hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: martan
2011-05-06, 16:36
szczepienie na WZWB
Ania77 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-10-15, 20:16   szczepienie na WZWB

Moze mi ktos pomoze w kwesti tego tematu,otusz gdzieś na innym forum kiedyś przeczytałam że zarażonemu na HCV nalezy się bezpłatrne szczepienie w sanepidzie na WZWB,czy to prawda? :-(

Mira 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-10-15, 20:31   

Z tego co wyczytałam w necie bezpłatne szczepienia przeciw hbv przysługują pracownikom służby zdrowia, uczniom średnich i policealnych szkół medycznych
i osobom z bliskiego otoczenia chorych na WZWB i nosicieli HBV (http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycyna/medycyna/r1998/980600s)
Niestety nie ma tam nic o chorych na hcv :-/ , choć możliwe, że wyszło jakieś nowesze rozporządzenie.
Ostatnio pojawiły się szczepionki na hbv skorelowane ze szczepieniem na wzwa. Dwa w jednym ;-) niestety odpłatnie

myszata 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2007-10-15, 21:23   

Z tego co wiem szczepienia obowiązkowe,a więc finansowane przez państwo na rok 2007 obejmują także chorych na HCV,nie wiem jak jest z typem A ale jeśli nie przechodziłaś to też się zaszczep nawet jeśli nie będzie darmowe.Mnie sanepid wzywał na szczepienie przeciw wzw B przez ośrodek zdrowia i miało to być przymusowo i darmowo,nie wyszło bo służba zdrowia "zafundowała" mi obydwa wirusy więc nie było już takiej potrzeby :evil:

krychu

Wysłany: 2007-10-15, 21:26   

ciekawy temat własnie w piątek dostałem recepte na szczepionkę przeciw wzwb koszt 156zl.sprawa jest taka nfz jest monopolistą i ten przykład pokazuje jak trwoni nasze pieniądzę ,szczepionki nie refunduje ale ja płacąc składkę zdrowotną muszę zapłaćic z własnej kieszeni ,ale jak ktoś zachoruje to jest refundacja i to bardzo duża najwięcej zarabiają firmy farmacełtyczne administracja nfz i prywatni lekarze.trzeba leczyć przyczyne a nie skutki dlatego mam nadzieje że to się zmieni po wyborach i wygra je partia która zapewni nam prawo do ochrony do wolnośći i do własnośći.wierzę że będzie dobrzę.Ps:coś mały ruch na forum rozmawiajmy potrzebujemy siebie i nas potrzebują.

krychu

Wysłany: 2007-10-15, 21:33   

tak jestem zakażony hcv w środę miałem biopsje o której pisałem na forum.

myszata 

Wysłany: 2007-10-15, 21:38   

Jeśli wykupiłeś receptę to już nic nie zrobisz w innym przypadku możesz się jeszcze dowiedzieć czy przysługuje Ci refundacja.
http://www.mz.gov.pl/wwwm...my=356&ma=04014

adamski

Wysłany: 2007-10-17, 13:42   

Dokładnie jak pisała Myszata, szczepienie jest "przymusowe" i darmowe, ale jeśli juz kupiles szczepionke to na zwrot kasy raczej nie masz co liczyć. Normalnie to hepatolog wystawia pismo że jesteś nosicielem HCV, idziesz do Sanepidu , oni wydają pisemko do rodzinnego by "zrobił" szczepienie, rodzinny bada Cię czy jesteś zdrowy i szczepisz sie za darmo w swoim ośrodku zdrowia. Jednak NFZ refunduje tylko tańsze szczpionki np. Hepavax Gene, które mają jakieś związki rtęci ( dokaładnie tiomersal (pochodna etylowa rtęci) - zainteresowanie znajdą dokładne informacje na stronie promeeteuszy w dziale artykuły medyczne, (nie podaje linka bo nie wiem czy wolno :?: ))- dla małych dzieci nie polecane. Ja taką wziąłem i nic mi nie jest, ale ... zawsze jest jakieś ale :-( .

Agnieszka83r 

Wysłany: 2007-10-18, 13:15   

Jest taka możliwość. Ja tak miałam. Znajomy mi powiedział o tym, że jak mam hcv to mogę się bezpłatnie zaszczepić. Jak byłam w swojej przychodni to się zapytałam i rzeczywiście. Półtora roku temu miałam 3 szczepienie. Przychodnia zalatwiała to w sanepidzie. Zresztą kiedyś mialam wypelniane jakieś karty na noicielstwo potrzebne do sanepidu, to było zaraz opo tym jak się dowiedziałam o tym że mam to świństwo. Jest taka możliwość tylko że to Ty musisz się o to zapytać bo sami się nie pochwalą:)
Powodzenia
Aga

Ania77 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-10-18, 15:29   

Dzięki Agnieszko

no własnie czytałam na jakimś forum ale już nie pamietam gdzie to było,wsumie to nie dla mnie bo nie ja jestem nosicielem tego swiństwa jak to ładnie określasz tylko mój mąż ale jak ja się nie popytam to on się tym nie zainteresuje bo wsumie nie mysli o tym.ale patrz jak to jest przeciesz była pani z sanepidu u nas jak tylko dostali wyniki odnośnie tego HCV to nic nie wspomneła ze nalezy mu się bezpłatne szczepienie na WZW B tylko czeba samemu szukać i sie dmoyslać,u nas trzy dawki takiego szczepienia kosztuja okolo 150 zł a to piechota nie chodzi a tak to już jedno bedzie mialo to z glowy bo ja musze też się zaszczepić we własnym zakresie i to odpłatnie,dziecka naszego to nie obowiazuje bo było szczepione za malego a ma 7 lat.

dziękuję za podpowiedz

ania

myszata 

Wysłany: 2007-10-19, 10:50   

W mojej przychodni oferują odpłatnie 2 szczepionki przeciw HBV, HBvax-35 zł i Engerix B- 45 zł,mnożąc to przez 3 i tak nie wychodzi kwota którą podajecie dlatego myślę, że wypisali Wam receptę na Twinrix,jest to szczepionka przeciw wzw A i B.Nie rozumiem tylko dlaczego nikt o tym nie informuje pacjentów, przecież ktoś mógł przechodzić wzw A i szczepienie jest bezcelowe,poza tym każdy ma prawo wybrać na co chce być szczepiony i za jaką kwotę,a przede wszystkim jakie zabiegi należą się nieodpłatnie.Trzeba się o wszystko dokładnie pytać,nie przejmujcie się, że wezmą Was za natrętów bo chodzi o Wasze zdrowie i o Waszą kasę i macie prawo wiedzieć.

Hcv-ka

Wysłany: 2008-03-21, 13:42   czy robi się 2x szczepienie na wzwb???

Ważne, proszę o szybką odpowiedź....Czy jeśli bylam szczepiona na wzwb w okresie licealnym (1997 rok) a teraz mam tylko hcv dodatnie to powinnam się jeszcze raz zaszczepić??? Robilam takie badania na ilość przeciwciał wzwb i wyszło w jednostkach 40. Czyli chora nie jestem na wzwb ale ta wartość ochronna jest podobno mała i powinnam się doszczepić... A może osoba interpretująca ten wynik się myli???? Czy ktoś może mi pomóc?

myszata 

Wysłany: 2008-03-22, 21:23   

doszczepić się. Nie ma co się zastanawiać, jeden wirus Ci w zupełności wystarczy, a licho nie śpi.

Hcv-ka

Wysłany: 2008-03-25, 23:49   

doszczepiłam się dzisiaj na wzwb. Za tydzień biopsja :roll: jak bardzo bym chciała się dowiedzieć że moje hcv nie jest groźne.

[ Dodano: 2008-03-29, 01:39 ]

Piotr S. 

Wysłany: 2011-07-22, 22:30   

Obok istnieje inny topic HBV szczepionki

Odpowiedz do tematu