hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna


 
   
 
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Jedna tabletka raz dziennie i 97% skuteczności
ferdynand


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 811
Wysłany: 2014-10-11, 09:38   Jedna tabletka raz dziennie i 97% skuteczności

HARVONI to jest to

– jedna tabletka raz dziennie,
– bardzo wysoki odsetek wyleczeń (94–99%),
– pozwala skrócić czas terapii do 12 tygodni, a w niektórych wypadkach nawet do 8 tygodni,
– eliminuje potrzebę stosowania interferonu i rybawiryny,
– nieprzyzwoicie drogi lek.


Nowy lek Harvoni® – sofosbuvir i ledipasvir w jednej tabletce – został 25 września 2014 r. pozytywnie zaopiniowany przez Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji Leków (EMA).
European CHMP Adopts Positive Opinion for Gilead’s Harvoni (Ledipasvir/Sofosbuvir) for the Treatment of Chronic Hepatitis C Infection in Adults
Harvoni® – zarówno z rybawiryną, jak i bez rybawiryny – wykazał bardzo wysoką efektywność w leczeniu genotypu 1, 3 oraz 4, nawet w grupie pacjentów po przeszczepie wątroby z wyrównaną marskością wątroby lub bez marskości. Najczęściej obserwowanymi działaniami niepożądanymi były uczucie zmęczenia oraz ból głowy.

Zatem do końca listopada Komisja Europejska dopuści lek do obrotu na terenie Unii Europejskiej (a więc i w Polsce), co oznacza, że przed Nowym Rokiem będzie można kupić Harvoni® w europejskich aptekach.
10 października 2014 r. lek został dopuszczony do obrotu w USA przez Agencję Żywności i Leków FDA. Cenę nowego leku koncern Gilead ustalił na 94 500 dolarów za 12-tygodniową terapię (63 000 dolarów za 8-tygodniową).

Natomiast jesienią przyszłego roku w 91 krajach rozwijających się (żaden kraj europejski nie został przez Gilead zaliczony do tej kategorii, nawet Ukraina, która ma bardzo poważny problem z HCV) dostępny będzie lek generyczny w cenie prawdopodobnie 100 razy niższej (zob. Indyjskie generyki coraz bliżej). W Europie na leki generyczne zaczekamy jeszcze prawie 20 lat – tak długo obowiązuje ochrona patentowa.

Za pomocą tabletek Harvoni wyleczono 97% wszystkich uczestników III fazy badań klinicznych – 1885 spośród 1952 cho­rych. Nawrót choroby zanotowano jedynie u 36 uczestników badań, z czego przy leczeniu co najmniej 12-tygodniowym wystąpiło 16 wypadków wznowy (1,1%), natomiast znacząco więcej – 20 wypadków (4,6%) wystąpiło przy leczeniu 8-tygodniowym, ale zdecydowana większość u chorych z wiremią powyżej 6 milionów IU/ml.
Z powodu poważnych skutków ubocznych terapię przerwano 14 chorym (0,7%).
Amerykańskie zalecenia mówią, że leczenie 8-tygodniowe można rozważyć u chorych leczonych po raz pierwszy, bez marskości, z wiremią niższą niż 6 milionów IU/ml.

Więcej:
http://noweleki.hepatitis...to-jest-to.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.

Skup, sprzedaż palet - Tynki, wylewki maszynowe - Psychoterapia, Psycholog Kraków