hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przychodnia, szpital w gdansku?
Ryba

Wysłany: 2017-02-22, 13:11   Przychodnia, szpital w gdansku?

Witam,
Zmienilem miejsce zamieszkania i musze zmienic swojego lekarza. W gdansku znajduje mi tylko pomorskie centrum chorob zakaznych. Mozecie polecic jakies dobre miejsce lub lekarza w ramach nfz?

ferdynand

Wysłany: 2017-02-22, 17:43   

http://noweleki.hepatitis...e-leczyc.html#2

Ryba

Wysłany: 2017-04-05, 13:40   

Bylem w pchz na smoluchowskiego. Jakis kosmos. Moj mozg wybuchl.Nie sa w stanie podac daty pierwszej wizyty. Pani mowi ze to moze byc pol roku lub dwa lata i , ze beda sie kontaktowac... Co najlepsze wzieli skierowanie wiec nie moge szukac w innych miejscach bo np. Bylby krotki czas oczekiwania w innym miejscu. Nawet nie spytali sie o wyniki czy to stan bardziej zaawansowany i czy jest potrzebna szybsza wizyta czy nie. Jeszcze jakby o mnie zapomnieli to mam sie przypominac mejlowo. Chyba szybciej bedzie umrzec;)
Czy ktos sie orientuje czy sa hepatolodzy, ktorzy przyjmuja prywatnie. Jakis luxmed itp.? A jesli tak to ile taka konsultacja moze kosztowac?
Ratuje mnie tylko moj stoicki spokoj, bo inni nie szczedzili obelg w rejestracji:) co tez pewnie nie jest zalezne od nich tylko od kadr i finansowania

ferdynand

Wysłany: 2017-04-05, 14:11   

W Gdyni nie próbowałeś?

Lekarzy przyjmujących prywatnie szuka się w zakładce „Prywatnie”:
http://noweleki.hepatitis...atne-linki.html

Ryba

Wysłany: 2017-04-05, 15:15   

Dzieki za linki
Nie probowalem, musiałbym miec kolejne skierowanie, co oznacza kolejne wizyty. Zeby chorowac trzeba miec duzo czasu;)
Konsultacja prywatna widze ze kosztuje 100zl, a z fibroscanem 300
Czy jest sens robic fibro jesli mialem biopsje 4 lata temu i wszystko bylo ok?
Jakie badania warto zrobic zeby miec jakies konkretne wyniki przy konsultacji? Alat aspat napewno, wiremia? Ciekawe czy lekarz poz moze dac skierowanie na wiremie.

ferdynand

Wysłany: 2017-04-06, 12:37   

Który wirus leczysz?

Ryba

Wysłany: 2017-04-06, 13:20   

Nie lecze, nie kwalifikowalem sie . Wzw b bez delta wirusa, a1-f0. 6 lat temu Ostatnie badania mam z przed 3 lat. Po prostu ostatnio gorzej sie czuje i trzeba zadbac i skontrolowac wyniki, ale ciezko poukladac sobie cos jak ma sie termin wizyty za rok czy dluzej do przodu. Wyczytalem i wymyslilem, ze najlepiej jak wezme skierowanie od lekarza poz. na alat, aspat, bilirubine i najlepiej usg brzucha- bo to powinien i moze mi wypisac. A z gotowymi wynikami ewentualnie moge isc prywatnie gdyby były złe. Ale tez jak beda dobre to nie ma sensu placic za wizyte 120zl, bo normy przeciez znam, a usg ma opis. W miedzyczasie bede czekal na termin z nfzu. Wiremi prywatnie nie zrobie bo koszt to 400zl, moze to przepisac tylko hepatolog z nfz. 6 lat temu mialem 400 jednostek wiec nieduzo.
Chyba to dobrze wymyslilem zeby mialo rece i nogi? Pozdrawiam

ferdynand

Wysłany: 2017-04-06, 23:06   

W sprawie leczenia HBV niewiele ci mogę poradzić, bo się nie znam.
Mogę jedynie polecić przestudiowanie lektur obowiązkowych:

• zalecenia ekspertów
http://www.hepatitisc.pl/...rapeutyczne.pdf

• oficjalny tekst programu lekowego
http://www.hepatitisc.pl/...enie_pWZW-B.pdf

Odpowiedz do tematu