hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Witam :)
Pandao 

Wysłany: 2016-04-02, 23:33   Witam :)

Witam serdecznie :)

Jestem Ania i mam 26 lat, i znalazłam się na tym forum z powodu mojego małego potwora (HCV), który towarzyszy mi już ponad 11 lat. Prawdopodobnie zostałam zarażona podczas transfuzji, o zakażeniu dowiedziałam się przypadkiem - podwyższone próby wątrobowe przy badaniach kontrolnych jako wskazanie do badań na obecność HCV. Obecnie jestem w trakcie leczenia (Harvoni) i mam nadzieję że wkrótce pozbędę się wirusa. Jest to moja pierwsza terapia, wcześniej nie chciałam podjąć leczenia interferonem.

Bardzo się cieszę że znalazłam to forum :)

ferdynand

Wysłany: 2016-04-03, 22:16   

Polecam jeszcze forum znacznie częściej odwiedzane niż niniejsze:
http://noweleki.hepatitisc.pl/p/forum-o-hcv.html

Magda32

Wysłany: 2016-04-21, 14:49   czy mogłam się zarazić?

.Jakie jest ryzyko zarażenia HCV jeśli moja szwagierka miała krwawiąca chrostę trądzikową na twarzy, dotknęła ja palcem(tym samym miała plamkę krwi na palcu) a następnie wyjęła z woreczka z wacikami do mycia twarzy jeden wacik a po chwili ja wyjmowałam kolejny wacik. Dodam,ze na kciuku miałam dwudniową rankę od tarcia warzyw na tarce. Czy gdyby przeniosła palcem krew do woreczka z wacikami a ja sięgając kolejny
wacik palcem z ranką dotknęłabym obecnej tam krwi to jest ryzyko? Proszę o odpowiedz bo zamartwiam się bardzo. Czy taka dwudniowa ranka ( wielkości 2-3 mm) z widocznym zaczerwieniem bez strupka ,ale nie z świeżym krwawieniem jest niebezpieczna i wirus mógłby przez nią wniknąć?Na wyjmowanym waciku nie zauważyłam krwi,ale boję się ,ze wewnątrz gdzieś na tej folii z wacikami mogła być i ja swoim palcem dotknęłam jej tam gdzie mam zranienie od tarki. Proszę o odpowiedz bo zamartwiam się :(

ferdynand

Wysłany: 2016-04-21, 19:25   

Nie można zarazić się w ten sposób.
Ponieważ powtarzasz tego typu pytania, podejrzewam, że masz problem. Problem ten nazywa się: nerwica natręctw i potrafi czasami dokumentnie zrujnować człowiekowi życie.
Zdecydowanie namawiam na poproszenie psychologa o pomoc w wyprowadzeniu z tej obsesji.

Magda32

Wysłany: 2016-04-21, 19:48   

Drogi Ferndynandzie, zgadza się bardzo boję sie HCV ,wręcz przeraźliwie. Na HBV jestem zaszczepiona, ale kiedy pojawia się krew od razu myślę o tym wirusie. Dlaczego tak nie mozna sie zarazić? Mogłam dotknąć raną na palcu( nie krwawiła wprawdzie ,ale była na tyle świeża ,ze nie posiadała stupa a widoczne zaczerwienienie, jakby skrzepła krew) krwi mojej szwagierki. Świeża jej krew, moja rana więc się boję. Proszę powiedz szczerze,nie ma w tej sytuacji ryzyka?

ferdynand

Wysłany: 2016-04-21, 22:30   

Musiałby wirus dysponować wiertarką. A nie dysponuje.

Magda32

Wysłany: 2016-04-22, 11:17   

Ferdynandzie a mógłbyś mi wytłumaczyć czemu tak uważasz? Wszędzie pisze ,że niebezpieczne są drobne ranki, zadrapania, skaleczenia, otarcia naskórka plus świeża krew zakażonej osoby. Czy to chodzi o to,ze moja rana w tym czasie kiedy osoba zakażona krwawi też musi być aktualnie krwawiącą raną, powstałą tez w tym samym czasie co u osoby zakażonej? Czyli skrzepła krew po dwudniowym skaleczeniu chroni w pełni skórę mimo,że strupka nie ma ?

Magda32

Wysłany: 2016-04-26, 12:45   

Czy wypowie się jeszcze ktoś odnośnie mojego przypadku? Czy w tej sytuacji było ryzyko? Ferdynandzie odpowiedz mi proszę na moje pytanie zadane wcześniej. Myślę,ze masz dużo większa wiedzę na temat HCV aniżeli ja, więc zechciej mi wyjaśnić parę kwestii.

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2016-04-26, 13:16   

Odpowiedź dostałaś, więc nie rozmyślaj o czymś o czym nie warto tylko skup się na życiu.

Magda32

Wysłany: 2016-04-26, 14:34   

Łatwo powiedzieć ,,nie rozmyślaj'' Więc dlaczego nie było ryzyka w mojej sytuacji? Dlatego,że w tej danej chwili nie krwawiłam , tylko miałam ranę ze skrzepła już krwią? To o to chodzi,że musza być dwie osoby w tej samej chwilii aktualnie krwawiące? Przepraszam, jeśli Was drażnię tymi pytaniami,ale czytałam,że ,, kontakt zakażonej krwi z uszkodzoną skóra'' oznacza zakażenie. Wyjasnijcie to proszę ,to będe już wszystko wiedzieć .

xbeatax 

Wysłany: 2016-04-27, 00:48   

Mogą być dwie osoby krwawiące i nikt się nie zarazi, bo nie zawsze kontakt krwi z krwią oznacza zakażenie.

Magda32

Wysłany: 2016-04-27, 13:21   

Xbeatax czyli moge spać spokojnie, bo nie była to ryzykowna sytuacja?

xbeatax 

Wysłany: 2016-04-27, 14:34   

Śpij spokojnie. Za jakiś czas zrób sobie badania kontrolne, aby spać jeszcze spokojniej. Ja miałam wirusa 22 lata i nikt z moich najbliższych się nie zaraził, a sytuacje były różne, a wirusa złapałam w czasie jednego zabiegu u chirurga stomatologa. Są rzeczy których się nie przewidzi, ani nie zapobiegnie.

Magda32

Wysłany: 2016-04-27, 15:15   

Xbeatax dziekuję za Twoje odpowiedzi. Ale według Ciebie opisana przeze mnie sytuacja była ryzykowna? czy taka parodniowa ranka z której nie leci krew może stanowić wrota dla wirusa? Badania zrobię, tymbardziej,że jestem w 5 miesiącu ciąży Życzę dużo zdrówka :)

xbeatax 

Wysłany: 2016-04-28, 00:02   

Jasnowidzem nie jestem, więc niczego Ci nie zagwarantuję, ale dla mnie taka sytuacja nie była ryzykowna. Powodzenia i nie wpadaj w paranoję. :-P

Odpowiedz do tematu