hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Interpretacja wyników biopsji
HAV 

Wysłany: 2012-11-18, 21:31   Interpretacja wyników biopsji

Cześć.

Nie choruję ani na HBV ani HCV ale z racji tego, że bardzo ciężko przeszłam niedawno HAV lekarz zalecił wykonanie biopsji wątroby w celu wykluczenia autoimmunologicznego zapalenia wątroby. W piątek odebrałam wyniki. I prosiłabym o krótką interpretację(wiem, że jesteście bardziej obcykani w tematyce wątrobowej niż ja). Lekarza niestety mam dopiero w połowie grudnia a nie chciała bym się stresować na zapas :/

Materiał zawiera 8 przestrzeni wrotnych. Architektonika narządu zaburzona widoczne pogrubiałe beleczki. Blaszka graniczna przerwana przez naciek zapalny w pojedynczych miejscach. Przestrzenie wrotne poszerzone naciek zapalny średniego stopnia limfocytarno-plazmocytarny z pojedynczymi eozynfilami. Widoczne proliferujące przewodziki żółciowe w przestrzeniach. W zrazikach widoczne rozsiane cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów, ogniskowe cechy bilirubinostatis- ziarna w strefie okołocentralnej, oraz ogniskowe cechy stłuszczenia wielkokropelkowego zajmujące około 10% powierzchni zrazika. Włóknienie okołowrotne.

Obraz może odpowiadać: Hepatits chronica toxica minoris gradus (A-2), fibrosis periportalis (f-2), cholestasis interhepatica.

Uwagi: Wskazane wykluczenie polekowego uszkodzenia miąższu wątroby.

Z góry dziękuję za poświęcony mi czas.

:oops:

Odpowiedz do tematu