hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Witam
zytryna

Wysłany: 2014-08-29, 15:58   Witam

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem nosicielka HBV od 2 lat (to znaczy od dwoch lat o tym wiem). Obecnosc wirusa wykryto u mnie podczas ciazy. Od niedawna mieszkam w UK. I tutaj wielka prosba do osob, ktøre tez tutaj przebywaja. Potrzebuje informacji jak wyglada tutaj leczenie? Od czego w ogøle powinnam zaczac. Jestem tutaj pierwszy raz i jestem kompletnie zagubiona w zwiazku z moja choroba.
Dotad bylam diagnozowana w PL. Jednak nie leczono mnie, a raczej odnosze wrazenie ze odkladano to z miesiaca na miesiac.... mam ogromnego dolka z tego powodu.
Bede wdzieczna za wszelkie informacje.! Pozdrawiam.

ferdynand

Wysłany: 2014-08-29, 23:04   

Nie doradzę ci nic na temat leczenia w UK.
Natomiast doradzę ci, byś przestudiowała lekturę obowiązkową:
http://www.hepatitisc.pl/...enie-pWZW-B.pdf
Znajdziesz tam fachowe informacje kiedy i jak należy leczyć HBV (tekst jest trudny, ale warto go przestudiować).
Zalecenia są podobne na całym świecie. Jedynie dostęp do leków jest różny, w zależności od możliwości finansowych, a te są w Wlk. Brytanii ok. 2,5 razy większe niż w Polsce. Dlatego w Polsce dotąd powszechnie stosowano lamiwudynę, a w Wlk. Brytanii zapewne tego się nie robi.

xbeatax 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-08-30, 15:48   

Teraz chyba leczą HBV lekiem Baraclude, a w Europie entekawirem i tenofowirem.

ferdynand

Wysłany: 2014-08-31, 09:17   

Leczy się też interferonem. Przy dodatnim HBe Ag, wysokiej wiremii, wysokich aminotransferazach oraz genotypie A lub B leczenie interferonem ma swoje zalety.
Rekomendacje Europejskiego Stowarzyszenia Chorób Wątroby (EASL) można znaleźć pod adresem:
http://www.easl.eu/assets...91cf4f_file.pdf

zytryna

Wysłany: 2014-08-31, 12:11   

BARDZO dziekuje za odzew, za informacje, postaram sie jak najszybciej z nimi zapoznac :) Pozdrawiam :)
P.s.Hm...zastanawia mnie czy jak juz dotre do lekarza pierwszego kontaktu, to bede musiala od razu przedstawic mu przetlumaczona dokumentacje medyczna i na tej podstawie wyda mi skierowanie do specjalisty czy wystarczy ze powiem ze jestem nosicielka...no i czy potrzebny jest NIN zeby sie leczyc??? Ktos cos wie??

ferdynand

Wysłany: 2014-09-01, 08:17   

Uprzedzam, że lektura jest trudna, ale warto ją studiować. Wtedy będziesz umiała rozróżnić nieleczenie wynikające z wiedzy medycznej od nieleczenia spowodowanego zaniechaniem. Łatwiej wtedy zrozumieć, że nie ma jednego optymalnego schematu leczenia WZW B dobrego dla wszystkich. WZW B jest trudniejszą do zrozumienia chorobą niż WZW C. Przy WZW B nie ma też tak jednoznacznych zaleceń dotyczących leczenia jak przy WZW C i tak jednoznacznych wskazań, która terapia jest lepsza. Póki chory tego nie zrozumie, miewa wrażenie, że jest źle leczony.

Jeśli do GP pójdziesz z wszelkimi wynikami dotyczącymi wirusa i wątroby (HBs Ag, HBe Ag itd., AspAT, AlAT, wyniki fibroscanu czy biopsji, jeśli masz), to może być wystarczające. Twoja dwuletnia historia choroby zapewne nie jest zbyt bogata.

Według mojej wiedzy (100-procentowej pewności nie mam) do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych w UK mają prawo osoby, które:
•przyjechały do pracy, również te prowadzące działalność (samozatrudnienie);
•podjęły w Wielkiej Brytanii studia lub kurs trwający co najmniej sześć miesięcy.
•legalnie przebywają w Wielkiej Brytanii przez co najmniej 12 miesięcy i przyjechały w innych celach niż leczenie;
•przybyły do UK w celu osiedlenia się na stałe;
(oraz mieszkające w UK dzieci i małżonkowie osób spełniających któreś z powyższych kryteriów).

Musisz więc wykazać, że spełniasz któreś z powyższych kryteriów.

ferdynand

Wysłany: 2014-09-01, 08:35   

Uzupełnienie. Aby przysługiwały bezpłatne świadczenia zdrowotne UK, trzeba spełniać podstawowe kryterium: trzeba mieszkać w UK. To wydawało mi się tak oczywiste, że o tym nie napisałem.

zytryna

Wysłany: 2014-09-03, 14:05   

Moj maz pracuje. Jestesmy tu z zamiarem osiedlenia sie na stale. Tak wiec chyba nie bedzie problemu z leczeniem w ramach NHS. Mam nadizeje:) Dziekuje za informacje:)Pozdrawiam:)

Odpowiedz do tematu