hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Kurde no...słuchajcie
damazlasiczka

Wysłany: 2011-10-29, 16:32   Kurde no...słuchajcie

Miałam już nie pisać, bo mnie nie lubicie, ale kto mi wyjaśni i natłucze do łba jak nie Wy? Doszłam do wniosku,że poprzednim razem nie zapytałam o wszystko o co chciałam zapytać.
Mianowicie, czy ten test zrobiony 5 mscy od cc, dokładnie 143 dni, jest już miarę pewny?

Po drugie,miałam dziwną sytuację w tamtym tyg...Byłam u fryzjera, a zapomniałam,że 8 dni wcześniej zrobiłam sobie długą na 10 cm szramę przez całą głowe, bo sięgałam coś spod biurka i były tam szyny po półce do klawiatury no i sobie przerysowałam przez łeb...Potem zapomniałam o tym i byłam podciąć włosy...Jak wróciłam od fryzjera to mi się o tym przypomniało i się przestraszyłam i kazałam mężowi obejrzeć mi głowe i zrobić zdj ile tego zostało z tego zarysowania. Okazało się że calosc się zagoiła, nic nie widać , a zostal tylko taki malenki na 3 mm strupek podczerwonawy na koncu tej szramy. I stad moje pyt: czy grzebieniem którym fryzjerka zadrapałaby kogoś do krwi a potem mnie czesała, mogłabym się zakazić? Albo jeżeli ktoś tez miałby strupka lub krostę w głowie i fryzjerka by mu to rozdrapała, a potem mnie czesała i mi po tym strupie przejechała??? To był niby tygodniowy strupek,ale może jak mi psikała wodą głowę, żeby zwilżyć włosy to mógł namoknąć?

Proszę, odpowiedzcie mi,wiem,że Was może wkurzam (tzn na pewno),ale sami przyznacie, że ta sytuacja akurat była bardzo ryzykowna:(!!!

Myślicie,że mam zorbić znowu testy za jakiś czas? a co z HBV w takiej sytuacji? Pewnie jeszcze większe ryzyko jakby ktoś nie był szczepiony???

Pozdrawiam i z góry dziękuję

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2011-10-29, 20:50   

damazlasiczka napisał/a:
Mianowicie, czy ten test zrobiony 5 mscy od cc, dokładnie 143 dni, jest już miarę pewny?
Zrób sobie kolejny. I kolejny. I kolejny. I kolejnych 20.
A potem idź w końcu do psychologa.

azorek 

Wysłany: 2011-10-29, 21:18   

z tego co wiem to chyba po 100 dniach testy są wiarygodne.... i radzę się tak nie dołować, bo dojdzie do sytuacji, gdzie będziesz bała się wychodzić z domu :/

mayones23 

Wysłany: 2011-10-29, 21:34   

damazlasiczka napisał/a:
czy grzebieniem którym fryzjerka zadrapałaby kogoś do krwi a potem mnie czesała
niestety, ale to bardzo prawdopodobne, ostatno dużo się słyszy o groźnych krwiożerczych grzebieniach:( poniekąd dlatego od roku nie byłem u fryzjera;/
ButterflyEffect napisał/a:
jak zwykle dobre rady, mam nadzieje ze sie zastosujesz:)
pozdrawiam

goszoca 

Wysłany: 2011-10-30, 10:20   

To jest prowokacja, czy ludzie na prawdę myślą ze mają takie problemy? Jeśli damazlasiczka robi sobie żarty to jestem pełna podziwu, troll idealny, nie do wykrycia :P

ButterflyEffect napisał/a:

cytując wieszcza

ferdynand

Wysłany: 2011-10-30, 10:29   

Damozłasiczką, gdyby rzeczywiście interesowała cię odpowiedź na twoje pytania, to znalazłabyś ją w innych wątkach, np. taką, która wyjaśnia, że negatywny wynik testu anty-HCV po 143 dniach bardzo uprawdopodabnia, że nie doszło do zakażenia, ale pewności nie daje:

Wydaje mi się, że to było już wyjaśniane. Podaję za prof. Jackiem Juszczykiem.
RNA wirusa pojawia się we krwi od 2 do 14 dni po zakażeniu.
Natomast przeciwciała anty-HCV pojawiają się dużo później, na ogół od 20 do 150 dni po zakażeniu (średnio 60 dni po). Jednakże pojawienie się przeciwciał może być bardzo opóźnione. Znane są przypadki, kiedy anty-HCV wykrywano dopiero po 434 dniach czy nawet po 3 latach. „Odpowiedź humorlana jest więc zdecydowanie opóźniona”.

Zatem badanie anty-HCV po 3 miesiącach wcale nie daje pewności. Jest bardzo mało prawdopodobne, że się zaraziłaś, ale pewności nadal nie ma.
Zamiast czekać miesiące w niepewności, już po 2 tygodniach od ekspozycji można zrobić wiarygodne badanie RNA HCV, np. w www.synevo.pl za jedyne 150 zł lub w www.rex.pl za 120 zł.

Odpowiedz do tematu