hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Test nowego leku bez interferonu
jaro222

Wysłany: 2015-01-15, 21:24   Test nowego leku bez interferonu

Witam mam pytanko czy ktoś testował już nowe leczenie bez inteferonu tabletkami?? Ja dostałem się na takie testowanie podobno 90% skuteczności ale chciałbym wiedzieć czy ktoś już może miał taką terapię ?? Leczenie ma być we Wrocławiu.

ferdynand

Wysłany: 2015-01-15, 21:40   

O które tabletki pytasz, bo ja takich zestawów tabletkowych znam prawie dwadzieścia.
Chcesz się czegoś dowiedzieć? To się troszkę wysil i podaj jakieś szczegóły.

jaro222

Wysłany: 2015-01-15, 22:31   

Szczegóły będę wiedział jak pójdę do szpitala bo narazie wiem tylko ze nowy lek

ferdynand

Wysłany: 2015-01-16, 00:58   

Na który oddział idziesz, na pierwszy czy drugi? Darowizna czy badania kliniczne?
Ja mogę tylko podejrzewać, że może chodzić o Viekira Pak. Wtedy musiałbyś trochę poleżeć na oddziale, bo ten zestaw zawiera ritonavir, który hamuje metabolizm z udziałem izoenzymu CYP3A. Dlatego trzeba ustalić zmniejszoną dawkę cyklosporyny. Na ogół zmniejsza się dawkę o jedną piątą, ale ustalanie dawki wymaga badania poziomu leku we krwi.
Ale to tylko wróżenie z fusów.

jaro222

Wysłany: 2015-01-16, 08:50   

Bede na miejscu to sie dowiem. Przez telefon powiedzieli mi ze podobno mam przyjsc na 2-3 dni. Jesli chodzi o cyklosporyne to biore aktualnie equoral.

ferdynand

Wysłany: 2015-01-16, 12:51   

Moja wróżba mówiła, że zaproponują ci ten cud (wczoraj dopuszczony do obrotu w Europie):
http://noweleki.hepatitis...za-liderem.html
Ale 2–3 dni na ustawienie dawkowania cyklosporyny to chyba za mało. A może nie. Może zmniejsza się dawkę 5-krotnie i po 2 dniach sprawdza, czy jest OK.

Na który oddział masz się zgłosić? Do dra M. czy do prof. S.?

ferdynand

Wysłany: 2015-01-17, 00:16   

To jest to. Na razie dostali tylko 4 terapie dla chorych „na krawędzi”. Liczą jeszcze na więcej w ramach darowizny.
PS
Dawkę cyklosporyny należy na początek zmniejszyć 5-krotnie, a nie – jak na samym początku pisałem – o jedną piątą. To dość istotna różnica! Sorry za przejęzyczenie.

jaro222

Wysłany: 2015-01-17, 01:45   

„na krawędzi” tzn o co ci chodziło

cssdn

Wysłany: 2015-01-17, 09:50   

jak to o co o tych co juz slabo z nimi ;)

ferdynand

Wysłany: 2015-01-17, 12:02   

Np. wymagającym przeszczepienia wątroby.
Na kilkanaście wniosków firma pozytywnie zatwierdziła 4. Twój szpital wnioskował o procedurę compassionate use, a ta dotyczy wyłącznie chorych zagrożonych dekompensacją wątroby lub śmiercią w ciągu 12 miesięcy. Pozostali zapewne nie spełniali tego kryterium.
Mniej ciężkie przypadki muszą zaczekać na „zwykłą” darowiznę. która od wczoraj (leki zostały dopuszczone do obrotu w Europie) jest już możliwa, a firma zapewnia, że darowizny dokona.
Nie wiem, do której grupy się zaliczasz.

Na marginesie. Czy wiesz, że twoi lekarze dokonali rzeczy niemożliwej? Poseł Czesław Hoc zapytał ministra zdrowia, czy nie można by zastosować tejże procedury compassionate use dla ratowania ciężko chorego po kilku – w tym 3-lekowej – nieskutecznych terapiach przeciw HCV.
Podsekretarz stanu Igor Radziewicz-Winnicki w październiku odpowiedział:

Przepisy ww. ustawy nie przewidują możliwości zastosowania procedury compassionate use [blablabla]. Ponadto [przepis unijny] jest przepisem fakultatywnym. Tak ogólnie sformułowany przepis nie stanowi wystarczającej podstawy do zastosowania badanego produktu leczniczego lub produktu leczniczego będącego na etapie rejestracji, a jest jedynie punktem wyjścia dla ewentualnego stworzenia precyzyjnych ram prawnych dla umożliwienia zastosowania procedury compassionate use.
Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie przepisów regulujących zastosowanie procedury compassionate use przy okazji prowadzenia prac legislacyjnych nad zmianą ustawy z dnia 6 września 2014 r. Prawo farmaceutyczne.
Reasumując, minister zdrowia realizuje zadania dotyczące zagwarantowania obywatelom dostępu do skutecznych i bezpiecznych produktów leczniczych...

ferdynand

Wysłany: 2015-01-17, 13:50   

Jeszcze uzupełnienie. Terapia firmy AbbVie, o której tutaj mówimy, nie jest żadną terapią eksperymentalną. To są leki przetestowane zgodnie z wymogami agencji leków i dopuszczone do obrotu w USA (pod nazwą Viekira Pak), w Kanadzie (pod nazwą Holkira Pak) i w Europie (prawdopodobnie pod nazwą Viekirax + Exviera).

jaro222

Wysłany: 2015-01-17, 14:28   

ferdynand powiem ci , że nie wiem dlaczego akurat mnie wybrali o HCV dowiedziałem się ok 1,5 roku temu i od tamtej pory byłem tylko raz w szpitalu gdzie mi mieli zrobić biopsję której nie zrobili ponieważ biorę leki immunosupresyjne (nie związane z żadnymi przeszczepami bo ich nie miałem) i stwierdzili, że nie ma narazie dla mnie żadnego leczenia w poradni też nie jestem zapisany a jeśli chodzi o wątrobę to wyniki mam dobre. Także nie wiem może było losowanie :) Może chodzi o zwykłą darowiznę ?

ferdynand

Wysłany: 2015-01-17, 15:29   

Moim skromnym zdaniem, przyczyna leży w twoich nerkach. Więcej ci nie wyjaśnię, bo nie jestem lekarzem. Ale w twoim wypadku pozbycie się HCV może oznaczać uratowanie ci życia w przyszłości. Czy znasz kogoś po przeszczepie nerki leczonego przeciwwirusowo interferonem? Na pewno nie znasz...

ferdynand

Wysłany: 2015-01-17, 16:21   

Męczy mnie to twoje podejrzenie o losowanie. To całkiem nie tak.
Zalecenia medyczne są jednoznaczne. W przypadku białkomoczu, zespołu nerczycowego, błoniastego zapalenia kłębuszków nerkowych (MPGN) itp. HCV należy leczyć równie pilnie, jak w wypadku zaawansowanego włóknienia wątroby (F3–F4). Równie pilnie.
Do tego nie możesz być leczony interferonem.
Jaka więc opcja pozostaje dla ciebie? Darowizna z AbbVie, darowizna z Gilead, wycieczka do Indii po leki generyczne albo oczekiwanie na cud, czyli refundowane terapie tabletkowe. Lekarze wybrali dla ciebie tę pierwszą opcję. I to tyle.

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-02-03, 13:38   

Wczoraj byłam u lekarza i dowiedziałam się, że od 2016 r. nie będzie jakiegoś leku, który aktualnie jest podawany (nie wiem o jaki lek chodzi) i NFZ będzie musiał podjąć decyzję co do kuracji bezinterferonowej.

Odpowiedz do tematu