hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Co dalej?
Gregor 
Hause

Wysłany: 2014-01-29, 22:28   

x8 napisał/a:
5. Ogólnie co zrobilibyście na moim miejscu :-P

Szukaj badań klinicznych do których się kwalifikujesz. Zobacz u mnie nie było też łatwo ale poszedł won sobie ten gad :mrgreen: . Mam jeszcze jedno badanie kontrolne bo monitorują nas przez 3 lata po zakończeniu i SRV. A zestawu nie miałem superowego jakiego teraz oferują ci wspaniali naukowcy od nowych leków.
Powodzenia
2009/10 Pegasys180/Copegus1200/TMC435 48tyg - SVR jak na razie nie widać tej bestii ,oby tak dalej

pakeroso 

Wysłany: 2014-10-17, 11:40   

To znowu ja ;-)

Dziś zakończyłem trzecią terapię. Jak już wspomniałem na poprzedniej stronie teraz dodano mi Incivo, które bardzo szybko i silnie zadziałało. Już po 3 miesiącu był (-) tak jak po 6 i 9. Nadzieja była ogromna, niestety na samiuśki koniec, patrząc na dzisiejsze wyniki ALATu będzie (+).

No cóż, poczekamy rok, dwa i może z kolejną generacją leków mi się uda...

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-10-17, 13:14   

Ma, czy już wszedł w Europie nowy lek dla osób, które nie mogą przyjmować interferonu, oraz dla tych, dla których dotychczasowe kuracje były do kitu. Ta terapia ma być jednak bbbbbb droga, a zatem NFZ zapewne wymyśli takie warunki, że tylko małe grono się na nią załapie. Przykre to wszystko, że człowiek nie może być leczony tym co najlepsze i ma najmniej skutków ubocznych.
Co do tego ALATu to może coś zjadłeś, może coś innego go podniosło. Nie martw się na zapas. Życzę, aby był minus :->

ferdynand

Wysłany: 2014-10-17, 14:21   

1. Podwyższony AlAT o niczym jeszcze nie przesądza.
2. Nie trzeba liczyć na NFZ. Za tysiąc dolarów będzie można za rok przywieźć z Indii (zamiast wydawać 100 razy więcej w USA):
http://noweleki.hepatitis...raz-blizej.html
3. Bardzo skuteczna terapia bez interferonu jest już dopuszczona do obrotu w Europie (cena 100 tys. euro):
http://noweleki.hepatitis...-nowej-ery.html
4. Bardzo skuteczna i bardzo wygodna (jedna tabletka raz dziennie) zostanie dopuszczona do obrotu w Europie za miesiąc (w USA kosztuje 94 500 dolarów):
http://noweleki.hepatitis...to-jest-to.html

PS
Czy jest sens, bym o tym wszystkim pisał, skoro nie czytacie? Czy komuś to potrzebne?

pakeroso 

Wysłany: 2014-10-17, 14:42   

ferdynand napisał/a:
Czy jest sens, bym o tym wszystkim pisał, skoro nie czytacie? Czy komuś to potrzebne?

Czytam, czytam, to napawa nadzieją :)

Trochę nie chce mi się wierzyć w te leki z Indii, koncern farmaceutyczny sobie na to nie pozwoli, bo cały świat zacząłby importować masowo takie niemal darmowe leki. No, zobaczymy...

ferdynand

Wysłany: 2014-10-17, 16:23   

To nie tak. Nie będzie żadnego masowego zjawiska.
Możesz sobie pojechać do Indii i tam się leczyć, czyli kupić lekarstwa. Nikt tego nie może zabronić. Lekarstwa „na własne potrzeby lecznicze” możesz wwieźć do Polski w ilości 5 najmniejszych opakowań (prawdopodobnie będą pakować po 14 tabletek w blistrze, więc potrzeba będzie 4 albo 6, albo 12 opakowań). Zaimportować nie wolno. Każda hurtowa sprzedaż przez indyjskiego producenta będzie nadzorowana przez Gilead – chęć sprzedaży poza Indie – ale w ramach listy 91 krajów rozwijających się, sporządzonej prze Gilead – producent musi zgłosić 6 miesięcy wcześniej, zawrzeć odpowiednią umowę, zatwierdzić w Gilead itp. Słowem, nie pojedziesz do Indii, to leku nie kupisz.
Zdaje się, że Amerykanom nie wolno wwozić nawet tych 5 opakowań, bo już kombinują, żeby jeździć do Indii na 12-tygodniowe wczasy. Nawet przy takim wariancie wystarczy kilkanaście tysięcy zł, by się wyleczyć. Kilkanaście tysięcy złotych, a nie dwieście tysięcy.
Moim zdaniem to jest bardziej realna perspektywa, niż oczekiwanie, aż Minister Zdrowia znajdzie po 200 tys. zł dla 50 tys. chętnych, wszak to 10 miliardów złotych, czyli cały roczny budżet na refundowanie wszystkich leków w Polsce.
PS
Jeśli masz cierpliwość, możesz postudiować szczegóły umów, jakie Gilead zawarł z 7 indyjskimi producentami leków. Rzeczywiście, są dość „uszczelnione”, ale nie aż tak, żeby indywidualny Polak się nie przecisnął:
http://keionline.org/site...%28FINAL%29.pdf

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-10-17, 20:21   

Ja czytam, ale nie pamiętam nazw tych nowych leków i terminów, więc piszę ostrożnie :).
Sama czekam na lek bez interferonu i chyba się nie doczekam.

pakeroso 

Wysłany: 2015-07-14, 15:05   

Witam raz jeszcze po przeszło półrocznej przerwie. Wstąpiłem aby podzielić się najnowszymi wieściami.

Minęło pół roku po zakończeniu trzeciej terapi. Tytułem przypomnienia pierwsza terapia na bazie standardowych leków czyli rybawiryny i interferonu zakończyła się nawrotem, druga też dwulekowa została przerwana w połowie i przyszedł czas na trzecią, w której dołożono mi Incivo. Wspominałem już, że pod koniec terapii bardzo skoczył mi ALAT, zatem straciłem już nadzieję, ale okazuje się że mam... MINUSA!

Udało się, aż sam w to nie wierzę. Co prawda 3 terapie wykończyły mi tarczycę, no ale na to akurat się nie umiera.

A zatem drodzy forumowicze nie ma się co poddawać, bądźcie dobrej myśli 8-)

faustyna 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-07-14, 16:20   

Cieszymy się bardzo :-D Powodzenia i szybkiego zapomnienia o przebytych trudach ;-)
Mamy nadzieję, że nam się też uda - jak nie teraz to już niedługo.
A jednak z alatem nie ma reguły :-P

honda 

Wysłany: 2015-07-14, 20:48   

Miło się czyta takie wieści :)

Odpowiedz do tematu