hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Harvoni + Rybawiryna - początek Terapii
prxy 

Wysłany: 2016-07-13, 15:35   Harvoni + Rybawiryna - początek Terapii

Witajcie :)

Zaczynam właśnie terapie Harvoni + Rybawiryna - Dzisiaj odbieram leki, od jutra zaczynam brać. Mam pytanie czy ktoś z was brał Harvonii z Rybą? Przypominam, że mam marskość i boje się tej ryby jak cholera :( Tak czy siak, lekarze zdecydowali na 3 miesięczną terapię H+R - Zobaczymy co będzie dalej. Jak macie jakieś informacje na temat tego zestawu proszę piszcie!

Pozdrawiam i życzę zdrówka!

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2016-07-13, 23:41   

Karol z czata http://www.hepatitisc.pl/chat/blab.php brał harvoni z rybą i to o ile dobrze pamiętam, przez 24 tyg.. Ma marskość i dodatkowe choroby. Kiedyś już brał rybę i bardzo źle ją znosił. Teraz było podobnie, ale ... udało się :). Trzymam kciuki, aby i Tobie się udało :).

ferdynand

Wysłany: 2016-07-15, 09:33   

Mój syn od 4 tygodni przyjmuje taki właśnie zestaw, mimo że nie ma marskości.
Przy marskości leczenie jest mniej skutecznie, dlatego albo dokłada się rybawirynę, albo wydłuża leczenie do 24 tygodni.
Radzę spróbować przetrzymać tę rybawirynę, a jeśli się nie uda, dokupić w Indiach zamiennik na kolejne 12 tygodni.
Można też od razu zdecydować się na tę drugą opcję.
W.

prxy 

Wysłany: 2016-08-30, 23:41   

Witajcie

Jestem już półtorej miesiąca na terapii, spadła mi tylko trochę hemoglobina. Efektów ubocznych poza hemoglobina nie mam żadnych, czuję się całkiem dobrze ;) Poziom wiremii spadł, nie jestem w stanie podać Wam liczby wyjsciowej i teraźniejszej ponieważ nie mam dostępu do wyników (trzymane są u pielegniarki oddziałowej, takie zasady - nie daja do ręki jak w Polsce). Dam znać jaki bedzie efekt koncowy za poltorej miesiąca. Trzymajcie Kciuki :) Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrówka :)

xbeatax 

Wysłany: 2016-08-31, 12:16   

Kciuki trzymane! :) Powodzenia :).

prxy 

Wysłany: 2016-11-11, 18:16   

Witajcie!

Jestem po terapii ;) Badania wiremii w grudniu. Nie wiem jeszcze czy wirus jest pokonany czy nie ale wyniki mi się poprawiły Alat i Aspat w normie, podskoczyły mi płytki krwi i ogólnie nie jest źle. Niestety żeby nie było za dobrze, męczy mnie cukrzyca :( Od tego tygodnia mam zacząć brać insulinę. Może znacie jakiegoś dobrego dietetyka, który połączyłby mi dietę wątrobową z cukrzycową? Dziwne jest to, że w Irlandii mówili mi, ze z cukrzyca mam nic nie robić, nie przejmować się, żyć normalnie - ponieważ tak już bywa przy marskości. A w Polsce od razu diabetolog i insulina. Przyznam się, że w głowie się trochę gmatwa. Jeżeli chodzi o poziom cukru to czasami dobija do 400 nawet a tak przeważnie kreci się około 120-150-200-250.

Ps.

Beti jak u Ciebie z leczeniem?

xbeatax 

Wysłany: 2016-12-06, 14:54   

A kiedy będziesz mieć wynik z zabicia wirusa (inna opcja nie wchodzi w grę :))?
Ta cukrzyca to po leczeniu, czy miałeś już ją wcześniej? Karol ma cukrzycę, ale nie mam z nim kontaktu. Kiedyś bywał na czacie HCV.

prxy 

Wysłany: 2017-01-13, 19:09   

Hej!
Jestem po wynikach :) Wirusa nie ma :) Wywaliło w kosmos ;) Czuję się dobrze i jestem strasznie zadowolona :)

PS. Wysoki poziom cukru wykryliśmy jakoś w czasie terapii. Niestety biorę insulinę, cukier się unormował. Chce niedługo przestać brać insulinę i zobaczyć czy znowu podskoczy. Może jak już jestem po terapii i wyniki się poprawiły to i cukier będzie w normie... Ah... mam nadzieję.

PS. A jak tam wasze terapie? Beti oraz Twojego syna Ferdynandzie?

Pozdrawiam i życzę zdrówka!

ferdynand

Wysłany: 2017-01-14, 01:43   

12 tygodni po zakończeniu leczenia utrzymuje się minus.

prxy 

Wysłany: 2017-06-08, 16:25   

Witajcie

Pol roku po zakonczeniu terapii ciagle minus ;) proby watrobowe w normie ;)

Jak u was?

ferdynand

Wysłany: 2017-06-08, 19:50   

Najlepsza wiadomość, jaką słyszałem w ostatnim czasie.

Odpowiedz do tematu