hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
odżywka białkowa a HCV - przestroga
maciek2106

Wysłany: 2014-05-27, 18:31   odżywka białkowa a HCV - przestroga

Hej,

opiszę swoją sytuację z tego tygodnia:

Od 5 lat chodzę kontrolnie na wizyty do mojej hepatolog. Wirus HCV jest póki co nieaktywny, jednak muszę chodzić na kontrole, żeby w razie aktywności wirusa, szybko zacząć leczenie. Moje wyniki ALAT od 5 lat są w granicach 40-60, więc wszystko było ok. Ostatnie badanie wykazało ALAT 160. Trochę się zaniepokoiłem, że wirus się uaktywnił i czeka mnie leczenie.. Powtórzyłem badanie krwi po koło 2 tygodniach i okazało się, że ALAT wynosi 50!

Po rozmowie z lekarką stwierdziliśmy, że winna za taki wynik była odżywka białkowa (gainer), którą zacząłem brać około tydzień przed pierwszym badaniem krwi. Piszę to jako przestrogę dla innych, bo przed zakupem odżywki szukałem w necie informacji, czy może ona zaszkodzić. Niestety znalazłem mało informacji na ten temat.

Także przy HCV unikajcie wszelkiego typu odżywek, sztucznych białek i innej chemii! pozdrawiam :)

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-05-27, 21:28   

To chyba człowiek musiałby przestać jeść, aby się nie
Cytat:
chemionizować
:lol: . Dzisiaj chemia jest we wszystkim co spożywamy. Nawet nasze ubrania zawierają toksyczne związki.

maciek2106

Wysłany: 2014-05-28, 07:41   

xbeatax napisał/a:
To chyba człowiek musiałby przestać jeść, aby się nie
Cytat:
chemionizować
:lol: . Dzisiaj chemia jest we wszystkim co spożywamy. Nawet nasze ubrania zawierają toksyczne związki.

chodziło mi bardziej o takie skrajnie chemiczne jedzenie, które powstaje w labolatorium :) Ciekawe jak wygląda sytuacja z mlekiem w proszku, czy wątroba też dostaje wtedy po dupsku :?:

wiktoria_ego

Wysłany: 2014-06-24, 14:07   

Ja biorę odżywki białkowe od listopada prawie codzinnie i wyniki mam w normie. To raczej nie to.

michael28

Wysłany: 2014-10-16, 18:40   

Jeśli jesteś na większej ilości białku to pewnie i ćwiczysz. Ja nieco zwiększyłem ilość białka i po pierwszym dniu na siłowni alat na drugi dzień ponad 300. Ale u mnie odezwały się też zakwasy :P

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2015-04-06, 18:31   

Ja spożywam odżywkę białkową i wyniki mam takie, jak zawsze, więc to nie reguła.

Ja np. na leczeniu miałam w jednym tygodniu próby 50, a w drugim 100, po czym znowu 50.

rejnard

Wysłany: 2015-04-27, 09:01   

Ja stosowałem preparaty tylko firmy Fitness Authority ( http://www.bcaa.pl/fitness-authority/ ) i też nie miało to żadnego wpływu na HCV raczej. Także chyba w Twoim przypadku był to zbieg okoliczności, aczkolwiek nigdy nie można takiej opcji wykluczyć - chyba, że były robione profesjonalne badania jakiegoś instytutu medycznego/laboratorium na ten temat.

Lucykk

Wysłany: 2016-07-06, 13:01   

Jak wiadomo odżywki maja dużo skumulowanych związków i nie jest nowością że zakłamują wyniki.

Odpowiedz do tematu