hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Informowanie przez SANEPID o HCV a prawo
alakonda

Wysłany: 2013-05-14, 22:09   Informowanie przez SANEPID o HCV a prawo

Witajcie,

od miesiąca wiedziałam o prawdopodobieństwie nosiecielstwa przeze mnie HCV, nie informowałam do tej pory rodziny ( czy. rodziców + siostry ) o tej możliwości.

Postanowiłam, że poinformuję ich o tym po ponownym przeprowadzeniu badań, kiedy wynik będzie już pewny, potwierdzony, bo skoro nie jest pewny ( być może miałam jedynie kontakt z tym wirusem w okresie bliskim badań 2 miesiace temu) to po co ich martwić.

Mieszkam w innym mieście niż mam adres zameldowania.

Sanepid z miasta mojego zameldowania pod moją nieobecność poinformował moją Mamę o tym, że jestem być może zarażona wirusem ( Sanepid dostał informacje od lekarza z miasta , w którym obecnie mieszkam, o możliwości nosicielstwa HCV przeze mnie).

Chciałabym się dowiedzieć, czy jest to zgodne z prawem, że mimo, że jestem już pełnoletnią osobą ( 25 lat ) , informacji o moim stanie zdrowia udzielono Mamie, tylko dlatego, że byłam nieobecna pod adresem zameldowania podczas ich wizyty ?
Nie jest tak, że najpierw powinni wysłać list? Nawet jeśli, to czy to nie są to o tyle dane poufne, że skoro jestem pełnoletnia powinni kontaktować się tylko ze mną?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Z góry dziękuję!

Być może nosicielka,
A.

Odpowiedz do tematu