hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Witam wszystkich
slakwer 

Wysłany: 2016-07-23, 16:17   Witam wszystkich

Witam serdecznie wszystkich

Mam na imię lukasz , zwracam się z prośbą o ocenę wyników i informacje .
Wyniki które odebrałem to:
HBSag - ujemny 0,0
anty-HCV- ujemny 0,11

Pytanie dotyczy tego 2 wyniku skad w surowicy jakies wartosci 0,11 setnych? . Czy może to być spowodowane tym że przeciwciała mogły sie nie wytworzyc na tyle duzo? . Od momentu w którym moglo dojsc do zarażenia mineło ponad 7 tyg , czy po takim okresie badanie jest wiarygodne? , czy trzeba je powtórzyć bo przeciwciła nie zdązyły sie jeszce wytworzyć . Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

ferdynand

Wysłany: 2016-07-23, 17:10   

Wynik poniżej 0,9 oznacza: brak, nie wykryto, nie ma, null...
Gdyby ta liczba była wyższa niż 1, to oznaczałoby: wykryto obecność przeciwciał.
(Przy liczbie z przedziału 0,9–1,0 wynik jest niejednoznaczny).

Chcesz wiedzieć więcej? Studiuj chemię.

ferdynand

Wysłany: 2016-07-23, 17:13   

Przeciwciała pojawiają się 20–150 dni po ekspozycji. A bywa, że jeszcze później.

slakwer 

Wysłany: 2016-07-23, 17:34   

Dziekuje za odpowiedz

Napewno powtórzę badanie , ale musi jeszcze uplynąć troche czasu .
Jesli przeciwciala pojawiaja sie w 20 dni to test anty-hcv juz je wykryje i czy po 50 dniach tuch przeciwcial jest juz wiecej? . Czy przeciwciała powstaja najwiecej po wykryciu intruza?

ziemniaczka

Wysłany: 2016-08-17, 18:48   

Witam wszystkich, jestem kobitka po podwójnej terapii, gdzie pierwsza była przerwana, a druga w całości półroczna ( interferon + pegazis ). Po terapii już 5 lat. Nie pijaca I nie palaca. Szukam osób ( podobnych) , gdzie wynik hepatitis typu C jest jest ujemny. ....a jednak........ skutki terapii pozostaly.... czy to mozliwe? Czy ta terapia pozostawia skutki uboczne ? Dlaczego nie mogę się zregenerowac ?
Byłam zawsze zdrową osobą, dobrze się odzywiam, ok , STRES, ale kto go nie ma ? Czy ktos z was również jest tutaj na forum, kto już tak długo jest po tej samej terapii I mógłby się ze mną skonfrontować, bardzo proszę o kontakt

Piotrhe 

Wysłany: 2016-09-20, 19:45   

Leczyłem się 6 miesięcy Ryba, interferon i telaprevir.
MASAKRA. łapałem wszystkie możliwe efekty specjalne. Hemoglobina spadła z 16,5 do niecałych 8.
Po zastrzyku gorączka ponad 40 stopni, krwawienia z jelit, totalny brak apetytu - 17 kg mniej..
Skończyłem 2,5 roku temu. Do formy jakotakiej dochodziłem ponad rok. Teraz jest już ok, a badania po 2 latach wykazały brak gościa.
Poczekaj - może dłużej się regenerujesz z powodu większego niż ja uszkodzenia wątroby?

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2016-09-20, 21:59   

Ja brałam sam interferon 23 lata temu i do dzisiaj pozostały mi niedoczynność tarczycy i objawy tocznia. W tym roku byłam leczona abbvie i rybą przez 12 tyg., w czasie której dostałam nadciśnienia, włosy zmieniły mi się w gumowe siano, zatrzymywała mi się woda w organizmie, schudłam 6 kg. Teraz po 6 m-cach ciśnienie mam normalne, wody się pozbyłam, wróciłam do swojej wagi.
W trakcie życia z wirusem złapałam manifestacje poza wątrobowe i te niestety pomimo minusa (jeszcze teraz czeka mnie jedna kontrola) nie minęły.
Myśle, że każdy z nas jest inny i każdy samo leczenie, jak i powrót do zdrowia po leczeniu przechodzi inaczej.

faustyna 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2016-10-10, 12:18   

Ja już rok po zakończonej rocznej terapii (interferon, ryba, telaprewir) i do dzisiaj mam kłopoty z żołądkiem. Ale za to mam gęściejsze włosy niż przed terapią :-)
xbeatax mam nadzieję, że u Ciebie minus pozostanie. Po tylu latach mordęgi należy się jak psu buda :lol:

xbeatax 

Wysłany: 2016-10-11, 14:40   

faustyna :mrgreen: .

Mnie po interferonie też włosy się bardzo wzmocniły. Teraz po abbvie i rybie (skończyłam w lutym) powoli włosy wracają do normy. Obcięłam je krótko i te co odrastają sa już miękkie i miłe w dotyku.

natalnielbark

Wysłany: 2017-02-02, 19:03   

Mam na imię Nataniel , jestem 18latkiem z pasją do gier komputerowych. Uwielbiam spędzać czas przed komputerem. Mam tez drugą pasję lubię czytać książki ale typowe papierowe nie lubię czytać z komputera muszę czuć zapach papieru. Na dzień dzisiejszy jeszcze się uczę i dobrze mi z tym.

xbeatax 

Wysłany: 2017-03-02, 00:14   

Witaj Nataniel, a co Ciebie tutaj sprowadziło?

Odpowiedz do tematu