hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Hej
anezaa 

Wysłany: 2014-02-06, 21:13   Hej

Witam!
Obecnie mam 28 lat o HCV dowiedziałam się 10 lat temu. Skierowano mnie na biopsję wątroby, okazało się, że doszło do samowyleczenia.
Przyznam się, że zaprzestałam kontrole aż do zeszłego roku..
Tranzaminazy ok 250, 3 genotyp, datę terapii mam wyznaczoną na marzec 2014 i przyznam się, że bardzo się boje pierwszego zastrzyku..

anezaa 

Wysłany: 2014-02-07, 00:13   

Po jakim czasie od momentu wstrzykniecia leku mogę spodziewać się skutków ubocznych?

anezaa 

Wysłany: 2014-02-07, 00:28   

Jaką lodówkę do przewozu leków polecacie?

wiktoria_ego

Wysłany: 2014-02-07, 09:07   

Ja w szpitalu dostałam taki plecaczek termiczny do przewożenia leków. Potem wkładałam do lodówki (na drzwi).
Żadnych skutków od razu po zastrzyku nie miałam. Dopiero później doszło zmęczenie, wydapanie włosów, zdenerwowanie.
Dasz radę. Tym bardzie, że z genotype 3 masz duże szanse na wyleczenie i terapia będzie trwała tylko 24tyg. Nie zdążysz zauważyć, jak czas minie. :mrgreen:

anezaa 

Wysłany: 2014-02-07, 09:50   

Dziękuję za odp. :) ile opakowań otrzymam za 1 razem? chciałabym dobrać wielkość. Jest jeszcze jedna rzecz, będę dojeżdżała ok 1h 30 min na leczenie czy takie wkłady w plecaczku wystarczą? może w tym wypadku będzie lepsza lodówka?

Szczerze mówiąc dołowałam się wcześniej, byłam zagubiona, ale im więcej przeczytanych wątków za mną tym lepiej się czuje. Wasze doświadczenia daje siłę, pozwala się oswoić :)

anezaa 

Wysłany: 2014-02-07, 12:28   

a jak z farbowaniem włosów podczas leczenia?

ferdynand

Wysłany: 2014-02-07, 12:55   Re: Hej

anezaa napisał/a:
Skierowano mnie na biopsję wątroby, okazało się, że doszło do samowyleczenia.

Okazuje się, że nie doszło.
Nie słyszałem, by w Polsce badano obecność wirusa w bioptacie. Obecność wirusa stwierdza się najczęściej badaniami materiału genetycznego wirusa we krwi (RNA HCV). Jedno badanie zawsze może być przekłamane (wystarczy źle przechowywać próbkę krwi). Należało po kliku miesiącach powtórzyć badanie RNA HCV.

PS
Z lodówką należy zachować zdrowy rozsądek. Zwykła torba termoizolacyjna z działu z mrożonkami albo termoizolacyjny pojemnik na drugie śniadania też wystarczą. Przechowywanie interferonu w ampułkostrzykawce przez 6 dni w temperaturze pokojowej nie powoduje skrócenia okresu przydatności leku – innymi słowy: nie szkodzi nic a nic. Natomiast należy bardzo uważać w czasie upałów. Przewożenie w nagrzanym bagażniku samochodu może lek całkowicie zniszczyć.

wiktoria_ego

Wysłany: 2014-02-07, 13:43   

anezaa napisał/a:
a jak z farbowaniem włosów podczas leczenia?

Ja farbowałam 1 raz

wiktoria_ego

Wysłany: 2014-02-07, 13:46   

anezaa napisał/a:
Dziękuję za odp. :) ile opakowań otrzymam za 1 razem? chciałabym dobrać wielkość. Jest jeszcze jedna rzecz, będę dojeżdżała ok 1h 30 min na leczenie czy takie wkłady w plecaczku wystarczą? może w tym wypadku będzie lepsza lodówka?

Spokojnie wystarczą takie wkłady. Ja do szpitala jechałam na 7.30, potem najczęściej jechałam do pracy i do 16.00 wkład trzymał zimno...

Na początku dostawałam 2 opakowania, potem po 4, bo na początku wizyty co 2 tygodnia, a potem co 4.

anezaa 

Wysłany: 2014-02-07, 15:07   

mnie po pierwszej wizycie wzw c (10 lat temu) skierowano od razu na biopsje, nie badano genotypu nawet :/ a po biopsji dostałam skierowanie na badanie surowicy w celu stwierdzenia +/- i wtedy otrzymałam wynik ujemny. Nie otrzymałam skierowania na powtórne badanie. usłyszałam wtedy, że mam się cieszyć bo to jak wygrana na loterii

pitu 

Wysłany: 2014-02-07, 21:07   

10 lat w tył nie robiono ci pewnie badania stwierdzającego hcv rna w krwi, tylko przeciwciała - a tych można nie mieć wcale, lub bardzo mało a i tak być zakażonym hcv i stąd bajki o samowyleczeniu...

Co do lodówki - bez histerii, zwłaszcza w okresie zima-wiosna, bardziej bym się obawiał przemarznięcia ampułek niż tego, że ciepło im zaszkodzi :-D Przez 72 tygodnie nigdy nie brałem żadnych lodówek, tylko klima w aucie :mrgreen:

ferdynand

Wysłany: 2014-02-07, 21:20   

pitu napisał/a:
10 lat w tył nie robiono ci pewnie badania stwierdzającego hcv rna w krwi

Robiono, robiono.
Mojemu synowi pierwsze takie badanie wykonano w 1993 r. Wprawdzie trzeba było wysyłać krew do Warszawy, ale badanie wykonano.

pitu 

Wysłany: 2014-02-07, 21:56   

ferdynand napisał/a:
Robiono, robiono.

Standardowo, czy na "specjalne" życzenie??

anezaa 

Wysłany: 2014-02-07, 22:24   

Uff! super, że nie muszę kupować tej wielkiej lodówy :)

ferdynand

Wysłany: 2014-02-07, 22:27   

To było w klinice, w której standardowo robiło się to, co „specjalne”. Spędziłem tam wiele miesięcy.
Potem ogromnie się rozczarowywałem, bo oczekiwałem w innych szpitalach takiego samego postępowania. A tu dupa...

Odpowiedz do tematu