hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
HBV leczenie od wczoraj
anataxable 

Wysłany: 2015-07-08, 20:07   HBV leczenie od wczoraj

Witam
Jak wynika z tematu rozpoczalem leczenie na HBV lekiem pegasys 180 mg
Jestem po 1 zastrzyku podany byl wczoraj o godz 20:00 przez pielegniarke w szpitalu zakaznym w Bydgoszczy.
Zrobiono mi szereg badan krwi (ale to chyba standard)

W noc po zastrzyku prawie nie spalem obudzily mnie silne dreszcze oraz silny bol glowy i goraczka, ogolnie czuje sie jak bym mial grype stan utrzymuje sie do teraz 24h po podaniu 1 zastrzyku.
Hospitalizacja trwala 48h, po tym okresie zostalem wypisany do domu. Z aktualnymi wynikami. I kolejna dawka Pegasys 180mg ktora mam sonie zaaplikowac w przyszy wtorek. (7 dni po poprzedniej dawce) nastepnie udac sie na badania krwi i do lekarza prowadzacego ktory bedzie wydawal mi lek raz na 4 tyg. (Tak zostalo i to przedstawione)
Oczywiscie otrzymalem lodowke z wkladem (w formie przenosnego i wygodnego plecaka) oraz pojemnik do odpadow skrzonych

Pytania: Jak dlugo ten stan bedzie sie utrzymywal lekaze mowia ze to indywidualna sprawa. Bol glowy ,dreszcze i goraczka.
Wszystko zaczyna mnie irytowac, nawet ptaki za oknem,caly czas bym spal.
Jest to dla mnie szczegolnie dziwne bo jestem aktywnym sportowcem (raczej bylem) i czuje sie skolowany. A z 2 strony towarzysza mi czasami napady smiechu(gdy przypomne sobie zabawna sytuacje z zycia)

Czy po ustapieniu objawow kolejna dawka zapoczatkuje te same objawy.

Dlaczego nie moge byc ojcem w czasie leczenia Pegasys 180mg,

Jak bylo u was po pierwszych ``strzalach``, objawy itp.

Pozdrawiam, pisze bo chcialbym wiedziec co i jak nie mam zabardzo z kim o tym pogadac ;)

Arek86

Wysłany: 2015-07-08, 21:03   

Indywidualna sprawa, ja po pierwszym zastrzyku miałem podobnie, drugi i kolejne przeszły bez echa (nie licząc drobnych zawrotów i bóli... do tego juz przywykłem) ostatnio zastrzyk poskładał mnie na dwa dni, nie byłem w stanie normalnie funkcjonować ale 90% generalnie ok, także będzie dobrze :)

ferdynand

Wysłany: 2015-07-08, 21:53   Re: HBV leczenie od wczoraj

anataxable napisał/a:
Dlaczego nie moge byc ojcem w czasie leczenia Pegasys 180mg

Według mojej wiedzy teratogenne działanie ma rybawiryna, a nie interferon, a ponieważ najczęściej interferon bierze się z rybawiryną (akurat nie w twoim wypadku), więc zakaz dotyczy również interferonu. Ale pewności nie mam.
Teratogenne działanie może powodować potworności płodu. Lepiej więc nie ryzykować.

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-07-08, 22:46   

Interferon także jest zabroniony w trakcie ciąży, ale jak to ma się u mężczyzn, którzy w ciąże zachodzić nie chcą, ale dzieci chcą mieć to nie wiem :).

anataxable 

Wysłany: 2015-07-09, 10:19   

72h po
Ogolnie czuje sie bardzo dobrze za wyjatkiem dziwnych dreszczy w okolicy tylnej czesci karku.
Wyspalem sie najadlem i zyje zobaczymy jak to bedzie wygladalo we wtorek (po 2 daweczce owego specyfiku)

Myslalem ze bedzie gorzej ale wiadomo ze jeszcze pokopie nieraz. ^^

Odpowiedz do tematu