hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
NETYKIETA
myszata 

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2011-03-07, 09:35   NETYKIETA

Netykieta to może zbyt dużo powiedziane, chodzi o kilka zasad na tu i teraz, które na szybko przychodzą mi do głowy jako te ułatwiające korzystanie z forum. Jeśli coś istotnego mi umknęło lub wymaga przedyskutowania proszę o dopisanie lub i wprowadzanie zmian.

NETYKIETA
1. Jeśli chcesz brać czynny udział w dyskusji zarejestruj się.
2. Forum podzielone zostało na 4 działy, dodawanie wątków zgodnie z tematyką ułatwi przeszukiwanie i odpowiadanie na pytania. Dział „Przedstaw się” jak sama nazwa wskazuje nie służy szczegółowym dyskusjom na temat leków i leczenia.
3. Zanim zadasz pytanie przeszukaj forum, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odpowiedź na Twoje pytanie już jest, albo ktoś założył podobny wątek.
4. Staraj się pisać zrozumiale i poprawnie, bez zbędnych udziwnień, z zachowaniem zasad ortografii tak by każdy czytający wiedział o co Ci chodzi.
5. Pomagamy początkującym użytkownikom forum.
6. Staramy się odpowiadać na temat rzetelnie i sensownie-jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz po prostu nie pisz.
7. Nie diagnozujemy i nie wydajemy sądów ostatecznych na tematy medyczne, nie jesteśmy lekarzami!
8. Jeśli jakiś temat wydaje Ci się głupi po prostu go zignoruj.

mayones23 

Wysłany: 2011-03-07, 10:04   

Moim zdaniem, forum mogłoby być bardziej rozbudowane poprzez dodatkowe kategorie. Ten wątek również był już poruszany na forum;)

Gregor 
Hause

Wysłany: 2011-03-07, 12:00   

Też się z tym zgodzę że trochę trzeba podzielić jeszcze dokładniej tak jak na przykład jest na innych forach. Pisałem kiedyś jak to wygląda w USA itd... Np. dział leczenie gdzie wszyscy piszą tylko o leczeniu. Wiec tak przydało by się podzielić to na pod działy typu dla przykładu:
1. Diagnoza i co dalej
2. Leczenie
3. Życie z HCV
Ważny jest jak piszesz regulamin i stosowanie sie do niego. Ktoś lub kilka osób z uprawnieniami modeatora mogło by głupie czy nie na temat filtrować do kosza lub blokować. Dlatego jeśli uda się uzgodnić wszystko z adminem Slave to w końcu nastąpi porządek :lol:

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-03-07, 12:12   

myszata napisał/a:
8. Jeśli jakiś temat wydaje Ci się głupi po prostu go zignoruj.

Jest takie stare porzekadło forumowe, nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi. :-)

Także postuluje o dołożenie jednego co najmniej działu .

myszata napisał/a:
6. Staramy się odpowiadać na temat rzetelnie i sensownie-jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz po prostu nie pisz.

Jest to dość ryzykowne stwierdzenie i to z co najmniej z dwóch powodów
- często tak bywa że nikt "znający się" nie zagląda przez wiele dni, a ludzie są przerażeni, i inni odpowiadają w dobrej wierze by chociaż częściowo rozwikłać problem. Po to jest właśnie forum by potem ewentualnie uzupełnić lub zweryfikować wcześniejszą odpowiedź
- można się naprawdę pomylić co do tego o czym ktoś ma lub nie ma pojęcia, nikt tutaj nie jest nieomylny, i nawet jeśli ktoś nie wskaże weryfikowalnego źródła informacji w postaci badań, nie znaczy że nie ma wiedzy na ten temat wynikającej z własnych doświadczeń

Nie wolno o tym zapominać że jest to forum na którym dzielimy się właśnie swoimi doświadczeniami, które mogą innym ewentualnie pomóc .

Myślę że powinien znaleźć się zapis (może trzeba to przeredagować ale ogólny sens jest taki)

Na forum są wypowiedzi wynikające często z osobistych doświadczeń i przeżyć użytkowników, które nie mogą być odbierane jako wyznacznik postępowania w każdym przypadku, dlatego każdą wątpliwość należy skonsultować z lekarzem.

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2011-03-08, 12:57   

Ja bym jeszcze zrobiła poddział - badania - ludzie często pytają jak się dowiedziec, czy są zdrowi, albo jakie badania ich czekają przed leczeniem, jak wygląda biopsja itd.

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-03-08, 13:08   

ButterflyEffect napisał/a:
Ja bym jeszcze zrobiła poddział - badania - ludzie często pytają jak się dowiedziec, czy są zdrowi, albo jakie badania ich czekają przed leczeniem, jak wygląda biopsja itd.

Tak jak najabardziej - tak jak napisał Gregor Diagnoza i co dalej - a w opisie można dodać że dział dotyczy właśnie badań

Dział na temat leczenia moim zdaniem powinien być obowiązkowy

Czekałam aż się ktoś odezwie w tym temacie ponieważ chciałam zastąpić jedno słowo w mojej wcześniejszej propozycji

Na forum są wypowiedzi wynikające często z osobistych doświadczeń i przeżyć użytkowników, które nie mogą być odbierane jako wyznacznik postępowania medycznego, dlatego każdą wątpliwość należy skonsultować z lekarzem.

Ja bym także bardzo postulowała o próbę skonstruowania działu FAQ- czyli najczęściej zadawane pytania, czy też podklejenia w nim po prostu tematów, wyjaśniających już wcześniej popularne wątpliwości.

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2011-03-08, 13:20   

martan napisał/a:
Na forum są wypowiedzi wynikające często z osobistych doświadczeń i przeżyć użytkowników, które nie mogą być odbierane jako wyznacznik postępowania medycznego, dlatego każdą wątpliwość należy skonsultować z lekarzem.

Ja bym także bardzo postulowała o próbę skonstruowania działu FAQ- czyli najczęściej zadawane pytania, czy też podklejenia w nim po prostu tematów, wyjaśniających już wcześniej popularne wątpliwości.
Jestem ZA. Zarówno jeśli chodzi o 1wszą rzecz jak i o drugą.
FAQ jak najbardziej jest potrzebne, bo są często powtarzające się oczywiste pytania, np. jakie badanie zrobić żeby dowiedzieć się czy ma się hcv.
A z kolei co do 1wszej części, to też dobre,ponieważ nikt z nas lekarzem nie jest. Jasne, mamy doświadczenie większe czy mniejsze, ale nie może być też tak, że np. ktoś ma podobny problem jak ja miałam na leczeniu, ja powiem ze nic mi nie było i ktoś to oleje, a później okaże się, że ma jakieś poważne komplikacje.
Także popieram zdecydowanie.

Odpowiedz do tematu