hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Fotografia...
slave 
robię co moge

Wysłany: 2006-08-08, 15:17   Fotografia...

czy ktoś z was interesuje się może fotografią ?

i pstryka czasem

jesli tak to zapraszam na www.obiektywni.pl

chyba jeden z lepszych o ile nei najlepszy polski serwis/galeria

Sylwia 

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2006-08-08, 20:45   

No też lubię i czasem robię.

Sylwia 

Wysłany: 2006-08-08, 20:51   

Czy to Twoja galeria? Ja lubię plfoto i onephoto.

A jeśli chodzi o galerię, to link do jednych z wielu ciekawych zdjęć- niestety nie moich :cry:

http://www.czemunie.masne...=GALERIA&page=2

slave 
robię co moge

Wysłany: 2006-08-08, 20:59   

nie, nie moja... ale mysle o tym :)

"czemunie" znam z obiektywnych wlasnie i ma bardzo oryginalne zdjęcia...
powiedziałbym groźnie tajemnicze są...

jeśli lubisz pejzaże to tutaj jest ich cala masa, prawdziwy mistrz :

http://www.obiektywni.pl/...367-0-0-0-0.php

pzdr

Sylwia 

Wysłany: 2006-08-10, 14:14   

Świetna galeria, wspaniałe foty.

http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=39728

Chciałabym kiedyś robić takie zdjęcia i tak pięknie umieć wyeksponowac w nich piękno.

Sylwia 

Wysłany: 2006-09-23, 22:02   

Oglądałam dziś foty na plfoto (czasem tak mam ;-)

Fajne zdjątka polecam:

http://plfoto.com/11795/autor.html

a juz zwłaszcza to:

http://plfoto.com/506511/zdjecie.html

Piotr S. 

Wysłany: 2010-02-26, 23:35   Re: Fotografia...

slave napisał/a:
czy ktoś z was interesuje się może fotografią ?
...

Mnie też wciągnęła fotografia, więc dołączam :)

Tu mam trochę widoczków http://www.flickr.com/photos/mellanphoto/
A tu próby modelkowe http://www.maxmodels.pl/mellan.html

Ayame 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-08-27, 17:39   

Ja fotografuje, ja, ja :D
Ale zupelnie amatorsko. W dodatku jesli od nikogo nie pozycze cyfrowki, to sama robie analogiem (a to drogo wychodzi i mi szkoda klatek, i filmu nie moge skonczyc). I robienie kliszakiem daje mi malo mozliwosci treningu, wiec zdjecia sa slabe.

http://amariekarya.deviantart.com/ Moje zdjecia, niestety stare.
I got to find a way
To get on home to you"

Piotr S. 

Wysłany: 2010-08-27, 18:14   

Ayame napisał/a:
[...] jesli od nikogo nie pozycze cyfrowki, to sama robie analogiem (a to drogo wychodzi i mi szkoda klatek, i filmu nie moge skonczyc). I robienie kliszakiem daje mi malo mozliwosci treningu,[...]

Oj, nie!!! Nie zgadzam się! Robienie cyfrówką może nie przekłada się na trzaskanie wszystkiego wokół, ale na pewno stanowi doskonały trening w doborze tematu, kompozycji, zmusza do myślenia i niepochopności. To naprawdę uczy.
Ja ostatnio do moich "klocków"(dosłownie, bo w najlżejszej kombinacji mam ok. 1,5kg), dokupiłem kieszonkową prawie lustrzankę samsunga NX10 z płaskim obiektywikiem właśnie z myślą o nowym poszukiwaniu starych korzeni dyskretnego fotografowania kompaktowym analogiem "przy okazji".
I uwierz, lata mijają i wraz upływem czasu coraz rzadziej coraz rzadziej wyciągam aparat. Zwyczajnie zaczynam szanować kadr, mimo że mnie to nic nie kosztuje w cyfrach (poza zakupami, oczywiście).
Co byś tam nie dokupiła w przyszłości, analoga zostaw, bo jak wnikniesz głęboko okaże się bardzo przydatny.

Rozważałem bardzo poważnie zakup analoga, ale jednak czasy już nie te i trochę za stary jestem na rozpoczynanie zabawy w "małego chemika" :)

Ayame 

Wysłany: 2010-08-27, 18:25   

Aparat na pewno zostawie - Zenit 12xp. Mam do niego dwa obiektywy (helios 2/58 i jupiter 4/200) i jak kupie mieszek, to mam gdzies i do makro obiektyw. I pierscienie. Sam aparat jest w niezlym stanie, ale... strzelil mi swiatlomierz i robie na czuja (w tym juz nabralam wprawy).

I faktem pozostaje, ze jak 36 zdjec kosztuje mnie kolo 25 zl, to jest problem dla studentki. No i filmu o iso 100 juz sie nie kupi, chyba ze czarno bialy to recznego wywolania. A bez ciemni to 8 zl od filmu za wywolanie (przynajmniej tam, gdzie ja wywoluje).
Niby nie ma wiekszej roznicy miedzy iso 100 a 200, wiem. Ale zal mi, ze na 100 juz robic nie moge.

Ale kiedys kupie sobie lustro cyfrowe i wtedy sobie odbije wszystkie eksperymenty :D
I got to find a way
To get on home to you"

Piotr S. 

Wysłany: 2010-08-27, 18:45   

Zasady optyki te same, zwłaszcza gdybyś miał małoobrazkową cyfrę (canon5D, nikonD700 i kilka innych). Ja akurat używam tego pierwszego.
Niestety tonalność cyfry jest mniejsza. Zapomnij o głębokich czerniach i jasnych światłach na raz w kadrze od ręki. Trzeba się wspomóc obróbką, by dorównać kliszy.
A jak obróbka to też koszta: monitor, programy itp, nie wspominając o najważniejszym, czyli umiejętnościach.
Doświadczenia z analogiem naprawdę kształcą, chociaż może efektów nie mierzy się na ilość. Nie ufaj durnym reklamom wmawiającym ludziom, że jak nie kupią kolejnego plastiku, to się nie da. Da się.
I całe szczęście ;-)

Ayame 

Wysłany: 2010-08-27, 19:18   

Obecnie moim malym marzeniem jest canon 50D, a pewnie za rok czy dwa marzenie sie zmieni :] 3,5 roku temu chcialam 40D.

Doceniam mojego kliszaka. Obiektyw pieknie ostrzy. Nauczylam sie sama dobierac czas i przyslone. Mam nakladke korygujaca, wiec nie musze sie martwic, ze mi okulary przeszkadzaja, a bez nich zrobie nieostre.

Ale to, ze chcialabym cyfre nadal pozostaje - jak mam sie nauczyc kompozycji jesli zrobie tylko jedno zdjecie z jednego punktu? Nie bede marnowac kliszy na powtarzanie ujecia i wnioski wyciagne dopiero po skonczeniu filmu.

Jak bede umiec robic zdjecia, co nastapi moze w przyszlym tysiacleciu w moim tepie, to pewnie bede mowic inaczej.
No i czego potrzeba fotografowi-hobbyscie (przez mojego wujka zwanego "japonskim terrorysta"), jesli nie swobody w robieniu zdjec i braku potrzeby liczenia kazdej klatki?
Moze jak zaczne pracowac i na swoje zabawki bede sama zarabiac, to nie bede sie tym przejmowac :]
I got to find a way
To get on home to you"

Piotr S. 

Wysłany: 2010-08-27, 19:27   

Wczoraj odbyła się premiera modelu 60D i uwierz, rozczarowanie ogólne. Zdecydowanie lepszym aparatem jest 50-tka, czego Ci życzę.
Ale aparat to najmniej ważna sprawa, spokojnie można kupić takie 20D poniżej 1000zł (kupiłem córce w Twoim wieku).
Z obiektywami sprawa jest trudniejsza, ale skoro masz m42 to żaden problem, przejściówka kosztuje grosze i możesz dalej ostrzyć ręcznie tym co masz.
Druga połowa sukcesu to "inteligentna przystawka białkowa" :D
Pozostaje wciąż ją doskonalić, a granic nie widać.

Ayame 

Wysłany: 2010-08-27, 19:36   

Myslalam o kupnie przejsciowki, zeby na poczatku nie kupowac obiektywow... ale najpierw musze miec aparat :D

Zostaly mi chyba 2 lub 3 klatki na filmie (nie wiem, bo mi brat przesunal licznik przypadkiem jak mu dalam, zeby sie pobawil...). Wypadaloby to wreszcie skonczyc, bo jest tam kilka zdjec, ktore chcialabym zobaczyc jak wyszly :D
I got to find a way
To get on home to you"

Piotr S. 

Wysłany: 2010-08-27, 19:57   

Pod analogowe obiektywy m42 lepszym wyborem będzie matryca z mniejszą ilością mpix, chodzi o rozdzielczość optyczną szkieł.
20D lub 30D z 8mpix jest w sam raz. Na 50D będzie gorszy obrazek.

Odpowiedz do tematu