hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: martan
2011-04-15, 01:49
interferon i zwolnienie lekarskie
roj

Wysłany: 2008-02-15, 13:35   interferon i zwolnienie lekarskie

witam, zastanawiam sie czy bedac na interferonie bede mogl pracowac, czy zwolnienie lekarskie dostaje sie na caly okres leczenia. jesli macie doswiadczenia to podzielcie sie. pozdrawiam

Beata 

Wysłany: 2008-02-15, 14:26   

:-> Witaj Roj –ja jestem na zwolnieniu lekarskim od początku leczenia-można być 182 dni a potem starasz się o zasiłek rehabilitacyjny.
Nie miałam nigdy żadnego problemu ze zwolnieniem-16 marca kończy mi się okres tych 182 dni nie złożyłam wniosku o zasiłek, bo teraz znacznie lepiej sie czuje niż na początku leczenia –spróbuje wrócić do pracy na początku marca.
Jeśli możesz sobie pozwolić na zwolnienie gorąco Ci polecam –panuje pogląd, ze pracujący lepiej znoszą leczenia, – ale to chyba powiedział ktoś, kto nigdy się nie leczył.Nie pracowałam i mogłam pomóc organizmowi organizmowi wtedy, kiedy tego potrzebował –zawsze byłam wyspana, kiedy się zle czułam odpoczywałam, jem, co cztery godzinny,starannie i spokojnie mogę przygotować wartościowy posiłek. Dziś to 22 zastrzyk –po 12 tyg. miałam minus, wyniki mam zadawalające, stan psychiczny dobry – osobiście uważam,ze podczas trwania terapii to nie jest czas na prace.
Gorąco Cie pozdrawiam i życzę sukcesów powodzenia walce

tigeruk 

Wysłany: 2008-02-15, 16:58   

Według mnie wszystko zależy jak Ty będziesz się czuł. Ja pracuję i żyję całkowicie normalnie, z zaznaczeniem że nie odczuwam praktycznie żadnych skutków ubocznych.
Polecam poczekać, zobaczysz co będzie się działo. Jeżeli uznasz że nie dajesz rady to po co się męczyc :P zwolnienie i dbanie o siebie.

jola57

Wysłany: 2009-04-11, 17:05   

Macie szczęście jeżeli chodzi o zwolnienie lekarskie bo mój lekarz, jak go o nie poprosiłam to dał mi z łaski miesiąc i dalej kazał iśc do pracy martwiąc się że jak będę długo na zasiłku to mnie mogą zwolnic z pracy,a jak się żle czuję to możemy przerwac leczenie. Dużo mu nie mówię bo dla niego to normalne jakieś skutki uboczne,a ja zaliczyłam wszystkie możliwe. Jestem po 39 zastrzyku zaczęłam miec drętwienie lewej ręki mam obrzękniętą twarz i nogi. Może ktoś napiszę czy też miał takie objawy???

linux 

Wysłany: 2009-04-12, 22:34   

jola57 napisał/a:
Macie szczęście jeżeli chodzi o zwolnienie lekarskie bo mój lekarz, jak go o nie poprosiłam to dał mi z łaski miesiąc i dalej kazał iśc do pracy martwiąc się że jak będę długo na zasiłku to mnie mogą zwolnic z pracy,a jak się żle czuję to możemy przerwac leczenie. Dużo mu nie mówię bo dla niego to normalne jakieś skutki uboczne,a ja zaliczyłam wszystkie możliwe. Jestem po 39 zastrzyku zaczęłam miec drętwienie lewej ręki mam obrzękniętą twarz i nogi. Może ktoś napiszę czy też miał takie objawy???

U mnie to samo, tylko prawa reka. Dretwienie, mrowienie w palcach i rwacy bol w barku :[

Wczesniej nic takiego nie mialem, wnioskuje, ze to od lekow.

jola57

Wysłany: 2009-04-13, 22:51   

Po którym jesteś zastrzyku ? Czy masz opuchniętą twarz, ręce i nogi ??

azorek 

Wysłany: 2009-04-14, 11:44   

linux napisał/a:

U mnie to samo, tylko prawa reka. Dretwienie, mrowienie w palcach i rwacy bol w barku :[

a jakim interferonem sie leczysz?

MiMi 

Wysłany: 2009-04-14, 16:03   

Ja jadę na interferonie. Mój lekarz kazał mi na zmianę dawać zastrzyki raz w ręce a raz w nogi. Nie ma obrzęków. A jak się pojawią to mam smarować Altacetem w żelu. Ja się uczę i mam zwolnienie z wf do końca roku.

linux 

Wysłany: 2009-04-15, 21:43   

azorek napisał/a:
linux napisał/a:

a jakim interferonem sie leczysz?

Pegasys 180mg.

Niedługo wizyta kontrolna na oddziale to nie omieszkam poinformować lekarki prowadzącej.

Napewno ktos z was nie raz uderzyl sie w lokiec trafiajac w nerw wiec wie co to za bol. To ja mam tak od rana np. do wieczora non stop + mrowienie palcow, dretwienie.

jola57

Wysłany: 2009-04-19, 21:05   

Może Twój lekarz coś poradzi na to drętwienie bo mój ma zawsze jedyną odpowiedz [możemy przerwac leczenie] dlatego mało mu mówię. Jestem po 40 zastrzyku mam tak popalony przełyk od Rybawiryny że już mam naprawdę momentami dosyc, ale muszę to wytrzymac. 10 czerwca mam ostatni zastrzyk itym się pocieszam. Życzę wszystkim wytrwałości i 0 skutków ubocznych.

dragon 

Wysłany: 2009-05-05, 13:23   

jola57 napisał/a:
Może Twój lekarz coś poradzi na to drętwienie bo mój ma zawsze jedyną odpowiedz [możemy przerwac leczenie] dlatego mało mu mówię. Jestem po 40 zastrzyku mam tak popalony przełyk od Rybawiryny że już mam naprawdę momentami dosyc, ale muszę to wytrzymac. 10 czerwca mam ostatni zastrzyk itym się pocieszam. Życzę wszystkim wytrwałości i 0 skutków ubocznych.

Niewiem jak uzywasz,ja REBETOL biore w trakcie posilkow i jest OK,wczesniei bralem przed lub po to mialem
pieczenie w przelyku.
pozdr.

jola57

Wysłany: 2009-05-06, 18:28   

Rebetol biorę po posiłku i tak cały czas brałam. Mam poprostu pecha jeżeli chodzi o skutki uboczne tego leku.

Piotr S. 

Wysłany: 2010-03-02, 17:40   Re: interferon i zwolnienie lekarskie

roj napisał/a:
... czy zwolnienie lekarskie dostaje sie na caly okres leczenia. jesli macie doswiadczenia to podzielcie sie. pozdrawiam

Odświeżam wątek.
Dla mnie taka sytuacja jest optymalna z kilku powodów:

- moje samopoczucie jest różne; miewam objawy grypopodobne, zdecydowanie szybciej się męczę, a większość mojej pracy jest fizycznego rodzaju (praca w hurtowni). Bankowo nie wyrobię na pełnym etacie. Zmniejszenie wymiaru czasu pracy nie wchodzi w grę.

- jestem zatrudniony w kraju, ale pracę wykonuję za granicą (Szwecja). W kraju nie ma dla mnie stanowiska pracy w zakładzie. Praca "w kratkę" i przejażdżki do kraju na badania/na wizyty u lekarzy czy po leki co 2 tyg uczynią moją pracę nieatrakcyjną finansowo. Przeniesienie leczenia za granicę jak wiadomo nie wchodzi w grę, a wszelkie badania czy wizyty lekarskie w związku z chorobą za granicą, chyba nie są refundowane przez fundusz (obciążą moją kieszeń).

- czas terapii, będąc na miejscu w kraju, w moim przekonaniu pozwoli mi na readaptację po kilku latach "niebytu" i znalezienie nowego zajęcia. Na powrót do poprzedniej pracy nie liczę i niespecjalnie mam chęć.

I teraz pytanie: czy mając objawy "w normie" (w sensie do zgryzienia, mam nadzieję w ciągu całej terapii), lekarze robią problemy z wystawianiem zwolnień lekarskich? Czy macie jakieś negatywne doświadczenia w tym zakresie?

marzena1215 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-03-02, 18:18   

ja od początku leczenia była na zwolnieniu i wystawiano mi je bez problemu, po 181 dniach poszłam na zasiłek rehabilitacyjny i lekarze też bez problemu wypisali dokumenty do Zusu.

Gregor 
Hause

Wysłany: 2010-03-02, 18:40   Re: interferon i zwolnienie lekarskie

Piotr S. napisał/a:

- moje samopoczucie jest różne; miewam objawy grypopodobne, zdecydowanie szybciej się męczę, a większość mojej pracy jest fizycznego ........................................................I teraz pytanie: czy mając objawy "w normie" (w sensie do zgryzienia, mam nadzieję w ciągu całej terapii), lekarze robią problemy z wystawianiem zwolnień lekarskich? Czy macie jakieś negatywne doświadczenia w tym zakresie?

Witam,
Piotr na poprzedniej terapii a jest to już moja 3 teraz, dałem sobie radę pracowć i nie brać ani jednego L4 przez 48 tyg ( bez zmniejszania dawek). Owszem czasem aż padałem z nóg ale jakoś się to przetrwało bo teraz nawet fajnie idzie też. Na pewno więcej spania ja ci pozwolą leki pomaga. Urlopy trochę też dały mi odpocząć ale to głownie wakacje i czasem sporadycznie pare dni. Jeśli twoja praca to dzwiganie ciężkich rzeczy to owszem musisz dogadać sie z pracodawcą o jakieś udogonienie. Jeśli to problem bo nie powiesz o chorobie bo masz obawy do pracodawcy to będzie ci trudno na pewnno (Moj pracowdawca wie i dał mi fory czyli więcej luzu). Ja dzwigam też ciężkie rzeczy czasem ale zawsze proszę kogoś o pomoc lub coś kombinuję. Jeśli jeździsz na wózku widłowym i to na max to też zapomnij bo spada ci czas reakcji. Chyba że zwolnisz tempo. Poznałem też u mnie kilku górników dołowych na terapii i różnie jedni czasowo się przenosili na powiechrznię lub brali L4 sporadycznie. Są też kierowcy TIR-ów i podobno dają radę tylko więcej postojów trzeba robić.
Wiec musisz sobie albo dobrze ustawić w pracy to i zaplanować wizyty u doktora itd. Bo inaczej to faktycznie ciężko pracować fizycznie na terapii.

Inna opcja to owszem zasiłek rechabilitacyjny, L4 itd.. ale to raczej tylko jak dobrze stoi się finansowo. Bo opłaty i życie zame się nie zapłacą.

pozdrawiam

p.s najgorzej jak się naczytasz o skutkach ubocznych to potem ciężko wogóle podjąc decyzję o terapii
Ostatnio zmieniony przez Gregor 2010-03-02, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu