hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Marskość i cukrzyca?
prxy 

Wysłany: 2016-04-22, 01:11   Marskość i cukrzyca?

Witajcie ponownie!

Jak widać jeszcze się trzymam :) Czekam dzielnie na terapie lekiem harvoni - niedługo powinnam się załapać ;) Niestety doszedł mi jeden problem na głowę a mianowicie wysoki cukier i wysoki cholesterol(202). Cukier mierzony na czczo dzisiaj pokazywał 160, wczoraj 148 i tak cały czas kreci się koło 150. Dzis wieczorem przed kolacją miałąm 127. Czy komuś z was przy marskości tez pojawił się problem z cukrem? Jeżeli tak jestem otwarta na porady dot. diety, sposobu życia i co dalej z tym fantem zrobić. Moja hepatolog powiedziała, że to cukrzyca i teraz tylko dieta... w sumie nic wiecej się nie dowiedziałam. Lekarz rodzinny dał mi aparat do mierzenia poziomu cukru we krwi i w poniedziałek mam iść do niego z własnymi zapiskami. Czy cukrzyca jest wywołąna marskością czy nie ma z tym nic wspólnego?

Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia albo jak najszybszego do niego powrotu!

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2016-04-22, 21:34   

Wiem, że niektórzy mają HCV i cukrzycę. Czasami też HCV sprzyja rozwinięciu się cukrzycy tylko nie wiem którego typu. Podobnie HCV ma wpływ na choroby autoimmunologiczne. Na pewno powinnaś stosować leki na cukrzycę zapisane przez lekarza, ale też musisz o tych lekach powiedzieć zakaźnikowi, który będzie prowadził Twoją kurację.

prxy 

Wysłany: 2016-11-11, 18:32   

Podbijam wątek o cukrzycy. Jakiekolwiek informacje o dietetykach dobrych, spostrzeżenia co do brania insuliny itd. bardzo chętnie przyjmę - Jedni mówią, żeby nie leczyć i nic nie robić, drudzy żeby brać insulinę - jak żyć? jak żyć?

Cukier ciągle na poziomie od 120 do 250 w porywach po 400 nawet!

Aneczka313

Wysłany: 2016-11-11, 21:43   

Cześć xbeatax nie wiem czy mnie pamiętasz, rozmawiałyśmy kiedyś na tym forum o HCV że czekam na terapie martwię itp dostałam parę dni temu cudowną wiadomość, że zakwalifikowałam się do leczenia nowym lekiem nie interferonem .Moje szczęście nie miało końca . 24 mam być rano na czczo w szpitalu zabrać picie kanapki i zaczynamy :) Co u Ciebie jak sie czujesz?

Pozdrawiam wszystkich

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2016-12-06, 15:01   

Jak Twoja kuracja? Jak się czujesz?

Odpowiedz do tematu