hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Trening krav maga a ryzyko zakażenia
kravka 

Wysłany: 2016-03-22, 09:49   Trening krav maga a ryzyko zakażenia

Witam. Postanowiłem założyć temat, gdyż aktywnie uprawiam Krav Magę, która jest siłą rzeczy sportem kontaktowym i agresywnym jak każdy sport walki. Wczoraj miała miejsca sytuacja, która mnie niepokoi. Zapomniałem zabrac ze sobą owijek bokserskich na pięści, a trening polegał na atakowaniu przeciwnika w materacową tarczę, która jest dość miękka, ale przy intensywnym uderzaniu pięściami w jej powierzchnię zdarłem sobie strupka na kostce i odsłoniłem nieco swoją ranę. Krwawienia jako takiego nie było, ale zauważyłem, że zgromadził mi się taki przezroczysty płyn na strupku (limfa chyba) i odsłoniła mi się delikatna warstwa skóry z przekrwieniem delikatnym. Zastanawiam się jak wygląda ryzyko zakażenia wirusami HBV/HCV w takim przypadku prosze państwa. Wiadomo, że w takich sportach czasami występuje ryzyko otarć, kontuzji i typ podobnych. Czy taki sprzęt jest po treningach dezynfekowany? Wiadomo, że nie ocieka krwią, ale no miałem otarcie po kontakcie i jestem zaniepokojny. Jak więc to wygląda statystycznie i czy powinienem się martwić? Pozdrawiam.

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2016-03-22, 23:20   

Ryzyko zakażenia istnieje zawsze jeśli krew jednego człowieka ma styczność z krwią drugiego chorego człowieka. Kwestia tylko tego, jakie to ryzyko. O tym, czy sprzęt jest dezynfekowany to chyba pytanie do osoby odpowiedzialnej za salę treningową, a nie do nas :).
Wirus nie żyje wieki poza człowiekiem, więc sam z siebie też czasami umiera, ale oczywiście jeśli jest świeża krew z wirusem na czymś i Ty tego czegoś dotykasz raną to istnieje możliwość zarażenia.
Zrób sobie za jakiś czas badanie na HBV i HCV i dowiesz się, czy jesteś zdrowy.

Odpowiedz do tematu