hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Witam serdecznie
xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-11-01, 17:33   

Czuję się jak zwykle, czyli dobrze ;-) , a co do terminu leczenia niestety nic mogę powiedzieć, poza tym, że na pewno nie teraz :).

Arek86

Wysłany: 2015-11-02, 09:53   

Dzisiaj ostatnia porcja rybki, 48 upłynęło, niestety nabawiłem się niedoczynności prawdopodobnie niedoczynności... obym pozbył się tego :/

xbeatax 

Wysłany: 2015-11-02, 12:32   

Ja mam niedoczynność tarczycy od interferonu. Niestety nie tylko mi nie przeszło, ale pomimo wieloletniego leczenia aktualnie mam Hashimoto.

Aneczka313

Wysłany: 2015-11-24, 19:13   

Witajcie minęły trzy tygodnie od mojego pobytu w szpitalu, właściwie ponad trzy jeszcze nie ma wyniku - mają czas. Mam dzwonić w pon powinien być. Wreszcie się dowiem jaki genotyp i ile tego paskuda siedzi we mnie. Dziś byłam u mojej pani zielarki właściwie to lekarka która była wiele lat w Tybecie i leczy ziołami, byłam w innej sprawie ale zapytałam o wątrobę. Powiedziała że na interferon mam się nie godzić jak mnie przeleczy z mojej dolegliwości weźmie się za moją wątrobę .Zobaczę co mi szkodzi a przed kuracją i tak zrobię jeszcze badania. Jak tylko będzie wynik zaraz napiszę( robią mi nawet badanie na HIV) mocno się zdziwiłam lekarka mówi że to rutynowo robią każdemu kto leży u nich w szpitalu. Pozdrawiam Was serdecznie:)

xbeatax 

Wysłany: 2015-11-25, 09:42   

Aniu, zielarka to jedno, ale nie zapominaj o kuracji, a tylko tej bezinterferonowej. :) W trakcie kuracji nie bierze się ziół, ani innych leków.

Aneczka313

Wysłany: 2015-11-27, 11:52   

Xbeatax masz rację na bezinterferonową i tak się zdecyduję myślę że zioła niewiele tu pomogą. Wczoraj dzwoniłam do szpitala wyniki już są ale nie ma kto wypisu podpisać i mam dzwonić po weekendzie bo chcę wszystko razem odebrać echhh szkoda gadać, a potem jeszcze miesiąc będę czekała na kasę od ubezpieczyciela za pobyt w szpitalu wszytko się ciągnie. 16 grudnia już umówiłam sobie wizytę do lekarki prowadzącej żeby oceniła wyniki. Jak odbiorę zaraz wpiszę to może pomożesz mi w ocenie tych wyników.:) Miłego dnia

xbeatax 

Wysłany: 2015-11-27, 15:47   

Ja tam expert żaden nie jestem, ale jak coś zrozumiem z Twoich wyników to napiszę :). Zioła na przywrócenie wątroby do życia będziesz sobie brać po kuracji. Jeśli zaś na kurację będziesz musiała chwilę poczekać to zawsze możesz sobie łykać ostropest w tabletkach. A tak w ogóle to zabrzmi to jak paradoks, ale lepiej żebyś teraz miała np.: f2/f3 niż np.: f1, bo szybciej załapiesz się na leczenie. Gdy zabiją wirusa to wątroba się zregeneruje. A jak będziesz mieć f1 to kurację mogą Ci odwlec, ostropest będzie Ci trzymał w formie wątrobę, a wirusa może zacząć Ci atakować układ immunologiczny.
Ja miałam f3/f4 i przez 2 lata jedzenia ostropestu mam f2/f3, ale za to dostałam immunologicznego zapalenia mięśni, które mi popuchły i doprowadziły do cieśni barku. Ból spory, a do tego mam częściowo nieczynną prawą rękę (nie mogą nią ruszać we wszystkich kierunkach).

xbeatax 

Wysłany: 2015-11-27, 15:48   

Prawda jest taka, że aby być zdrową trzeba pozbyć się na zawsze wirusa!

Aneczka313

Wysłany: 2015-12-22, 16:59   

Witajcie
Wreszcie po wojnie ze szpitalem mam wynik ale postraszyłam skarga do dyrektora prawie dwa miesiące jeszcze nie było jak postraszyłam skarga był na następny dzień.Miałam dość wciąż o tym myślałam. Do lekarza idę w lutym ale w wypisie jest zapis że zostałam wrzucona do kolejki oczekującej na lek. Xbeatax masz racje z tym ostropestem kurcze a ja tak nieregularna w domu mam zakupione nasiona często je mieliłam i jadłam , od dziś zrobię wszystko żeby jeść codziennie ten ostropest. I przewidziałaś wynik:) w wypisie m.in wynik pozytywny wiremia 239 180IU/ml genotyp 1b napisz mi co to oznacza?, ANA dodatni, typ fluorescencji ziarnisty, miano 1:320, AMA , ASMA, LKM - ujemne hiv również nie mam bo takie badanie też mi robiono:) natomiast martwię się też rtg klatki mam drobne zwapnienia w polu środkowym płuca lewego reszta ok a w ekg cechy utrudnionego przewodnictwa śródkomorowego.Wątroba wystaje z poza łuku żebrowego na ok 2 cm reszta ok.Tak to wygląda, xbeatax gdybyś coś rozumiała z tego proszę napisz mi.Miłego wieczoru wszystkim życzę ja również zdrowych spokojny świąt:)

xbeatax 

Wysłany: 2015-12-22, 17:44   

Aniu, większość ludzi z f3, f4 ma dodatnie ANA. Ja mam centromery 1:3200, moja znajoma z sali szpitalnej ma 1:1000, więc to może być wynik choroby HCV. Czasami przeciwciała przeciwjądrowe występują jako podwyższone przy Hashimoto oraz toczniu. Na sercu się nie znam, więc nic nie umiem powiedzieć. Jeśli chodzi o płuca to proponowałabym Ci z tym wynikiem pójść do pulmonologa i będziesz mieć najlepsze informacje. Nie widzę w tych wynikach stopnia uszkodzenia wątroby, ale zapewne jest ona powiększona skoro coś jest nie tak z jej położeniem.
CO lekarze mówią o leczeniu?

janekkroczet

Wysłany: 2016-04-27, 08:48   

Moje imię to Janek , mam 20 lat. Postanowiłem się zapisać do Waszego forum. Uwielbiam zwierzęta , mam dwa psy i dwa koty ale o dziwo nie kłócą się , moje zwierzęta świetnie się dogadują a ja świetnie się z nimi czuje. W przyszłości chcę być weterynarzem, ale mniejsza z tym dzisiaj szukam tutaj bratnich dusz.

xbeatax 

Wysłany: 2016-04-27, 14:37   

Witaj. To super, że lubisz zwierzaki i masz je w domku. Skoro szukasz tutaj "bratnich dusz" tzn. że masz HCV?

Arek86

Wysłany: 2016-05-17, 18:21   

Witam kochani, pół roku mnie nie było... zleciało strasznie, człowiek szybko zapomina. Niestety po pół roku skubaniec powrócił, terapia nieskuteczna...

xbeatax 

Wysłany: 2016-05-18, 14:50   

Przykre. :(
Co teraz lekarze Ci proponują?

Arek86

Wysłany: 2016-05-22, 19:34   

Lekarka zaproponowała mi Abbvie. Mam nadzieję że to pomoże.

Odpowiedz do tematu