hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Cześć
monia1907 

Wysłany: 2013-06-06, 14:39   

Troszkę mi się ten pobyt w szpitalu przełożył i dopiero teraz byłam
Miałam robioną biopsję w poniedziałek, bardziej bolesny był wcześniejszy zastrzyk domięśniowy ze środkiem przeciwbólowym i czymś podobnym do "głupiego jasia" niż samo wkłucie ;-)
A obawiałam się, że będzie gorzej, także naprawdę nie ma się czego bać
We wtorek jeszcze zrobili mi fibroscan - odkąd mają to urządzenie, każdemu po biopsji robią właśnie to badanie, dla porównania wyników, ponoć w 90% się pokrywają
Na fibroskanie nic złego nie wyszło, więc jestem dobrej myśli

Wyniki za 3-4 tygodnie

monia1907 

Wysłany: 2013-07-10, 18:01   

Odebrałam dziś wynik biopsji
zwłóknienie - 1
aktywność zapalna - 1
Wpisali mnie w kolejkę do programu, czas oczekiwania w Lublinie to około 1-1,5 roku

pitu 

Wysłany: 2013-07-10, 18:51   

Strasznie długo czekałaś na wyniki, ale przynajmniej są bardzo dobre :-) możesz śmiało czekać ten rok. Powiedz tak z ciekawości spytam, na ile określił stan twojej wątroby fibroscan?

monia1907 

Wysłany: 2013-07-19, 11:06   

pitu napisał/a:
Strasznie długo czekałaś na wyniki, ale przynajmniej są bardzo dobre :-) możesz śmiało czekać ten rok. Powiedz tak z ciekawości spytam, na ile określił stan twojej wątroby fibroscan?

Wynik biopsji był wcześniej trochę, ale nie mogłam go odebrać ze względu na pracę, dopiero umówiłam się po południu z moją lekarką na jej dyżurze
Fibroscan wyszedł ponoć dobrze, wynik był poniżej 4, o ile dobrze pamiętam

ferdynand

Wysłany: 2013-07-19, 14:29   

Monia, brakuje ci jeszcze jednej, bardzo istotnej informacji: jaki masz genotyp interleukiny IL28B.
Genotyp ten mówi, jakie będziesz miała szanse na wyleczenie za pomocą terapii 2-lekowej – 30% czy 70%. Nie widzisz różnicy?

Jeśli wyszłoby ci 30% (niekorzystny genotyp CT albo TT), to mogłabyś zgłosić się do dra hab. Krzysztofa Tomasiewicza (na Sztaszica) i poprosić o udział w badanich klinicznych. Np. teraz w Lublinie kilkanaście osób leczy się 3-lekowo w ramach badań klinicznych – co przy niekorzystnym genotypie zwiększa szanse z 30% do co najmniej 65% (9 osób leczy się simeprevirem albo telaprevirem, zaś 7 osób leczy się boceprevirem). Kolejka wszystkich oczekujących liczy w Lublinie 170 osób, zatem wychodzi, że 10% bierze udział w badanich klinicznych. 10% to już nie są gruszki na wierzbie, ale trzeba koło tego sporo pochodzić...
Jeśli natomiast wyszłoby ci, że masz korzystny genotyp CC (70% szans), to wtedy dopiero mogłabyś spokojnie czekać na standardową terapię 2-lekową.

Genotypowanie IL28B można wykonać w Szpitalu Zakźnym na ul. Wolskiej w Warszawie. W tym laboratorium (i tylko w tym jest tak tanio) kosztuje 140 zł. Do Warszawy nie masz daleko.
Pracownia Diagnostyki Molekularnej
tel. (22) 33 55 262
tel. (22) 33 55 261
tel. (22) 33 55 278
http://www.zakazny.pl/kontakt.html

ferdynand

Wysłany: 2015-04-23, 19:56   

Czy przez te prawie 2 lata udało ci się zrobić te badania?
Czy wiesz już, do której grupy chorych należysz? Do tej małej, która ma 70% na wyleczenie, czy może do tej najliczniejszej, która ma jedynie 30% szans?

monia1907 

Wysłany: 2015-04-24, 16:41   

ferdynand napisał/a:
Czy przez te prawie 2 lata udało ci się zrobić te badania?
Czy wiesz już, do której grupy chorych należysz? Do tej małej, która ma 70% na wyleczenie, czy może do tej najliczniejszej, która ma jedynie 30% szans?

Nie robiłam tych badań, jestem w trakcie terapii dwulekowej, 9 tydzień
http://hcv.mine.pl/viewtopic.php?t=1393

ferdynand

Wysłany: 2015-04-24, 18:07   

Kobiecej logiki nigdy nie pojmę.
Nie interesuje cię, czy masz 69% szans czy może tylko 27% szans na wyleczenie? Nie robi ci to różnicy?
Nie interesuje cię czy i jak można te szanse zwiększyć do 90%?
Odpowiedzi będziesz szukać dopiero wtedy, gdy terapia zakończy się niepowodzeniem?
Szkoda było mojego czasu.

faustyna 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-04-25, 17:27   

No to ja też jestem Twoją porażką edukacyjną - i chyba nie tylko Twoją ( miałam statystykę na studiach) :oops: :-P

Odpowiedz do tematu