hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Bardzo pilna sprawa, odpowiedzcie proszę
waldekcargo

Wysłany: 2017-02-18, 01:41   Bardzo pilna sprawa, odpowiedzcie proszę

Witam. Napiszę krótko o co mi chodzi. Jestem funkcjonariuszem Straszy Ochrony Kolei. Na WZW B jestem szczepiony, także się nie martwię. HIV też mnie nie dotyczy, bo wiem jakie są drogi zakażenia i jaka ilość krwi jest potrzebna. Natomiast nurtuje mnie HCV. Otóż jako strażnicy mamy intensywne treningi z technik interwencyjnych na hali gimnastycznej. Chodzi o to, że miałem kilka przetarć naskórka na dłoniach, które z początku krwawiły, ale potem zaczęły się goić, choć stupa jeszcze nie było i rana była otwarta, niekrwawiąca. Starałem się je zabezpieczać plastrami, trybiotykami, wodą utlenioną. Czasem jednak człowiek zapomniał plastra jak wyszedł do sklepu czy coś. Mieszkam na jednostce przy dworcu. Wiadomo, przez dworzec przewija się dziennie setki ludzi, którzy łapią za klamki drzwi. Czasami zdarzyło mi się, że zapominając się nie zakleiłem tych ranek i łapałem za klamkę drzwi dworca. Teraz zorientowałem się, że jest tam multum zarazków. Czy jest duże prawdopodobieństwo że mogłem zakazić się HCV gdyby były tam jakieś stare plamki zaschniętej krwi? Bardzo proszę o odpowiedź. Czy w ogóle przy okazji takich sytuacji- przetarcia/ranki na dłoni plus chwycenie za klamkę można zakazić się hcv. Jakie jest ryzyko. Bardzo proszę o odpowiedź.

ferdynand

Wysłany: 2017-02-19, 16:30   

Zerowe.

waldekcargo

Wysłany: 2017-02-20, 10:42   

Uzasadnij dlaczego. Skoro rany sa niezabliznione, widac czerwony obszar i czemu ryzyko zerowe dotykajac takich przedmiotow jak klamka czy cos. Skoro mogly byc tam plamki stare np.

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-03-02, 00:13   

Wirus poza organizmem nie żyje wiecznie. Skoro rana nie krwawiła to jednak już naskórek delikatny na niej był, więc jak by się mógł wirus do krwi dostać? Poza tym zarazić się wirusem można znacznie trudniej, niż mówią o tym w TV. Gdyby było tak jak piszesz to nasze rodziny byłyby chore, a przecież żyjemy z nimi latami i im nic.

Odpowiedz do tematu