hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
hcv dodatni po pół roku
bezimienny91 

Wysłany: 2015-12-31, 13:16   hcv dodatni po pół roku

Witam chciałem się podzielić przykrą nowiną - dziś dowiedziałem się po pół roku odbierając wynik hcv metodą jakościową - po pół roku odpowiedź dodatni... co teraz mam robić? Pierwszy raz leczyłem się w wieku 8 lat samym interferonem o nazwie roferon co dwa dni zastrzyk a teraz w wieku 23 lat mało tego wylądowałem u psychiatry z powodu zaburzeń lękwych Pytam co teraz? Jakie są szanse że wogóle się wyleczę? Nie jestem już za leczeniem interferonem skoro tak naprawdę nie zadziałał...

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-12-31, 16:03   

Nie wiem jaki masz genotyp wirusa, więc napisz.
Ogólnie rzecz biorąc, przy niektórych genotypach po bezskutecznym leczeniu można być leczonym bezinterferonowo. Są dwie różne kuracje, więc lekarz ma z czego wybierać.
Trzymam kciuki!

ferdynand

Wysłany: 2015-12-31, 16:18   

Jeśli chcesz się czegokolwiek dowiedzieć, to albo czytaj sam, np. http://noweleki.hepatitisc.pl/, albo zapisz się na forum, na którym bywa więcej niż trzy osoby.
PS
Nie masz dużych szans na skuteczne wyleczenie za pomocą terapii tabletkowej – tylko jakieś 97%, no góra 98%.

bezimienny91 

Wysłany: 2015-12-31, 17:01   

Genotyp pierwszy od 19 lat prawie że pierwsze nieskuteczne leczenie przez 360 dni co 2 dzień interferon solo i od zeszlego roku interferon i rybawiryna po pół roku wirus HCV wrócił kiedyś też przeszedłem przez HBV już z 12 lub 14 lat temu wyleczone podaje informacje jeśli konieczna, proszę o odpowiedź co dalej z tego wynika? Tak jak pisałem nie jestem już za leczeniem interferonem...

xbeatax 

Wysłany: 2015-12-31, 17:32   

Dla pierwszego genotypu jest abbvie lub harvoni. Te terapie są mniej inwazyjne i leczenie trwa znacznie krócej 12-24 tyg. Będzie dobrze. Porozmawiaj z lekarzem i zapytaj o te terapie.

bezimienny91 

Wysłany: 2015-12-31, 18:10   

Rozumiem i tylko to jest dostępne ? Czy są jeszcze dla mnie jakieś opcje??

ferdynand

Wysłany: 2015-12-31, 20:37   

O co właściwie pytasz? Czego właściwie oczekujesz? Czy opcje, które oferują ci prawe 100% skuteczności, nie są dla ciebie wystarczające?
Jeśli nie będziesz czytał, znowu wybierzesz jakieś bezsensowne rozwiązanie.
Zwłaszcza wtedy, gdy będziesz miał więcej opcji do wyboru niż dwie...
PS
Nie podajesz podstawowych informacji: genotyp wirusa, stopień włóknienia wątroby. To są podstawowe kryteria doboru właściwej terapii.

bezimienny91 

Wysłany: 2015-12-31, 21:22   

Genotyp 1 Stopień włóknienia - nie mam pojęcia co do tych oznaczeń ale wątrobę mam pratycznie czystą - bodajże F1 to oznaczają, myślałem że są jakieś inne rozwiązania, wtedy gdy ja się leczyłem był tylko int + rybawiryna + 3 lekowa na którą się nie kwalifikowałem raczej, poza tym teraz właśnie są jakieś nowości...

xbeatax 

Wysłany: 2015-12-31, 21:23   

bezimienny91 porozmawiaj z lekarzem. On wie o Tobie wszystko, a te dwie opcje są jak na razie najlepsze i o najmniej dokuczliwych skutkach ubocznych. Brałam jak Ty interferon co 2 dzień, więc wiem wszystko o skutkach i samopoczuciu w trakcie leczenia, a teraz biorę abbvie. Wirusa mam 22 lata, więc też wiem co to znaczy żyć tyle lat z takim bagażem.
Nie myśl o tym co było, tylko korzystaj z tego co jest dostępne. :-) Gwarancji 100% na razie nic nie nadaje, ale prawie 100% to już jest coś dlaczego warto zacząć się leczyć, szczególnie jeśli już bez interferonu.

xbeatax 

Wysłany: 2015-12-31, 21:24   

bezimienny91 te dwie opcje o których Ci napisałam, to właśnie są NOWOŚCI :).

bezimienny91 

Wysłany: 2015-12-31, 21:40   

Roumiem a w przypadku takiego jak ja co leczył się dwa razy bezskutecznie czy t szanse przy tych nowościach są takie same czy się zmniejszają? a propos stadia włóknienia wątroby to chyba F0 jak się nie mylę albo F1 a tak poza tym hcv mam od 5 roku życia teraz mam 24 lata pozdrawiam, dziękuję za info

ferdynand

Wysłany: 2016-01-01, 16:06   

bezimienny91 napisał/a:
Roumiem a w przypadku takiego jak ja co leczył się dwa razy bezskutecznie czy t szanse przy tych nowościach są takie same czy się zmniejszają?

Na końcu artykułów znajdziesz tabelki ilustrujące odsetki skuteczności, jakie uzyskano w trakcie badań klinicznych (ty należysz do kategorii „uprzednio leczeni nieskutecznie”):
http://noweleki.hepatitis...czeniu-hcv.html
http://noweleki.hepatitis...to-jest-to.html
Jeśli rozumiesz pojęcie procentu, to wszystko będzie jasne. Jeśli teraz w szkole nie uczą procentów, to będziesz musiał dopytać nas, a my ci wytłumaczymy.

Odpowiedz do tematu