hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Incydent u fryzjera
kravka 

Wysłany: 2016-08-03, 20:35   Incydent u fryzjera

Skorzystałem ze starego konta, żeby założyć temat. Poproszę o oszacowanie ryzyka i czy jest duże prawdopodobieństwo zakażenia HCV/HBV, bo o HIV nie myślę, raczej niemożliwe w tym wypadku. Otóż jak co miesiąc poszedłem do swojego fryzjera z małej mieścinki na strzyżenie. Chodzę do niego od dziecka, ale 1 raz zdarzyła mi się taka sytuacja, że goląc mi kark maszynką na 0 najechał na pieprzyk. Pieprzyk zaczął krwawić, fryzjer spsikał mi go jakimś detergentem i przyłożył wacik, po chwili spsikał maszynkę i strzygł mnie dalej. Jakie jest ryzyko, że mogłem zakazić się wirusami wątroby? Po prostu nie chcę się denerwować na zapas, ale wiem, że sytuacja jednak nieciekawa. Proszę o wpisy odnośnie ryzyka w zaistniałej sytuacji. Pozdrawiam.

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2016-08-03, 23:27   

Oszacowanie ryzyka, prawdopodobieństwo - jesteś behapowcem? :-P
Wirus poza krwią nigdy nie żyje wiecznie to po pierwsze. Po drugie jak mogłeś zarazić się wirusem, skoro to była Twoja krew na wcześniej nie wypaćkanej krwią maszynce? Wacik był wcześniej używany? Jeśli nie to niby jak miałeś się zarazić?

kravka 

Wysłany: 2016-08-03, 23:55   

Pytam, bo z tego co wiem, to do zakażenia HCV/HBV, wcale nie potrzeba jest widoczna ilość krwi, żeby się zakazić. Wirusy te ciężko także zniszczyć. O HIV się nie martwię, bo wiem, że to w tym wypadku niemożliwe. Nie wiem jakie są procedury w salonach fryzjerskich- czy się codziennie czyści odpowiednio sprzęt, czy po takich incydentach fryzjerzy coś działają. Jestem honorowym krwiodawcą i stąd moje pytania. Czy ryzyko duże w tym przypadku czy nie siać paniki? Trąbi się, żeby uważać w salonach tatuażu, w placówkach medycznych, stomatologicznych, fryzjerskich, kosmetycznych stąd wolę się upewnić :).

Odpowiedz do tematu