłany: 2009-06-04, 23:19   

Ja od pół roku kuracji trzymam 90 kilo (no może w porywach 93 kiedyś miałem :-P )

A pozostałe skutki ? Każdy reaguje inaczej, ja mam spadek sił jakieś 2 dni od zastrzyku, a później wszystko wraca do normy.
Czyli w moim przypadku ogólnie nie jest tak źle ;-)

channel87 

Wysłany: 2009-06-05, 08:16   

czyli masz super i grauluje mnie strasznie wymeczylo i w pewnym momencie zaczelam sie bawic w zaznaczenie co mialam no ale bylo minelo jutro ostatnia kontrola w szpitalu:D

Fikumiku

Wysłany: 2009-06-05, 11:32   Re: INTERFERON - Skutki uboczne

Patur napisał/a:
Witam! Mam 17 lat i za miesiąc zaczynam leczenie INTERFERONEM. Będe miał zastrzyki co tydzień robione w Krakowie. Moje pytanie: Jakie są skutki uboczne brania tego leku?
Słyszałem o grypopodobnych samopoczuciach.

Proszę o POMOC!

Z mojego doświadczenia wynika, że mężczyźni lepiej znoszą to leczenie. Osobiście nie znam żadnego, który by się skarżył na tzw. skutki uboczne. Ja niestety miałam wiele negatywnych skutków, począwszy od gorączek, objawów grypo- i anginopodobnych (non stop ropa w migdałkach i zaczerwienienie i bolesność gardła), boleści w prawym podżebrzu, osłabienia, zawrotów głowy, suchości w ustach, przyspieszonego bicia serca, połamania "w pół" jak babuleńka ok. doby po zastrzyku, wtedy też miałam mniejszy apetyt, dostałam anemii (mimo że jem wszystko i dużo mięsa), straciłam 2/3 włosów, dostałam alergii skórnej od leków (interferon + rybawiryna), schudłam.

Ogólnie ilość wirusa mi się zmniejszyła. Niestety nie wiem, czy całkowicie zniknął, bo na koniec robią badanie tylko na pozytyw i negatyw, a niestety jedna pacjentka powiedziała mi, że ona po kuracji miała negatyw, a po... 3 miesiącach pozytyw. wtedy za jakiś czas powtarzają kurację.

NALEŻY JEDNAK PODJĄĆ LECZENIE!!! Nigdy nie wiadomo, czy Tobie się nie uda bezobjawowo i za pierwszym razem.
Poza tym słyszałam, że w USA w 2013 r. ma być SZCZEPIONKA na HCV w końcu!!! :)
Interferon produkuje sam organizm, tyle, że w małych ilościach. Tutaj = w zastrzyku, dostajesz "końską dawkę", która zależy od tego ile ważysz.
Lekarze nie informują o skutkach ubocznych, żeby nie straszyć pacjentów, co jest trochę nie fair. Ja przynajmniej czułam się trochę ubezwłasnowolniona takim postępowaniem. Jest to traktowanie jakbym była dzieckiem nieodpowiedzialnym albo umysłowo upośledzoną. A ja akurat z tych, co sami na sobie robiliby doświadczenia dla tzw "dobra ogółu", tylko lubię wiedzieć na co się decyduję, czyli po prostu czuć się traktowana poważnie.
Jest niby badanie/test psychologiczny, ale jak ktoś miał coś wspólnego z psychologią - to w sumie pic na wodę.

Dla mnie najgorszy był sam fakt, w którym dowiadujesz się, że zostałeś zakażony! To taki mój prywatny koniec świata był. Mój facet, którego kochałam i myślałam, że już będziemy "na zawsze razem", nie zdał egzaminu i zostawił mnie wtedy kiedy najbardziej potrzebowałam wsparcia. Zawsze byłam okazem zdrowia, więc rodzina też nie rozumiała, że nagle czuję się słabo i źle. Musiałam niestety z nimi też trochę powalczyć o "prawo do bycia słabym". Tak, że Fikumiku też robiło ryku :D ale cierpienie, poczucie opuszczenia, strach otoczenia, samotność i ból też jest dla ludzi.

Ważne, żeby wśród dentystów, medyków, kosmetyczek i wszystkich tych, którzy w jakiś sposób naruszają nasze powłoki cielesne było jak najmniej brudasów, bo to oni najczęściej (jeśli nigdy się nie ciąłęś, nie dawałeś w żyłę, nie uprawiałeś seksu z byle kim i w dodatku bez zabezpieczenia) niestety zarażają przez niewłaściwą sterylizację narzędzi lub jej brak.

Życzę powodzenia w kuracji, kto jej nie spróbuje, ten jest po prostu głupcem! Nigdy nie należy poddawać się bez walki!!!

Patur 

Wysłany: 2009-06-06, 21:52   

Mnie zarazilim tym gównemjak miałem 2 tygodnie w szpitalu po urodzeniu...

Greenrachela 

Wysłany: 2009-06-06, 23:47   Re: INTERFERON - Skutki uboczne

Patur:
trudno przewidzieć jakie skutki uboczne będą Ciebie dotyczyć. W większości przypadków to objawy grypopodobne, osłabienie, zmiany nastrojów, wypadanie włosów - przerzedzenie - nie stracisz wszystkich :mrgreen: . Postaraj się pozytywnie nastawić do leczenia bo to wiele ułatwia. Ja jeszcze przed leczeniem założyłam, że będę normalnie funkcjonować. Nie do końca mi się udało, ale miałam cel, którego starałam się trzymać. Leczenie zakończyłam niedawno, wyniki dobre, więc teraz bedę trzymać kciuki min. za Ciebie.

Fikumiku:

Po pierwsze na podstawie jakich źródeł wyrażasz opinie, że mężczyźni lepiej przechodzą terapię?! Teza zupełnie bezpodstawna, co by nie powiedzieć stek bzdur.

Po drugie chętnie zapoznam się ze źródłem prognozującym wynalezienie szczepionki w 2013r., ciekawie na jakiej podstawie dokonywane są te obliczenia?

Po trzecie, cytuje:

"Ważne, żeby wśród dentystów, medyków, kosmetyczek i wszystkich tych, którzy w jakiś sposób naruszają nasze powłoki cielesne było jak najmniej brudasów, bo to oni najczęściej (jeśli nigdy się nie ciąłeś, nie dawałeś w żyłę, nie uprawiałeś seksu z byle kim i w dodatku bez zabezpieczenia) niestety zarażają przez niewłaściwą sterylizację narzędzi lub jej brak."

Zdefiniuj brudas. Chętnie podyskutuję, o ile dysponujesz merytorycznymi argumentami. Bo z tego co widzę, oskarżasz, obrażasz, powtarzasz ploteczki generowane przez niedouczonych dziennikarzy gazet typu...bo ja wiem... "Tina radzi" ploteczki.

I po czwarte, nawet jeśli osoba zarażona korzysta z usług kosmetyczki to nie jest przyczyną zarażenia innego klienta! Żaden pacjent/klient nie jest. To kosmetyczka/medyk/dentysta ma obowiązek ZACHOWAĆ WARUNKI KTÓRE NIE DOPUSZCZĄ DO ZARAŻENIA. I to oni w tym wypadku ponoszą pełną odpowiedzialność. Każdego pacjenta należy traktować jako potencjalnie zakażonego.

A tak na marginesie, czego Ty się naćp...ś ???!!! Czytałaś w ogóle to co napisałaś ?

dragon 

Wysłany: 2009-06-07, 20:00   

Do Greenrachela

Spokojnie.

Fikumiku napisala,,Z mojego doświadczenia wynika, że mężczyźni lepiej znoszą to leczenie,, czyli ze to z wlasnego doswiadczenia,a nie statystyk.

Badz wiecej wyrozumiala,i nie czepiaj sie szczegulow,moze ktos kto to pisal zostal zarazony w jakims brudnym miejscu(gabinet lub jakis oddz.szpitalny)
Ja wlasnie w takim szpitalu na takiej sali oper.zostalem zarazony hcv i od tej pory jak
widzialem brudne miejsca nasze slz.zdr.to kjarzy mi sie z Virusem .

pyt.
,,A tak na marginesie, czego Ty się naćp...ś ???!!!
odp.
ciekawie na jakiej podstawie dokonywane są te oskarzenia?

No wiec na jakiej podstawie?

pozdrawiam wszystkich na tym forum.

Greenrachela 

Wysłany: 2009-06-07, 20:45   

Uważam, że nie przesadziłam.
Określenie "brudasy" odnosiło się do ludzi. I rozumiem zrażenie się do miejsc, służby zdrowia, niestosownych zachować (ignorancja, niekompetencja itp.). W poście jest napisane wyraźnie: " bo to oni zarażają..." . O kogo w ogóle chodzi ? Kto jest nazywany brudasem ? Ostra krytyka w mojej ocenie jest słuszna.

Wysłany: 2009-06-08, 13:09   

Powiem wam że nie możemy teraz obwiniać świata że w naszych żyłach krąży choroba...Zdarzylo się i teraz trzeba tego sie pozbyć... Są kutki uboczne ale przecież aż tak żle chyba nie jest. Coziennie ktos jest calkowicie wyleczony i napewno my tez bedziemy ale trzeba sie z tym przemeczyc.... Nikomu nie jest łatwo sie do tego przyzwyczaic... :-| Ja naprzyklad ciagle nie moge sie pogodzic z wypadaniem wlosów bo naprawde jest ich coraz mniej i jak wyrzucam kolenie garscie do kosz to ciagle mam lzy w oczach :-( przyjaciele sie smieja zebym nie marudziła bo schudlam i wygladam dzieki temu jak modelka i od razu zapominam o włosach ;-) Wiedza i mnie wspieraja ;-) Ja bym mogła powiedziec że ten co pil piwo w butelce którego poźniej szkłem sie pociełam był brudasem bo może wlaśnie to był moment zarażenia a może jak bylam mała w szpitalu to lekarz ktory mi migdalki wycinal bo nie umyl rąk, a może pani ktora właśnie teko przyrzadu do ich wyciecia nie wrzuciła do gara by go wysterylizować... :-x Fikumiku twoj osąd jest trochę niesprawiedliwy bo równie dobrze Ty moglabys kogos zarazic nie wiedzac o tym i napewno bys nie chiala żeby Cie nazwano "brudasem"....

19magda93 

Wysłany: 2009-06-09, 22:32   

To masz Patur podobnie jak ja z tym zarazeniem:P ale mnie nie zawkalifikowali do interferonu, bo jak to oni powiedzieli "jestem narazie za zdrowa" ;-)

Odpowiedz do tematu