hcv.mine.pl - Forum o tematyce HCV i HBV Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: martan
2011-11-07, 08:48
Odszkodowanie- reklama
Annegis 

Wysłany: 2011-11-03, 21:45   

Witam. Możliwe są do uzyskania odszkodowanie z tytułu zakażenia HBV, HCV, wirusem HIV, gronkowcem, sepsą itp. Dotyczy osób, w których sytuacji można udowodnić wszczepienie wirusa np w placówce medycznej. W tej sytuacji konieczne jest zgromadzenie historii leczenia z okresu przynajmniej rok przed czasem, w którym podejrzewa się zakażenie do momentu wykrycia wirusa oraz dokumentację z terapii antywirusowej, jeżeli była lub jest przeprowadzana. Kontakt: tel. 512 610 442 lub annegi@interia.pl

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-11-04, 09:13   

Annegis ale to jakąś nowość napisałaś?

Wielu z nas by chciało mieć taką dokumentację, i na pewno jeśli by ją posiadało z jasnym wynikiem , przed szpitalem - nie mam wirusa, po szpitalu już go mam, nie miałoby problemu ze znalezieniem osoby która poprowadziłaby sprawę. :-P

I naprawdę nie wiem, jak mam ten post traktować. Jaką reklamę? Na pewno. I mogę jeszcze strzelić focha :-D , że niektórzy myślą że jak już jest się chorym na wyżej wymienione choroby, to się już przestaje logicznie myśleć. ;-)

Temat podzieliłam i przeniosłam oraz nazwałam zgodnie z prawdą 8-)

ButterflyEffect 

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2011-11-04, 12:20   

Przecież każdy z nas wie, że może otrzymać odszkodowanie jeżeli jest w stanie udowodnić, kto go zaraził.
Tylko jakby na to nie patrzeć to prawie nikt nie ma 100% pewności, że to stało się akurat wtedy.

Poza tym - kancelaria adwokacka (?) która ogłasza się na forum internetowym nie przemawia do mnie - jakoś dobre kancelarie nie muszą tego robić.
Po drugie - ani nazwiska nie ma podanego, ani kancelarii ani miasta ani nic - w życiu bym się nie skontaktowała z kimś tak anonimowym żeby (bądźmy szczerzy) - zapłacić mu kupę kasy, bo każdy udałby się do POLECANEGO, znanego adwokata.

"trochę" żałośnie ta reklama wypadła.

Gregor 
Hause

Wysłany: 2011-11-04, 20:06   

Moi drodzy,
Ja jestem za tym aby takie reklamy nie ukazywały się na tym forum. Od tego są inne fora choćby o charakterze prawnym. A jest ich sporo. Skupmy się na tym co dla nas jest priorytetem czyli pozbycie się wirusa. Bo żadne odszkodowanie nie jest warte poświęcenia czasu,kasy,zdrowia niż leczenie się walka z wirusem.

Co do tematu i prawa to większość z nas zostało zakażonych przez placówki zdrowia 20-30 lat temu lub mniej czy więcej. Chyba że ktoś miał wcześniej szczęście wykrycia tego wcześniej przez przypadek. Z punktu prawnego i tak trudno udowodnić że akurat tam doszło czy gdzie indziej. Należało by mieć taką dokumentację czyli badanie na HCV czy HBV przed wizytą i po wizycie w szpitalu itp. Ale powiedzcie mi kto z nas ileś lat temu czy jako dziecko może o tym myśleć :?: Druga sprawa to okres od czasu kiedy doszło a kiedy chcemy się starać o odszkodowanie? Chyba 15lat. Potem możemy sądzić się z Skarbem Państwa co raczej nie jest łatwe i kwota odszkodowania nie jest warta tych nerwów.

Proszę więc o usunięcie tego tematu lub podanie przyczyny czy może być takie coś?

pozdrawiam,

P.S tak resumując Państwo Polskie czyli organ NFZ na moje leczenie ogółem wydał gdzieś ok 160tyś. Do tego terapia 3 lekowa którą już sponsorował kto inny a jego koszt nie jest mały i zwiększa koszt zwykłej dwukrotnie. To i tak mniej niż koszt przeszczepu ok 300 tyś. A ci prawnicy powinni zając się tym aby ludzie mogli się leczyć najnowszymi lekami szczególnie wtedy kiedy jest już za późno nawet. Bo oni tylko szukają łatwych kąsków na dobry zarobek.

marta87 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-11-05, 21:51   

jak dla mnie to jakiś żart.

martan 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-11-07, 08:36   

Dla mnie z całą pewnością to nie żart, po prostu gdzieś trzeba szukać klientów.
Same nachalne reklamowanie się na forach ,po prostu mnie denerwuje, z drugiej jednak strony, jak ktoś chce to niech się sam nacina i korzysta z takich usług. Chodzi jednak o to aby nie kojarzyć faktu pojawienia się reklamy na forum tematycznym z niejaką gwarancją skuteczności takich procesów lub konkretnej osoby która się reklamuje.
Niestety z artykułów które wcześniej czytałam, nawet przy tak jasnych sytuacjach, najczęściej szpitalom udaje się wybronić. Też mają prawników ;-) Należy mieć tego świadomość.

Przecież chory w wielu przypadkach korzysta z 'usług' nie jednego ośrodka lecz wielu. Wiąże się to np. z diagnostyką, lub opieką pooperacyjną. Często dość długi okres pomiędzy np. hospitalizacją a wykryciem wirusa pozwala na sugerowanie innych dróg zakażenia. Zawsze można wmówić że pacjent był u fryzjera i po sprawie :-)
hahahhahaahaha - nic nie pozostaje jak tylko pusty śmiech.

Ale jeśli ktoś ma mocne dowody, niech walczy, przecież trudno komuś odmówić takiego prawa!

Madzia87 

Wysłany: 2012-05-17, 01:45   

Słuchajcie ja mam niezbite dowody na to, że zostałam zakażona w szpitalu, mam to uwzględnione w karcie medycznej przez lekarzy, że do zakażenia doszło w szpitalu. Ba, było to w 87 roku więc dość dawno. Miałam nawet sprawę o odszkodowanie. I co? wygrałabym ale potrzebowałabym drogiego adwokata, kilku lat szarpania się po sądach i mega kosztów finansowych na ktore mnie nie stać. Po pierwszej sprawie sędzina dobitnie dała mi do zrozumienia, że nie wygram tej sprawy i tyle. Nie dlatego, że dawała mi radę że nie mam szans tylko dlatego, że znana jest z tego, że olewa tego typu sprawy, nastawia ludzi pesymistycznie aby sami wycofywali pozwy. Dowiedziałam się tego później od taty koleżanki który było sędzią i z nią pracował... co gorsza dostałam "rachunek' za jedno pisemko które przedstawiciel prokuratorii Generalnej musiał napisać... bagatela 1800 zł a to było 50 %. Jedno pismo z jednej rozprawy. Wyobraźcie sobie kilka rozpraw, plus apelacja a najprawdopodobniej SN. Kilka lat i ładna sumka by się uzbierała. Oczywiście opierali się na przedawnieniu. I tak najczęściej jest. Choć u mnie było dość nietypowo bo mają 13 lat lekarze powiedzieli, że wirus nie replikuje, że nie muszę mieć diety i że ogolnie jestem nosiecielem ale nie zarażam. Tak, takie bzdury usłyszałam. W takiej sytuacji skladanie pozwu nie ma sensu bo sprawa z góry jest przegrana. Wg prawa osoba ktora już wyzdrowiała nie moze dochodzić odszkodowania. Jest na to wyrok w lex-ie o dziewczynie ktora byla w takiej sytuacji. Sąd argumentował, że gdyby była caly czas chora wygrałaby a że wyzdrowiała to nie może dochodzić roszczeń. Poźniej, w wieku 20-21 lat miałam biopsję i wyszła 2 grupa zwłóknienia, postępująca replikacja ale minęły 2 lata od uzyskania pełnoletności. Tym samym sprawa była przedawniona ale chcieliśmy się opierać na tym, że moment dowiedzenia się o skutkach choroby to moment wyniku biopsji, tym samym zegar tyka od nowa i mamy 3 lata. Niestety sędzina od razu powiedziała, że moi rodzice kupę lat wiedzieli o mojej chorobie, jeździli po lekarzach więc nie ma podstaw do odszkodowania bo sprawa jest przedawniona i mogę rodzicom dziękować za zapłon Oo. Gdyby nie blokada finansowa pchałabym to dalej.... dobrze, że chociaż sąd apelacyjny zniósł mi płacenie kosztów zastępstwa procesowego. Argument ludzki - wystarczająco zostałam poszkodowana chorobą abym jeszcze musiała płacić. Gdyby ktoś był zainteresowany mogę pomóc wiedzą. Tak samo ustawami z zakresu chorób zakaźnych czy sanitarno epidemiologicznych - wszystko podparte przez lekarzy i adwokatów więc info pewne...

[ Dodano: 2012-05-17, 01:47 ]
aha i nie pozywa się szpitala tylko Skarb Państwa :) ale to też zależy w jakim czasie doszło do zakażenia bo może to inaczej wyglądać administracyjnie niżeli na dzień dzisiejszy.

Odpowiedz do tematu