hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Zamknięty przez: martan
2011-11-23, 10:08
pobieranie krwi do badania - czy można się zarazić HCV?
ukulele

Wysłany: 2011-11-21, 23:07   pobieranie krwi do badania - czy można się zarazić HCV?

Dziś poszłam sobie na badanie krwi, a jako że jestem z tych co od pobierania bledną i mdleją ;) - to postanowiłam się przygotować i przeczytałam sobie jak to powinno wyglądać fachowo. Wszędzie trąbią, że można się zarazić przy pobieraniu i trzeba zwracać uwagę na jednorazowe rękawiczki, odkażanie i te sprawy. I teraz jak wróciłam do domu to zaczęłam się zastanawiać - czy aby na pewno wszystko było ok? Pani niby założyła rękawiczki ale po ich założeniu dotykała jeszcze trochę rzeczy - założyła ten ucisk, wzięła tackę ze sprzętem i przełożyła na drugi stolik, zahaczyła o fartuch - po czym zabrała się do rzeczy. Czy przez takie drobiazgi można się zarazić HCV lub HBV? Chodzi mi to teraz po głowie...

monikaa 

Wysłany: 2011-11-22, 11:54   

kolejna prowokacja? to zaczyna już być nudne.

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2011-11-22, 13:21   

ukulele napisał/a:
Czy przez takie drobiazgi można się zarazić HCV lub HBV?
:roll: Błagam.. :roll:

ferdynand

Wysłany: 2011-11-22, 13:27   

To nie prowokacja. To dosyć częste zaburzenie.
Zob. http://nerwica-natrectw.p...erwicy-natrectw

ukulele

Wysłany: 2011-11-23, 01:42   

to nie prowokacja ani zaburzenie :) po prostu się niepotrzebnie na czytałam internetu wcześniej (np. o tym ze dużo zakażeń ma miejsce przy pobieraniu krwi - w sumie dalej nie mogę zrozumieć jak)
każdy czasem może spanikować nie? :)
w każdym bądź razie wasza reakcja była bardzo uspokajająca :) - dzięki

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-11-23, 10:08   

ukulele napisał/a:
to nie prowokacja ani zaburzenie :) po prostu się niepotrzebnie na czytałam internetu wcześniej (np. o tym ze dużo zakażeń ma miejsce przy pobieraniu krwi - w sumie dalej nie mogę zrozumieć jak)

No to jest chyba czytanie wybiórcze i to bardzo, bo akurat ta droga nie jest dużym zagrożeniem w kwestii HCV

Zgadzam się z przedmówcami, ze to jest nie dość że nudne te ciągłe wyssane z palca historyjki o ewentualnych drogach zarażenia, to jeszcze Twoje nieuzasadnione lęki wprowadzają chaos w głowie osobom mało zorientowanym w temacie.

Proponuje się leczyć, już to zresztą pisałam wielokrotnie.

Proponuje także zrozumieć że nasze odpowiedzi są młynem na wodę osoby chorej na takie zaburzenie.

ukulele, każdy Twój nowy temat podjęty w kwestii dróg ewentualnych zakażeń będzie natychmiast zamykany. Proszę także użytkowników o nie podejmowanie dyskusji w tym temacie z tą osobą, choć zdaje sobie sprawę ze za chwilę będzie nowy nick. Trudno jakoś będziemy z tym walczyć :-)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi