hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Witam serdecznie
Arek86

Wysłany: 2014-09-20, 20:54   Witam serdecznie

Witam Was moi drodzy, Mam na imię Arek, mam 27 lat o wirusie dowiedziałem się niespełna pół roku temu całkowicie przez przypadek. Trenując Brazylijskie Jiu Jitsu podczas sparingów zacząłem gwałtownie opadać z sił, zmęczenie było tak silne że nie byłem w stanie kontynuować treningu, postanowiłem się zbadać i wyszło :) zarażony jestem prawdopodobnie całe swoje życie gdyż zaraz po urodzeniu miałem przetaczaną krew, więc dziadyga mogła sobie we mnie poszaleć... jestem na etapie badań i rozpoznawania, 1 października idę do szpitala na biopsję... to chyba tyle moi drodzy. Pozdrawiam serdecznie.

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-09-21, 13:09   

Witaj. Trzymam kciuki, aby wynik biopsji był jak najlepszy, czyli co najwyżej F0 :).

Arek86

Wysłany: 2014-10-04, 21:51   

Ja już po biopsji, nie wiem czy się to komuś zdarzyło ale mnie biopsja wyszła za drugim razem, za pierwszym nie udało się pobrać materiału. Generalnie nie bolało choć uczucie bardzo nieprzyjemne, teraz tylko czekać na wyniki... pozdrawiam wszystkich.

xbeatax 

Wysłany: 2014-10-04, 22:35   

Oby były jak najlepsze, czyli F0 :).

maniek1807

Wysłany: 2014-10-06, 08:33   

Witaj Arku. Dokładnie rok temu miałem biopsję i też dopiero za drugim wkłuciem udało się lekarzowi pobrać odpowiedni materiał do badań. Poinformował mnie o tym od razu, a na wieczornym obchodzie przeprosił. Żadnych komplikacji nie miałem.

Arek86

Wysłany: 2014-10-06, 22:33   

Ja po drugim razie czułem dosyć mocne kłucie i miałem strasznie płytki oddech przez to :) teraz miesiąc na wyniki czekać, nie wiem czy to normalne ale ja się w ogóle tym nie przejmuje... A u Ciebie Maniek jak wyniki?

maniek1807

Wysłany: 2014-10-07, 09:58   

Zwłóknienie 2, stan zapalny 3. Pierwsza terapia 2 lekowa przerwana po 12 tygodniu z uwagi na słaby spadek wiremii. Wyjściową miałem 1700000, zaś po 12 tygodniu 220000, a żeby kontynuować leczenie powinna być mniejsza niż 17000 ( takie wytyczne NFZ ). Obecnie rozpocząłem trójlekową terapię ( boceprewir ). Może się uda ;-)

Arek86

Wysłany: 2014-10-07, 17:19   

a tam może, na pewno się uda... wydaje mi się że bardzo dużo siedzi w głowie ;)

Piotrhe 

Wysłany: 2014-10-08, 10:18   

Witaj. Ja pierwszą biopsję też miałem nieudaną - po 2 wkłuciach nie pobrano próbki.
Jestem po półrocznym leczeniu trójlekowym z telaprewirem - po 2 tygodniach terapii nie miałem wirusa wykrywalnego. Startowałem z podobnego poziomu (ok 1,8 mln) wiremii. Uda się, choć łatwo nie będzie...
Pozdrawiam.

xbeatax 

Wysłany: 2014-10-09, 10:40   

Piotrhe, a jak się czujesz? Chodzi mi o skutki leczenia?

Piotrhe 

Wysłany: 2014-10-21, 00:43   

Oprócz braku wirusa - prawie tak, jak przed leczeniem.
Z 12 kg spadku wagi odrobiłem 6 i tak trzymam z małymi wahnięciami od czerwca. Apetyt już się unormował (podczas leczenia prawie nie jadłem, po odstawieniu leków miałem napady wilczego apetytu - zagrożona pożarciem była cała lodówka, nie tylko jej zawartość :mrgreen: )
Kaszleć przestałem niedługo po odstawieniu rybki (a płuca prawie wypluwałem przez 3 czy 4 miesiące, nic nie pomagało).
Kondycja fizyczna prawie wróciła (jeszcze trochę szybciej się męczę, powinno minąć za czas jakiś).
Psychika - 100% lepiej.
Męczą mnie tylko jelita... Po telaprewirze chyba został mi taki g.....y problem - skurcze jak przy wymiotach tylko w drugą stronę. Już nie tak mocne jak pół roku temu, nie zawsze, ale męczące... Mam nadzieję, że i to minie.
Mimo wszystko - warto było.
Pozdrawiam wszystkich walczących - dacie radę.

Arek86

Wysłany: 2014-10-21, 16:59   

jeszcze pozwolę sobie zapytać (będzie to nieprzyjemne pytanie) czy u Was przed leczeniem występowała biegunka? Może nie latam do kibelka często ale od ponad roku mam "luźny" stolec... może to być objawem choroby czy szukać gdzie indziej?

xbeatax 

Wysłany: 2014-10-21, 17:54   

Przy chorobach jelit występują częste biegunki. Jeśli pojawiły Ci się w trakcie leczenia, to zgłoś to lekarzowi. Czasami taka biegunka może być z krwią.

honda 

Wysłany: 2014-10-21, 22:53   

przed leczeniem to ja raczej zaparcia miałam. W trakcie leczenia bardzo luźno ;)

Arek86

Wysłany: 2014-11-03, 15:39   

No i jeszcze raz ja, wyniki biopsji następujące...
materiał zawiera 11 przestrzeni wrotnych
Architektonika narządu zachowana
Blaszka graniczna przerwana przez naciek zapalny w pojedynczych miejscach.
Przestrzenie wrotne poszerzone, naciek zapalny małego stopnia ogniskowo gęsty o typie limofidalnym
W zrazikach widoczne:
-rozsiane cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów
-pojedyncze ogniska martwicy
Włóknienie okołowrotne
Obraz może odpowiadać: Hepatitis chronica C minoris gradus (A2) fibrosis peripartalis (F2)

Normalnie usiadł bym załamany użalając się nad sobą, szczególnie przez "martwicę" ale poczytałem trochę i widzę że to nie jest najgorsze co mogło mnie spotkać :) w czwartek mam wizytę i będziemy rozprawiać co ze mną będzie. Pozdrawiam Was serdecznie

Odpowiedz do tematu