hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: martan
2011-04-15, 01:56
interferon w podróży
zemen100

Wysłany: 2010-09-04, 10:36   interferon w podróży

Mam pytanie - niedługo wyjeżdżam w długą podróż pociągiem (ok 15 godzin) Muszę wziąć ze sobą interferon ( Pegintron). Czy ktoś wie jak można przez tyle czasu bezpiecznie przechować lek ?
Ja mam taki pomysł, że włożę zastrzyk do termosu, a termos do lodówki turystycznej z lodowymi wkładami ? Co o tym myślicie ? Może ktoś ma więcej doświadczenia w przewożeniu int ?

mayones23 

Wysłany: 2010-09-04, 11:03   

Myślę ze będzie to najrozsądniejsze wyjście jeśli musisz go brac ze soba w tak długa podróż. Tylko musisz uważać żeby go zbytnio nie zmrozić tym lodem.

Gregor 
Hause

Wysłany: 2010-09-04, 11:09   Re: interferon w podróży

Witaj,
Ogólnie to 15 godzin zawsze może być tylko przypuszczalne i może się coś stać w drodze. Więc zawsze musisz brać jakiś zapas na sytuację awaryjną. Czyli albo jeszcze spytać czy w pociągu jest dostępna lodówka np. w przedziale restauracyjnym. I poprosić o możliwość udostępnienia na czas drogi miejsca w lodówce i zamrażalnika, jeśli jest na wkłady. Lód lub wkłady i torba termo-izolacyjna raczej tak długiej podróży nie przetrzyma. Wiec ten termos jest najrozsądniejszym wyjściem jeśli nie masz innej opcji transportu.
powodzenia

Piotr S. 

Wysłany: 2010-09-25, 16:22   

Lepszym wyjściem niz termos jest opakowanie leku w styropianowe pudełko, podobnie jak to robią w transporcie farmaceutycznym. Jak pudełko jest szczelne, to straty ciepła są mniejsze niż w termosie. Zapakowałem pegintron i jeden wkład i zakleiłem taśmą. Po wyjęciu 3,5 godz później szronik na wkładzie pozostał nietknięty jakbym go właśnie wyjął z lodówki, nawet zacząłem się obawiać czy nie zmroziłem zbytnio pegintronu, ale było wszystko ok.
W styropianie spokojnie wytrzyma 15 godzin.

alka 

Wysłany: 2013-03-01, 15:19   

Temat na forum może stary, ale dla mnie jak najbardziej aktualny. Pytałam lekarza o podróżowanie z interferonem i ogólnie przestrzegał przed ewentualnym przymrożeniem (np. w termosie z kostkami lodu).
Jako, że sporo wyjeżdżam szukam jakiegoś dobrego rozwiązania problemu bezpiecznego transportu interferonu.

Znalazłam takie małe lodóweczki na baterie http://www.rejestratory-g...a-bc-1500a.html
http://www.rejestratory-g...ka-bc-170a.html

Czy może ma ktoś takie cacko? Jak się sprawdza?

ferdynand

Wysłany: 2013-03-01, 16:24   

Drogie, bardzo drogie.
Interferon nie jest aż tak wrażliwy. Przykładowo, przechowywanie interferonu w ampułkostrzykawce przez 6 dni w temperaturze pokojowej (nie w upale!, tylko w temperaturze pokojowej) nie powoduje – wg producenta – żadnego skrócenia terminu przydatności. Ja to rozumiem tak, że nie szkodzi mu to wcale a wcale.
Należy więc używać toreb termoizolacyjnych (najlepiej z wkładami) oraz unikać wożenia interferonu w rozgrzanych bagażnikach. Ale bez przesady.

mayones23 

Wysłany: 2013-03-01, 18:46   

Takie drogie lodówki to na pewno przesada, wystarczy jakaś zwykła samochodowa. Po odłączeniu od zasilania utrzymuje konkretną temperature jeszcze przez kilka godzin, a kosztuje dużo mniej. Ja pamiętam osoby które przewoziły interferon w zwykłych torbach termicznych z marketu.

wiktoria_ego

Wysłany: 2013-03-01, 19:28   

alka napisał/a:
Temat na forum może stary, ale dla mnie jak najbardziej aktualny. Pytałam lekarza o podróżowanie z interferonem i ogólnie przestrzegał przed ewentualnym przymrożeniem (np. w termosie z kostkami lodu).
Jako, że sporo wyjeżdżam szukam jakiegoś dobrego rozwiązania problemu bezpiecznego transportu interferonu.

Znalazłam takie małe lodóweczki na baterie http://www.rejestratory-g...a-bc-1500a.html
http://www.rejestratory-g...ka-bc-170a.html

Czy może ma ktoś takie cacko? Jak się sprawdza?

Nieładnie... Tu pytasz o opinie, a na gaziecie.pl parę minut wcześniej pisałaś, że korzystasz z tej lodówki... Reklamy są płatne.

pitu 

Wysłany: 2013-03-01, 20:39   

A niech sobie pisze. I tak nikt tego nie kupi... No chyba, że chodzi o "klikalność" stronki... Nie tak, by mi się to podobało, ale trochę humoru nie zaszkodzi :-) W tej cenie mam wakacje z lodówką inclusive :mrgreen:

Dobry Duch2

Wysłany: 2013-07-22, 13:35   

Ja nosiłam interferon w torbach termoizolacyjnych w plecaku - jeden wyjazd miałam dłuższy ale wtedy chodziłam raczej z lekkim pleckakiem i tyle, że transport pomiędzy schroniskami. :oza tym do doby, na noc chowałam w schroniskowych lodówkach i nigdy mi problemu nie robili. Nie mam 100% pewności, czy nic mu się nie stało, ale gorączkę miałam po tym jak się patrzy i inne obajwy też standardowo.

Odpowiedz do tematu