hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
LECZENIE CZAS ZACZĄĆ ;) Historia i start
xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-10-24, 19:17   

faustyna, trzymam kciuki, aby zawsze już był minus, a wątroba wracała do sprawności :).

faustyna 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-10-25, 13:52   

Dziękuję, Ty zawsze xbeatax na posterunku ze słowami otuchy :-) Mam nadzieję, że niedługo wszyscy zapomnimy o wirusie - przynajmniej tym :lol:

xbeatax 

Wysłany: 2015-10-25, 17:08   

Szkoda, że na nie ma jakichś wirusów ze zdrowiem :).

faustyna 

Wysłany: 2016-03-30, 09:37   

Witam wszystkich po dłuższej przerwie :-)
Wczoraj dostałam wynik po sześciu miesiącach - jest ujemny!
Dziękuję wszystkim za wsparcie, które przy moim czarnowidztwie nie dawało mi zwariować ;-)

xbeatax 

Wysłany: 2016-03-30, 11:20   

Bardzo, bardzo gratuluję :).
Teraz niech tylko wątroba się naprawia, a Ty korzystaj ze zwykłego życia bez wirusa :).

faustyna 

Wysłany: 2016-03-30, 12:03   

Dziękuję xbeatax, Ty zawsze na posterunku :-D
Mam nadzieję, że niedługo i Tobie będę gratulować i innym też.

xbeatax 

Wysłany: 2016-03-30, 14:25   

Ja jestem już po leczeniu i na razie mam minusa. Teraz kontrola w maju, a potem w sierpniu. :)

cssdn

Wysłany: 2016-05-11, 22:49   

Witam dawno mnie tu nie bylo ale zawsze o was pamietam jako ze niedawno bylem na kontroli ostatecznej wyszedl piekny minusik :) dostalem papier ze jestem wyleczony i ze bylem chory kiedys jestem pod opieka poradni do statystyk i tyle wszystko oki ciesze sie ze udalo sie wygrac z tym bo duzo ludzi walczy jeszcze.... wszystkiego dobrego i napewno wam tez sie uda nowe leki w drodze w koncu ta chorobe zniszcza... zniknie jak ospa

honda 

Wysłany: 2016-05-30, 21:59   

Cześć, mnie też dawno nie było. Jestem już rok po leczeniu :) udanym :D ciągle minus :) Dzis miałam elastografię i z f3/f4 cofneło sie na f2/f3 :D mega się cieszę, bo było cięzko przetrwać na interferonie te 48 tygodni.
Teraz mają juz takie terapie, ze mam nadzieję że kiedyś uda się wszystkich wyleczyć z tego syfu.
Powodzenia dla wszystkich którzy czekają na leczenie i gratulacje dla zwycięzców!!! :)

xbeatax 

Wysłany: 2016-05-31, 00:23   

Gratuluję i trzymam kciuki, aby HCV to nawet nie było dla Was wspomnieniem :).

jokero30 

Wysłany: 2016-10-19, 13:56   

Hej..jak wiadomo w Polsce na leczenie czeka sie latami i zapewne nic sie nie zmieni w ciagu nastepnych lat...na rynkach zagranicznych mozna dostac leki o identycznym dzialaniu za kilkukrotnie nizsza cene zaledwie w ciagu kilku dni,wiem bo moj brat mial identyczny problem...jezeli ktos bedzie zainteresowany informacjami na ten temat zapraszam na priv..Pzdr

ferdynand

Wysłany: 2016-10-21, 06:20   

Uwaga!!!
U „pomagaczy” cena wynosi 6200 zł.

Tymczasem Hepcinat-LP dla genotypu 1 kosztowałby dzisiaj u Viveka 3070 zł + ewentualnie 23% VAT + 25 zł za przelew (z mBanku), czyli razem 3800 zł.
Ten sam lek, ale od tańszego producenta kosztowałby 2655 zł + ewentualnie 23% VAT + 25 zł za przelew (z mBanku), czyli razem 3290 zł.

Natomiast u Naresha Gupty, który dopiero chce wejść na polski rynek, można dostać Hepcinat-LP już za 2480 zł + ewentualnie 23% VAT + 25 zł za przelew (z mBanku), czyli razem 3075 zł.

Porównajcie te ceny z ceną u „pomagaczy” – 6200 zł.

HCV to nie nowotwór. Nic się nie stanie, jeśli zaczekamy na przesyłkę dwa–trzy tygodnie dłużej, skoro czekaliśmy dotąd wiele lat. Odpada zatem argument, że „pomagacze” dostarczają leki w ciągu kilku dni, więc warto za ten pośpiech zapłacić dwa razy więcej.

kredens 

Wysłany: 2017-02-08, 16:42   

Witam
Moja historia z leczeniem HCV właśnie się zaczyna, zaczęło się od podwyższonych wyników prób wątrobowych a w skutek czego przeprowadzonego dodatniego AntyHCV, bezpośrednio przed zabiegiem chirurgicznym. Dostałem skierowanie do poradni w której się zarejestrowałem w terminie na wrzesień.
Z racji długiego terminu wybrałem się do lekarza prywatnie, z dodatkowych testów miałem przeprowadzony jedynie Fibroskan który wykazał u mnie F2. Z resztą badań lekarz kazał mi się na razie wstrzymać, bo podobno i tak od wykrycia HCV do możliwości wpisania na listę oczekujących na terapie musi minąć pół roku, jest to prawda?

ferdynand

Wysłany: 2017-02-08, 18:53   

Program lekowy przewiduje leczenie jedynie PRZEWLEKŁEGO wirusowego zapalenia wątroby typu C. Zapalenie uważa się za przewlekłe, jeśli dwa badania w odstępie co najmniej 6 miesięcy potwierdzają zakażenie HCV. Czasami inne wyniki i objawy mogą potwierdzać, że zakażenie trwa na pewno dłużej niż pół roku.
Chodzi o to, że w pierwszych miesiącach po zakażeniu (zwanych fazą ostrą) jedna trzecia zakażonych samoistnie eliminuje wirusa i nie trzeba ich leczyć.
Polecam:
http://noweleki.hepatitis...e-leczyc_6.html

kredens 

Wysłany: 2017-02-08, 21:59   

Dzięki za informacje, jednak dla mnie to poronione, jeśli badanie wątroby wykazało F2, to nie można raczej mówić o braku przewlekłości choroby.
Nie będę oszukiwał, trochę się martwię czasem oczekiwania na terapie, (F2), mógł byś podrzucić jakiś link omawiając dogłębnie sprawę generyków z Indii?
Nie ma niebezpieczeństwa fałszerstw?

Odpowiedz do tematu