hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Witam ;)
x7

Wysłany: 2012-02-27, 15:19   Witam ;)

Miło powitać,
Darek, 20 lat. O hcv dowiedziałem się we wrześniu pewnie jak większość z Was podczas rutynowych badań. Tak więc myślę, że od dzisiaj będę tutaj częstym gościem :)
Genotyp 1, wiremia 1,300,000
Korzystając z okazji chciałbym zadać kilka pytań.
Lekarz stwierdził, że kwalifikuje się do leczenia, które zostanie podjęte zaraz po wykonaniu biopsji/fibroscanu. Jednakże jak czytam forum inni pacjenci czekają na leczenie kilka lat. I teraz: czy moje wyniki są na tyle złe, że konieczne jest podjęcie natychmiastowego leczenia czy jest to uzależnione od województwa/ilości pacjentów w mojej placówce?
Obecnie jestem studentem i chciałbym także zapytać jaki wpływ może mieć leczenie interferonem na moją naukę? Czy jest to indywidualnie uzależnione od danego pacjenta?
Szukałem na forum, ale nie znalazłem: są gdzieś jakieś opinie n.t. szpitala Żeromskiego w Krakowie, albo ktoś mógłby się wypowiedzieć? (pod wzgl. hcv oczywiście ;)
Pozdrawiam ;-)

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2012-02-27, 15:44   

Witaj,
ja się leczyłam w Żeromskim. Opinie: hmm.. takie sobie.
Tzn. jeśli chodzi o okres czekania, to super, bo też nie czekałam wcale. Jeśli chodzi powiedzmy o jakość obsługi: mogłoby być dużo lepiej, ale cóż poradzić. Minus wielki za brak lekarza prowadzącego: na każdej wizycie inny lekarz - od nowa trzeba wszystko opowiadać.

Wyniki nie są złe, genotyp 1(pewnie b) to najczęściej występujący genotyp. Wiremia 1,3mln - średnia. Generalnie to nie wiadomo jaki jest stan wątroby, a to jest najważniejsze. Ja przy zwłóknieniu 0/1 dostałam od razu leczenie.

Jeśli chodzi o studia, to hmm.. No nie jest łatwo. Ja zaczęłam leczenie we wrześniu 2009, w październiku 2009 pierwszy rok studiów no i łatwo nie było, koncentracja byla kiepska.
Sesja zimowa: ogromne problemy z koncentracją, nauką, samopoczuciem. Sesja letnia: tu już było całkiem nieźle (końcówka leczenia).
Na koncentrację: magnez. I koniecznie odpoczynek, dużo snu.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to wal smiało :)

[ Dodano: 2012-02-27, 15:45 ]
Aha, zamiast biopsji polecam jednak wydać te 350zł i zrobić Fibroscan/Fibrotest.
Ja robiłam w Katowicach, wyniki porównywalne z biopsją. Ja akurat robiłam za darmo, bo wygrałam w konkursie.

ferdynand

Wysłany: 2012-02-27, 15:55   Re: Witam ;)

x7 napisał/a:
czy moje wyniki są na tyle złe, że konieczne jest podjęcie natychmiastowego leczenia czy jest to uzależnione od województwa/ilości pacjentów w mojej placówce?

Nie wiadomo, w jakim stanie jest twoja wątroba, bo nie miałeś ani biopsji, ani fibroscanu. Krótki czas oczekiwania zależy od krótkiej kolejki oczekujących w tym szpitalu, a nie od twoich wyników, które w najistotniejszej części są nieznane.
Gdybym był w twojej sytuacji, poważnie rozważyłbym wykonanie badań, o których pisze Martan:
http://hcvwirus.blogspot....ania-il28b.html
Moim zdaniem, aby podjąć racjonalną decyzję o leczeniu, trzeba znać genotyp wirusa (ten już znasz), stopień zwłóknienia wątroby (biopsja/fibroscan) i właśnie genotyp interleukiny IL28B (C/T). Znając genotyp IL28B, będziesz wiedział, czy należysz do grupy, w której średnia skuteczność leczenia wynosi 69% czy 27%; a jeśli 27% – czy to nie jest tak mało, że warto zaczekać, aż dołożenie 3. leku do terapii nie zwiększy tej skuteczności do 75%.
x7 napisał/a:
Obecnie jestem studentem i chciałbym także zapytać jaki wpływ może mieć leczenie interferonem na moją naukę? Czy jest to indywidualnie uzależnione od danego pacjenta?

Bardzo indywidualnie. Młodzi, silni ludzie na ogół znoszą terapię bez problemów, ale gwarancji nie ma żadnej.
[quote="x7"]Szukałem na forum, ale nie znalazłem: są gdzieś jakieś opinie n.t. szpitala Żeromskiego w Krakowie, albo ktoś mógłby się wypowiedzieć? (pod wzgl. hcv oczywiście ;)
A ten szpital w ogóle prowadzi terapie interferonowe? Od jak dawna?
W leczeniu HCV nie ma wielkiej filozofii. Trudno tu coś popsuć. No, może poza sytuacjami poważnych skutków ubocznych (problemy psychiczne, problemy z tarczycą itp.), przy których niedoświadczony lekarz natychmiast przerwie terapię, a doświadczony będzie wiedział, jak daleko może się posunąć. Ważne też jest, by lekarz miał czas i odpowiednio pacjenta doinformował. Ale student może sam wcześniej doczytać, np. taki tekst:
http://www.hcv.pl/terapia_skojarzona.php

x7

Wysłany: 2012-02-27, 15:56   

Dzięki za odp.

W Żeromskim fibroscan jest już ferundowany ;-)

ferdynand

Wysłany: 2012-02-27, 16:17   

ButterflyEffect napisał/a:

Aha, zamiast biopsji polecam jednak wydać te 350zł i zrobić Fibroscan/Fibrotest.
Ja robiłam w Katowicach, wyniki porównywalne z biopsją. Ja akurat robiłam za darmo, bo wygrałam w konkursie.

Fibroscan przeniósł się z Katowic do Mysłowic:
http://www.fibroscan.pl/

Elastograf (Aixplorer SuperSonic Imagine) jest też w Krakowie za jedyne 250 zł:
GEMINI ul.Olszańska 5
31-513 Kraków
tel. 12 393 35 96
Badania wykonuje dr Tadeusz Wilkosz.

[ Dodano: 2012-02-27, 16:54 ]
ButterflyEffect napisał/a:
Witaj,
ja się leczyłam w Żeromskim.

A pod adresem
http://www.hcv.pl/adresy.php#malopolskie
tego szpitala nie ma.
Na jakim oddziale byłaś leczona?
Czy poniższe namiary są prawidłowe?

Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego
os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków
tel. 12 644 01 44, 12 622-97-00

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Dorosłych i Dzieci
kierownik: dr Barbara Postawa-Kłosińska
Izba przyjęć: tel. 12 622 97 00 wew. 502; 12 622 95 02 (?)

Poradnia Chorób Zakaźnych Dorosłych
tel. ?

x7

Wysłany: 2012-02-27, 16:56   

w moim przypadku j.w.

ButterflyEffect 

Wysłany: 2012-02-27, 20:16   

Ferdynandzie, tak to te dane :)
I wiem, że się do Mysłowic przenieśli, ja pisałam że w Katowicach robiłam, bo wtedy jeszcze tam byli, w Altusie :)

ferdynand

Wysłany: 2012-02-27, 21:01   

Wiedziałem, że ty wiesz, ale napisałem, bo wiedziałem, że x7 nie wie :-)
Zatem dane muszę dopisać, skoro są poprawne. Nie znasz lepszych telefonów? Np. do rejestracji?

ButterflyEffect 

Wysłany: 2012-02-28, 14:27   

126440144, wew. 420

Odpowiedz do tematu